Akú nasadiť diétu po hnačke u celiatika?

ja_bb
22. jan 2020

Dobry den, chcem sa opytat tych, co maju celiakiu, co si davate po hnacke ako dietu? Myslim,ze klasicke suchare bezlepkove nerobia, cim to nahradzate? Ryzu sa mi stale jest nechce :D Dakujem za napady.

limetka69
22. jan 2020

treba hlavne laktobacily, na obnovenie crevnej mikroflory, suchare by som neriesila, banany su fajn na to

miriam1983
22. jan 2020

@ja_bb a bezlepkove chleby nejes? Alebo nie suchare,ale take tie kukuricne,ja tomu hovorim polistiren.

namornicka
22. jan 2020

@ja_bb schar suchare existuju

namornicka
22. jan 2020

@miriam1983 mne lekarka hovorila, ze hned po hnacke nie kukuricne vyrobky nie, ze nafukuju.

miriam1983
22. jan 2020

@namornicka tak nie hned,ale neskor,je to dietnejsie

ja_bb
autor
22. jan 2020

@miriam1983 No chlieb po hnacke ani ked som este nemala diagnostikovanu celiakiu,do toho by som nesla 🙂 "Polystyren" ano, mozno ryzovy, len to bezne nemam doma, teraz som mala kukuricne chlebiky, ale vravim, dost slane, takze ako prve jedlo by som to nejedla. A ano, ryza, banany, mrkva, len som chcela viac moznosti :D

ja_bb
autor
22. jan 2020

@namornicka Ano? dakujem pozriem, lebo doteraz som na to myslim ani nenarazila.

miriam1983
22. jan 2020

@ja_bb ryzovy som myslela 😀 tak ani neceliatik nema tolko na vyber,ked musi dietovat.

engel76
22. jan 2020

Schär suchare, repikovy caj, schär pracliky a pepsi. Niekedy hylak kvapky.

luciacik123
4. feb 2020

Ryzovy chleba asi najcastejsie to mi pride take lahsie ako schar suchare a harmancekovy caj. 🙂 ked hnacka trva dlhsie este zvyknem pit aj Kulisek na obnovenie mineralov a ako prevenciu proti dehydratacii u nas sa osvedcil