Akútny tinnitus 2 týždne

sasenka1307
29. apr 2019

Ahojte.. uz som sem pisala. Bola som v TT na infuziach.. vybrala som ich celkovo 9. Nepomohli.. po prichode som mala bolesti hlavy a tocenie, nizky tlak... prosim vas je tu niekto komu nieco pomohlo ked sa veci riesili rychlo? V Piestanoch mame aj hyperbaricku komoru.. mam to vyskusat? Zatial len beham po lekaroch.. vsade citam, ze ludia sa s tym len ucia zit.. nechcem sa s tym zmierit este.. vraj mam kyfuznu krcnu chrbtiu.

limetka69
30. apr 2019

ahoj, ja som si to vsimla v tehotenstve, alebo tesne po sekcii, neviem, proste som si po prichode z porodnice uvedomila, zemi piska v usiach, sla som na vysetrenia, brala lieky, robili stery, mam tam zl. stafylokoka, neviem za ho zbavit od vtedy a na pislanie som som si musela zvyknut, kedze som nechcela brat lieky dlhodobo a vobec nezaberali, mam to uz tri roky, som v stadiu, ze ani neviem ci mi huci v usiach, alebo to pocuje kazdy.. mne malokedy pisla v isiach, skor mi tam huci, sumi.... ale uz dlho som nepocula bozske ticho. nejak to ani nevnímam, jedine ked je ticho tak si to uvedomim.

lubiss
30. apr 2019

aj ja to mam asi 2 roky, este mozes vyskusat chiropraktika co ti ponaprava celu chrbticu..mojej tete to pomohlo piskanie prestalo, ale mne nie....najprv bolo piskanie silne zhruba po mesiaci ked som vybrala rehabilitacie ustalo do jemného sumenia ale niekedy je to silnejsie niekedy slabsie ako kedy.....zvyknes si ja to uz ani nevnimam..ba dokonca minule neviem co bud to bolo take slabucke ze to nebolo ani pocut hovorim si do kelu cosi je ine potom som si uvedomila ze pocujem uplne ticho a az mi to bolo neprijemne a divne :D :D hold clovek si zvykne na vselico

sasenka1307
autor
30. apr 2019

@lubiss vies co ma desi najviac? Ani nie tak ten zvuk ako taky silny zvlastny tlak v hlave.. tomu nerozumiem.. ja pocujem stale akoby cikady a sum.. zatial beham po vysetreniach a nevedia co so mnou... ach.. dakujem vam vsetkym s podobnym problemom

eliska13
30. apr 2019

@sasenka1307 to môžeš mať z tej chrbtice, choď na masáže pravidelne

lucmirka124
30. apr 2019

Mam to uz 7 rokov a neviem ci sa s tym niekedy psychicky vysporiadam. Mna to pripravilo na obe usi o sluch. Strata sluchu 80%. Nezabrali na mna ziadne spominane veci tu popisane. Zmenilo mi to zivot velmi. Vsetko som skusila. Akupunktura lieky infuzky masaz napravat chrbat.... vsetko skusene. Nepomohlo. Skus tu komoru ak to mas prve 2mesiace nic ine ani neries, primar v KE kt sa tomu venoval mi vtedy odpisal ze mi to mohlo pomoct keby ma tam poslali skor nie po roku.tiez mam 2 rocnu dcerku a bolo to tazke vykrivat tlaky a bolesti v hlave a starat sa malu. Vela z toho co pises chapem....
@sasenka1307

milus777
30. apr 2019

Dievcata citam vasu diskusiu. Ked je uplne ticho tiez pocujem jemny sum. Niekedy viac inokedy menej. Mam to uz roky. V pidstate som si myslela ze je to normalne. Kvoli dutinam som si zacala pravidelne vyplachovat nos konvickou. Je to stara joginska technika, vraj zlepsuje aj zrak a sluch. Dokonca som niekde citala ze zabera aj na tinitus.za skusku nic nedate 🙂

narayan
30. apr 2019

Pol roka dozadu som mala akutnu stratu sluchu (ciastocnu) a tinnitus...dostala som konske davky kortikoidov a po par dnoch som si este nasadila Ginko a cuduj sa svete ZABRALO, riesit som to zacala okamzite a to mi aj ORL povedala, ze cim skor, tym vacsia sanca na vyliecenie..sluch sa upravil a puskot zmyzol...a teda som velmi rada, ze je to prec, lebo mi zacinalo pekne hrabat z toho, MRi nic nepreukazala....drzte sa, snad budete mat tiez stastie ako ja...

sasenka1307
autor
30. apr 2019

@lucmirka124 bozemoj.. velmi ma to mrzi a strasne sa hnevam, ze na to nic nie je...lenze kto ma tam ma poslat? Sama sa tam asi len tak objednat nemozem.. a tinnitus mam vyse 2 tyzdnov teraz.. ale preco tie tlaky v hlave? Vysvetlil ti niekto z coho to je?

sasenka1307
autor
30. apr 2019

@narayan ja bohuzial som sa na infuzky dostala az po tyzdni tazkosti.. jednoducho mne to na 2 dni prestalo a tak ma usna neposlala hned.. potom boli sviatky a piskot sa vratil.. a az potom sa to zacalo naozaj riesit.. zial stale to mam len horsie

sandri
30. apr 2019

@sasenka1307 podla mna ked by si isla ako samoplatca, mozes sa objednat sama. Zavolaj tam a informuj sa.

sasenka1307
autor
30. apr 2019

@narayan ako dlho ste poculi piskot?

ukulela
30. apr 2019

@sasenka1307 urcite skus komoru. ja som mala sice infarkt ucha, ale aj tinitus. komora pomohla. mne ale zabrali aj infuzky.

lucmirka124
30. apr 2019

@sasenka1307 myslim ze patraj kde mozes tu komoru zacat navstevovat, myslim ze to cele clovek plati sam.hlavne choj a nevahaj necakaj.ja nemam ziadny piskot sum v hlave ja tam mam zavretu vrtacku uz 7 r v kuse ten otrasny hukot.prestala som pocuvat hudbu, a film v tv si bez titulkov nepozrem.nehovorim ako mi to ovplyvnilo zivot co sa tyka komunikacie s ludmi.a netelefonujem nepocujem v telefone. Tlak v hlave sa horsi stresom nevyspatostou nervozitou potrebujes kusok ukludnit potom to prejde.ja mavam tlaky a zachvat bolesti hlavy z vycerpania, nevyspatosti,alebo ako som v hluku. Naozaj poklad neries nic hladaj komoru len to ti moze preliecit bunky v usiach a v hlave kt su chore.ten primar mi vtedy vysvetlil ze bohuzial zbytocne by som to skusila pretoze tie chore bunky v priebehu 1-2 mesiacov odumru a to uz nevratis.tlak v hlave trosku sa ustali z coho to neviem ked som kludna v pohode je to bez tlaku v hlave.

lucmirka124
30. apr 2019

@sasenka1307 a na tlak busenie v hlave ak ho mas momentalne zle skus si dat analgetikum od bolesti ak mozes nekojis.

sasenka1307
autor
30. apr 2019

@ukulela ako vedeli, ze je to infarkt ucha?

sasenka1307
autor
30. apr 2019

@lucmirka124 tak ja pojdem uz asi zajtra k nam do PN.. miniem na to uspory asi... ale nechcem takto zit.. nechcem... drzte palce a dakujem za rady.

detestazione
30. apr 2019

Ahoj, mohla by si aj mne napisat kde je ta komora v PN?

eliska13
30. apr 2019

@sasenka1307 na MRI posiela neurológ dnes som sa objednala krcná plus mozog.ono to môže spôsobovať aj upchata cieva, vnútorné ucho, spazmy na krcnej chrbtici čokoľvek....

sasenka1307
autor
30. apr 2019

@detestazione je v Adeli Centre pri Lodenici. Tam planujem ist zajtra, napis dam ti vediet co pozistujem vsetko.

ukulela
30. apr 2019

@sasenka1307 urobili merania v audiokomore - nahla strata sluchu na jednom uchu tym, ze to bol infarkt ucha, tak mi cast liecby v komore hradila poistovna. mne ale piskalo 24 hod v uchu a na druhy den som utekala k obvodakovi a ten ma hned lifroval na ORL. hned mi robili audiogram a na druhy den som lezala na oddeleni na infuzkach. este zvazovali kortikoidy injekcne do ucha, ale nakoniec to boli infuzky - vazoaktivna liecba.

narayan
30. apr 2019

@sasenka1307 v jeden den zacalo, na druhy som uz bola u ORL, trvalo to asi 2 tyzdn do uplneho vymyznutia...inak nasa ORL je mlada lekarka a sama povedala, ze by ma mohla poslat do nemocnice na kortikoidove infuzie, ale ze sa zacina od nich upustat, lebo nezistuju rozdiel medzi nimi a vysokej davke v tabletkach, preto som ich mala v tbl...

sasenka1307
autor
30. apr 2019

@lucmirka124 myslis, ze ta komora by mohla ovplyvnit ten tlak v hlave a bolesti?.. zajtra to bude myslim 15 dni odkedy pocujem piskot.. strasne moc dakujem za nasmerovanie.. ale velmi sa bojim, ze bude uz neskoro..

detestazione
1. máj 2019

@sasenka1307 dakujem za odpoved, potom teda napis ci to pomohlo. A co to obnasa.

sasenka1307
autor
1. máj 2019

@ukulela kolkokrat si bola v komore? A isla si hned ako si zistila tazkosti?

sasenka1307
autor
2. máj 2019

@detestazione zatial som bola len 2x a vysledky nevidim.. pojdem este 10x.

detestazione
2. máj 2019

@sasenka1307 a kolko stoji jeden vstup? Ako dlho si tam?

andula77
4. máj 2019

@sasenka1307 a malasi aj závrate a zvracanie? Mne začali problémy s pravým uchom v septembri 2013. Najprv za lahlo a potom začalo šumieť. A šzmí doteraz..... Diagnostikovali mi Menierov syndróm, brala som vyššie dávky bethahistinu, aj infúzky som mala, tie sa mi nezdli že pomáhali... Ja mam lordózu krčnej ale nevedeli na 100 % ci je to z toho. Potom som otehotnela, závrate pominuli ale sumenie pretrváva. Naozaj som si zvykla.. Ale mam aj zhoršeny sluch

sasenka1307
autor
6. máj 2019

@andula77 nie ja zavrate nemam... iba nonstop bolest hlavy taku tlakovu, to je to najhorsie.. meniera u mna vylucili.. ja by som si na tinnitus tiez zvykla.. to viem.. ale bolest hlavy ma obera o energiu a celkovo zivot ako taky..a tiez mam lordozu krcnej.. to nejak riesis dakymi cvikmi?

eliska13
6. máj 2019

@sasenka1307 na tu lordozu musíš cvičiť máš rehabilitácie?to Ti môže spôsobovať tlak do hlavy treba uvoľniť krčnú masáže suché teplo....