Aký menštruačný kalíšok si mám kúpiť?

viktorologia
24. jan 2016

Ahojte ženy, dlho uvažujem o kúpe menštruačného kalíška/pohárika. Viem pretriasa sa to na veľa fórach ale skúsenosti žien sú subjektívne lebo nie každá povie či rodila a koľko má rokov. Takže som na vážkach kvôli značkám rozhodujem sa medzi: LUNO, LUNACUP, MOONCUP. Čítala som na každú značku aj dobré ohlasy aj zlé. Niektoré tvrdia že jeden je príliš veľký druhý krátky, jeden zapácha po použití ďalší je tvrdý iný mäkký....atď. Uznáte, že experimenovať sa tu asi nedá keďže je to dosť drahá vec aby som si kúpila všetky značky a skúšala. Takže ja Vám žienky popíšem niečo o sebe a budem rada keď mi poradí žena mne podobná (aj keď tam dole sme každá trošku iná). Som študentka VŠ mám 23 rokov a nikdy som nebola tehotná. Sem tam športujem teda bicyklujem behávam ale nie je to dennom poriadku (robím to keď mám čas). Postavou som normálna ani vychudnutá ani tučná (klasika). Trápili ma v živote časté mykózy snažím sa z toho dostať menila som stravu atď. a myslím že toto by mi pomohlo keď je to antibakteriálne. Tampóny už preto nepoužívam a vložky sú veď viete nie veľmi pohodlné.
Takže žienky prosím o radu aby ste sa vyjadrili k týmto značkám prípade si nechám poradiť aj inú.

Ešte otázka navyše: dá sa s tým aj kúpať v lete? Tie čo ste mali infekcie a zápaly cítite rozdiel po používaní kalíška? Ďakujem 🙂