Pozitívne skúsenosti s menštruačným kalíškom

amy4567
5. máj 2020

Dobrý deň, chcem sa s vami podeliť o skúsenosť s menštruačným kalíškom. A zároveň aj poradiť. Ak máte časté problémy s mykozou, a používate vložky či tampóny, môže to byť z nich. Používam ho už druhú menštruáciu a po starom s tamponmi by som už mala za sebou liečbu mykozy, a teraz už 3 mesiace nič. Takže dámy ak máte časté mykozy alebo iné problémy tohto typu a už neviete čo s tým odporúčam skúsiť kalíšok😊

jankaovecka
5. máj 2020

@amy4567 dakujem, toto moze byt aj moj pripad. Nad kaliskom uvazujem uz dlho a asi nastal cas si ho konecne zaobstarat😘

smejko25
5. máj 2020

@jankaovecka ja takisto uvazujem uz dlho dlho 😁 ako zatial mi po porode kramy este nedosli ale treba sa pripravit 😁

amy4567
autor
5. máj 2020

Som rada že vám moja skúsenosť pomôže 😊 vyskúšajte naozaj, prvá menštruácia je ešte taká divná s tým, ale na taky tretí deň si zvyknete😊

jaass
5. máj 2020

@amy4567 vďaka veľmi za radu 🙂 asi si ma presvedčila, čo som si odhovárala dlhšie 😍

amy4567
autor
5. máj 2020

@jaass hlavne veľa peňazí ušetríš😁 a prvé dni také 3 mávam aj intimku, ale to len ore dobrý pocit🤣

jaass
5. máj 2020

@amy4567 dikydiky 🙂 🙂

0silvia0
5. máj 2020

Baby, je tu kopa tem tykajucich sa kalichov, kde su odporucane konkretne druhy, najcastejsie problemy a otazky, treba prestudovat.
Ja tiez pouzivam uz cca 7 rokov, odporucam....
Najzivsia tema, ktoru odporucam prestudovat:

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/menstruacny-kalisok-vase-skusenosti/

matula12199
5. máj 2020

@amy4567 ja ho mam doma asi tri roky a stále som sa neodhodlala ho použiť, až som otehotnela a teraz neviem ci mi bude stačiť keďže je to veľkosť pred a po pôrode. Musím si objednať väčší? Mate niekto skúsenosť?

amy4567
autor
5. máj 2020

@matula12199 ja by som vyskúšala najprv ten čo máš doma a potom by som riešila väčší 😊

lubi051
23. júl 2020

@amy4567 prosím ťa a v noci ho ako používaš? Ja si tiež už čo to študujem ale že v noci sa neodporúča používať. 🤷🏼‍♀️ Skôr som naklonená používaniu menštruačných vložiek, neviem si predstaviť nosiť ten kališok 🙊

lubi051
23. júl 2020

@amy4567 chcela som napísať že som priklonená skôr vyskúšať anionové vložky

smejko25
23. júl 2020

@lubi051 ahoj sice si nepisala mne ale ja som teraz nedavno zacala pouzivat kaliskok 🙂 a pouzivam ho aj vnoci 🙂 ale stale si pre istotu dam nocnu vlozku 🙂

amy4567
autor
24. júl 2020

@lubi051 v noci ho používam tak ako aj cez deň 😅 akurát že v noci si dám pre istotu intimku ale nikdy nie je poskvrnena ráno, čiže zbytočná je, akurát tak pre môj dobrý pocit..... Anionove vložky som tiež mala, nevidela som rozdiel medzi obyčajnou a anionovou.... Proste ten puch krvavý bolo cítiť a pritom je to normálne a deje sa to každej, ale mňa už z toho nadrapovalo.... Takto v kalisku krv nemá možnosť zoxidovat keďže je bez pristupu vzduchu vnútri a tým padom nič nesmrdi.... Ja som s tým maximálne spokojná a aj v bazéne mám omnoho lepší pocit.

lubi051
25. júl 2020

@amy4567 a aj ho cítiš? Ja som čítala na stránke firmy tých kalíškoch že v noci sa nemal používať lebo že hrozí otrava krvi? 🙀 no neviem teda.

smejko25
25. júl 2020

@lubi051 prosim ta praveze najväcsi problem moze byt tampon 🙂 z kalisku nema byt aky 🙂

amy4567
autor
26. júl 2020

@lubi051 jako ako logicky sa dá vysvetliť toto tvrdenie? Keď ho môžeš mať vo vagine celý deň tak v noci ako prečo by mala hroziť otrava krvi? Bože veď never všetkému čo píšu na internete logicky je to kokotina🤦‍♀️

lubi051
26. júl 2020

@smejko25 a keď si napríklad v meste alebo idete proste na cely deň preč, nieje to problém to vymeniť napríklad niekde na verejných wc? Vieš kvôli hygiene

lubi051
26. júl 2020

@amy4567 hej, tiež mi to príde blbosť. A necitis ho?

0silvia0
26. júl 2020

@lubi051 spravne zavedeny kalisok necitis. Verejne wc su problem, tam by som s kalichom nechodila. Pretoze tam najprv pochytas klucky, potom si musis vydezinfikovat ruky, oplachnut kalich, potom zasa umyt ruky a to na verejnych wc az tak nejde. To skor v prirode za stromom je jednoduchsie😁. Umyjes ruky s vodou, ktoru mas vo flasi/mokrymi utierkami. Vyberies kalich, vylejes, oplachnes ho aj ruky, vlozis, zasa umyjes ruky. V prirode odpada starost s hajzlovymi bakteriami, ktore nemusis riesit.

smejko25
27. júl 2020

@lubi051 ahoj tak teraz som ho mala uplne prvykrat 😁 ale uz som aj nad tym uvazovala ze co ked niekde pojdem 🙂 tak zoberem si anitbakterialne mydlo alebo utierky + flasu s cistou vodou 🙂 umyjem ruky vyberem kalisok umyjem stou vodou a dam naspät 🙂 zas kalisok ti vydrzi aj 6 hod nevymeneni (samozrejme ked nemas brutal silne kramy) 😁

amy4567
autor
27. júl 2020

Ja som mávala brutal silné, od kedy používam kalich už sú slabšie a dokonca kratšie trvajú😁

lubi051
28. júl 2020

@0silvia0 tak dobre lenže cez zimu si ho asi ťažko vymeniš v prírode 😁🙊

lubi051
28. júl 2020

@smejko25 a cítila si ho? Nepretekal ti? A aký si si kúpila prosím ťa? Ja som po 2 pôrodoch prirodzených tak asi tú väčšiu veľkosť by som si mala vybrať nie?

ukulela
28. júl 2020

@lubi051 kvôli výmene budem mať dva kalichy. Použitý vymením za čisty a ten použitý len pro forma nejako oplachnem a poriadne vyčistim až doma. Kalich sa mi akurát zmestí do toho vajíčka z väčšieho kinderka 😋

0silvia0
28. júl 2020

@lubi051 tak jasne, ze v zime nie🙄

smejko25
29. júl 2020

@lubi051 tak ked som ho zaviedla prvykrat citila som sa tak cudne lebo predsta to je nieco ine 😁 ale to musis sa len naucit ho spravne vlozit takze je to len o praxi 😁
No raz mi vnoci pretiekol kedze som mala silne kramy ale ja som si na noc vzdy dala vlozku pre istotu aj cez den 😁
A objednany mam tento z DM
https://www.mojadm.sk/t-o-c-menstruacny-poharik...

Ale niesom si ista ci M alebo L 🙂 zalezi podla toho ako sa citis lebo ja sa citim uzsia ako pred porodom 😁

lubi051
29. júl 2020

@ukulela to je dobrý nápad 👌🏻👌🏻

lubi051
29. júl 2020

@smejko25 ten som si ja dnes kúpila. A dobre že som si ich bola omrknut lebo ten vo veľkosti M sa mi videl krátky. Zobrala som si L lebo ja mám dosť vysoko krčok maternice. Akože necítim ho, zatiaľ som spokojná, len keď som cikala a utrela som sa, tak som tam mala trošku krvy, akoby také zvyšky alebo čo, inak som si ho vybrala a poriadne ťažko išiel lebo bol prisatý. Ale je to inak super, vôbec nemám vložku a oveľa lepšie sa tak cítim. Tak dúfam že mi to pomôže aj predchádzať mykozam 🙏🏻 😊 ešte sa ťa spýtať- že ako hlboko si ho zavádzaš?

smejko25
30. júl 2020

@lubi051 ja som kupovala online takze to bol risk alebo zisk 😁ale som spokojna tiez sa mi tazsie vytahuje ale co mi radila jedna baba je ze treba ten spodok nad tou “slzickou” jemne stlacit a mal by sa odsat 😁
Ale ako som pisala vsetko je o cviku 🙂 a este mi poradila zeby som sa nezlakla ked by sa nahodou dostal hlbsie staci len zatiacit ako pri porode (alebo kakani) 😁a ze zijde nizsie 😁 ano je to super vec lutujem ze som si ho daavno daavno nekupila 🙂 ale stale pre istotu si cez den dam intimku a na noc vlozku lebo nikdy nevies 🙂
A neviem ti povedat ako hlboko ale tak davam aby mi to bolo prijemne a necitila som ho 🙂

amy4567
autor
30. júl 2020

@lubi051 presne, keď ho vytahujes treba ho stlačiť a ten podtlak sa stratí.... A mne sa osvedčilo dávať ho tak, že ako je tá slziska tak aby celá bola vonku.... Vtedy mi nepretecie, vtedy viem že ho mám tak ako ho mám mať 🤣🙈