Alergia a akupunktúra

andrea_ff
8. aug 2021

Zdravim zienky.
Chcela by som sa poradit ohladom alergie.
Uz roky chodim k alergologicke. Mam predpisany aerius. Alergia mi vysla na liesku, pel, ambrozia a palina... Su obdobia v roku, kedy lieky neberiem. Ale pred sezonou zacinam brat. Za tie roky mam odpozorovane, ze ma to chyta vo februari a v lete august.
Chcem sa ale poradit, ci mate nejake tipy....lebo mne ani tie lieky nezaberaju...ked ma to chyti. Niekedy beriem aj dvojnasobnu davku...a aj tak ma uz 3 tyzdne striedavo boli hrdlo, sople, kasel....usi...a toto dookola.
Proste by som rada vedela, skusenosti, ako lepsie zvladat alergiu....
Dokonca ma to chytilo pri mori.
Skusala som kloktat slanu vodu, aj do nosa....
Kalobu, caje, vitaminy....viac menej nic nezabera.
Proste alergologicka nic nerobi...
Zvazujem nad akupunkturou.
Dakujem za postrehy od vas.

pribinak
8. aug 2021

Máš len aerius? Žiadne spreje do nosa? Napr Nasofan? Nemáš ani na skúšku iné antihistaminikum?

Nasofan sú síce kortikoidy, ale ja by som bez toho neprežila. 2 streky ráno a jeden na noc.

Teraz ešte tak týždeň dva a začína tvoje obdobie ( aj moje) zdrham k moru čo do Tatier.,
Čo ešte? Slnečne okuliare aj keď nesvieti slnko, umývať každý deň vlasy, ak máš dlhé vlasy tak určite nie rozpustené, doma sa vždy prezliecť keď prídeš z vonku
Každý deň umývam na mokro dlážku, sieťky na okna

pribinak
8. aug 2021

@andrea_ff ak máš problém s očami pri alergií, su dostať aj kvapky do oci. Napr ja vždy koncom zimy beriem imunor, lebo hneď na začiatku jari nastáva vďaka lieske pre mna masaker.
Ten imunor mam na posilnenie imunity a potom klasika aerius/spirabell, Nasofan. To je úplný základ pre mna

andrea_ff
autor
8. aug 2021

S ocami nemam....ale bolesti hrdla a celkovo aj usi, hlava....
Dost ma to obmedzuje, ak to uz mam 3 tyzdne.
Lieska je masaker aj pre mna 🤦‍♀️

andrea_ff
autor
8. aug 2021

Do nosa nemam nic, iba morsku vodu zvyknem.
Ked som nemala aerius, zvykla som zodac....ale rovnako bez nejakeho extra ucinku.
Proste mi to pride slabe.
Cakala by som, ze ak mam lieky, tak nebudem mat take prejavy.
Inak rovnako je na tom aj manzel...a alergologicka nic neriesi...uz roky 🤷‍♀️

andrea_ff
autor
8. aug 2021

Jedine mi lekarka odporucila imunoglukan

pribinak
8. aug 2021

@andrea_ff do nosa ma ten Nasofan, bez toho by som neprežila
Imunoglukan 0 bodov

Pýtaj si na jar immunor a teraz nech ti predpise Nasofan

alenka7777
8. aug 2021

@andrea_ff ahoj. ja som bola od detstva alergik. rokmi tie alergie len pribudali, lieky prestali zaberat. dr. nic neriesili. az som raz skoncila so silnou alerg. reakciou na pohotovosti a vtedy som pochopila. ze dr. mi nepomozu. zacala som uzivat zelene potraviny - jacmen a chlorela a klop, klop. som 5. rok bez liekov, bez navstevy lekarov a bez akejkolvek alergie.

andrea_ff
autor
8. aug 2021

@alenka7777 dakujem za info.
A mohla by si mi poradit, co konkretne uzivas? Kludne aj do IP....
A uzivas to uz 5 rokov v kuse?
Ja proste tiez uz musim hladat ine cesty. Lebo tiez mam pocit, ze lieky nezaberaju, prirodne veci ako: cibula, cesnak, med....zazvor, sol, vincentka....lipa a vselico stale skusam...aj sirupy a nic. Proste ma chyti bolest hrdla, po par dnoch sople a kasel a ja hocico mozem robit...proste 3 tyzdne, kym sa dam ako tak do poriadku. 🤷‍♀️🤦‍♀️ a je uplne jedno, co uzivam, lebo nezabera.

andrea_ff
autor
8. aug 2021

@alenka7777 preto zvazujem aj akupunkturu..

alenka7777
8. aug 2021

@andrea_ff uzivam chlorelu a jacmen od firmy gw. na trhu su aj ine znacky. neuzivam vkuse celorocne. len pocas pelovej sezony.