Alergia alebo polypy v nose? Problém s dýchaním.

lilyianka
17. jún 2018

Ahojte, budem rada ak mi niekto poradi.. moj problem je plný nos.. keď som vonku, je to v pohode, aj keď idem z domu s plným nosom, vonku na vzduchu sa mi uvoľní.. .
Preto ma zaujíma či sa môže jednať o polypy v nose alebo alergiu... moj stav trvá už 2-3mesiace ( som z toho na nervy)...este doplním, že pred cca 6r mi bola stanovená alergia na psie chlpy, avšak nikdy som žiadne príznaky nemala ( doma vnútri máme 2 malých psov) a až doteraz bolo všetko v poriadku
Aby som opísala moje priznaky: plný nos, niekedy záchvat dýchania, keď idem spať a náhodou dýcham nosom, akonáhle položím hlavu na podušku, nemôžem dýchať.. čuch mám slabší, tečie mi sopel- priesvitny a niekedy keď jem alebo pijem tak musím pootvorit ústa, inak dýchať neviem
Prosím vás, o čo sa môže jednať? Ešte podotknem, že som min.rok užívala medrole a môže byť príčinou aj on?

milus777
18. jún 2018

@lilyianka no tak to si dost velku davku brala...ja som pred ivf asi mesiac brala 7,5 mg a potom od vkladu 5 mg asi 3 mesiace....mozem sa opytat ze aky dovod si mala ze si musela taku davku brat?lebo ja sa v dohladnom case chystam na Ket a chcela by som uz skusit bez tych liekov lebo tiez mi moc dobre nerobili...ale v ivf centre mi povedali ze preventivne ich davaju kazdej...ja som ich potom vysadila to dna na den ale mala som nizku davku....ked som ich nasadila tak mi bolo zle zvysil sa mi tlak cervena v tvari som bola ...som myslela ze vysadim ale po par dnoch sa to upravilo...

lilyianka
autor
18. jún 2018

@milus777 mne po neúspešnom ET a KET robili testy na hematologiu a reprodukcnu imunologiu, tam zistili, že mám zvýšené cytokiny a preto nasadili Medrol...najprv som brala prvé 2 týždne 20mg, ďalšie 2 týždne 16mg a potom som ostala na 12mg...musela som ich vysádzať po 1mg každých 5 dní.. tiež som chcela byť superrychla a vyradiť skôr, ale veľa ľudí ma varovalo.....
Peklo bolo už vedl.ucinky počas brania, ale takisto aj po vysadeni

milus777
18. jún 2018

@lilyianka och tak to ta chapem ze uz tie lieky nechces ani vidiet...ale neboj na tu alergiu ti urcite nedaju tale silne lieky... Ja mam tiez podozrenie na alergiu lebo od januara som bola uz viackrat chora... Tak sa tiez musim objednat...

lilyianka
autor
22. jún 2018

@janinah
@milus777
@svetielocko
@fefe123
@alenka7777
Tak som bola u obvodneho a poslal ma na orl,odtial na rtg a vsetko ok...mala podozrenie na vazomotoricku nadchu,kt.sa nepotrvdila,takze ide o alergiu,predpisala mi sprej do nosa a lieky....orl dr.mi robila aj vyter z hrdla a nosa a vysledky budem mat o 3tyzdne ( ma dovolenku)
Len som sa chcela spytat,pozerali sme moju spravu z alergologie a tam je pisane,ze alergia na:
Bukovite +
Baza +
Palina -+
Ambrozia ++
Astrovite buriny +
Co znamenaju tie vyrazy plus a minus? Bolo mi to vysvetlene len,ze moze sa alergia prejavit a nemusi

milus777
22. jún 2018

@lilyianka a aky sprej do nosa a lieky ti dal? Super ze si to poriesila... A uz ti je lepsie?

lilyianka
autor
22. jún 2018

@milus777 dali mi nasonex...ale strekla som so ho a potom pozeram,ze kortikosteroid :( tak neviem ci ho budem uzivat

lilyianka
autor
22. jún 2018

@milus777 lepsie zatial nie,mam totalne zapchaty nos,akoby som mala silnu nadchu a huhlem..
Vraj po tyzdni by malo byt lepsie

milus777
22. jún 2018

@lilyianka mozes ho v klude uzivat. Ja uzivam nasofan asi 3 mesiace. Je to podobny sprej....dr povedal ze ucinkuje len lokalne a je neskodny aj pri dlhodobejsom uzivani. Ale zacne ucinkovat az po par dnoch... Ja ho beriem kvoli strate cuchu po zapaloch dutin... Potrebujem si udrzat volny nos aby sa mohol cuchovy nerv zregenerovat. Mne ten sprej pomaha... Ved skus par dni a uvidis ze ako...

lilyianka
autor
22. jún 2018

@milus777 lebo napr som si chcela kupit flixonel (tiez kortikosteroid do nosa) a ked som sa pytala lekarnika,povedal mi,ze neucinkuje len lokalnr,ale ze mozem mat priznaky ako pri klasickych kortikosteroidoch...

milus777
22. jún 2018

@lilyianka jaaj ale zase ked si pozries letak spreju a celkovych kortikoidov tak je tam dost velky rozdiel... Pri spreji je tam len sucha sliznica krvacanie z nosa a bolest hlavy.. Pri tych celkovych je tam toho hojne

lilyianka
autor
22. jún 2018

@milus777 mne prosim pekne lekarnik povedal,ze mozem z toho pribrat ako z klasickych kortikoidov

milus777
22. jún 2018

@lilyianka ale to je podla mna blbost.ved ani v pribalovom letaku to nieje a tam je kazdy ucinok aj ked velmi zriedkavy... Ja sprej beriem 3 mesiace a este som schudla 🙂 to by vsetci alergici boli obezny a ze je ich dost...

meesha
22. jún 2018

@lilyianka lekarnik keca

alenka7777
22. jún 2018

@lilyianka ja by som si ten sprej urcite dala. vsak si mozes privodit este aj astmu. astmatici beru taketo spreje cely zivot a su tu, posobi to lokalne. a co sa tyka tych plusov, nemoze to byt, ze aka silna alergia je? cim viac plusov, tym silnejsia alergia.

lilyianka
autor
22. jún 2018

@alenka7777 neviem, tam kde som mala ++ čiže ambrozia, tak, že na tu som alergicka, a tam kde bolo +- vraj, že sa alergia môže a nemusí prejaviť, a tam kde je jedno + neviem co to znamena... tak mi to vysvetlila lekárka na ORL, lebo totižto len u nej som bola a ona mi predpisovala aj lieky na alergiu

alenka7777
22. jún 2018

@lilyianka no mne sa tak zda, ze cim viac +, tym vacsia alergia a myslim, ze max. su 3 +

kacenocka2
9. júl 2018

@lilyianka zdravim.prosim vas ako prebiehali testy na alergiu?
Ďakujem

lilyianka
autor
10. júl 2018

@kacenocka2 Na testoch som bola pred 6r,ale 1x mi vzali krv a 2x už robili test na alergie... na predlaktia sa napicha postupne cca 20 ihiel a podľa toho sa zistí na čo ste alergicka.. keď nie je po pár minútach žiadna reakcia,je to ok,,ak miesto je opuchnute tak na tu danú vec je človek alergicky

kacenocka2
10. júl 2018

@lilyianka 20 ihiel..?
To to neviem,ci mi vydrzi 6 rocna dcera.asi ked 1 uvidi,bude plakat

milus777
10. júl 2018

@kacenocka2 neboj nic to nieje.robili mi to uz dvakrat. Moja dr ani nepouziva ihli ale take plastovy spicaty koniec... Najprv nakvakpa na ruky kvapky z alergenmi a potom do kazdej kvapky trosku dobne aby sa narusila koza a alergen vnikol do koze.... Je to parsekundova zalezitost a ani to necitit... Dcerka to urcite zvladne... Tie vpichy su take ze ani krv neide len sa narusi vrchna vrstva koze 🙂

kacenocka2
10. júl 2018

@milus777 boli sme na odber krvi,kricala hrozne.teraz sa boji uz len ked vidi alebo pocuje ihla.a ked ju tam zbada,tak uz teraz sa toho bojim ako bude kricat..to som zvedava,vo stvrtok ideme.v krvi v juni alergeny nemala zvysene,ale vzdy ten nos sa mi nepozdava akoby ho mala upchaty,tak sa chcem uistit