Alergia na palinu, na čo si dávať pozor ?

paskolinka
26. jan 2020

ahojte, z koznych testov mi vysla alergia na palinu (mala som v lete aj typicke priznaky sennej nadchy), cakam este vysledky z krvi a potom budem s lekarkou riesit, co dalej. zaujimalo by ma, ci mate konkretne s touto alergiou skusenosti. docitala som sa nieco aj o skrizenej alergii. zaujimalo by ma, na co vsetko si treba dat pripadne pozor - vraj aj med moze sposobovat problemy, niektore druhy zeleniny, ovocia, koreniny... ako sa prejavuje skrizena alergia? rovnako ako ta "povodna" (teda senna nadcha)? treba si davat pozor napr aj na rozne bylinkove caje?

paulinkaa2
26. jan 2020

@paskolinka ja som alergik na trávy. Je tam aj palina. Nesmiem bylinne čaje a med. Med mi až tak nevadí ale z bylinnych cajov mám ako by plný nos a svrbia ma oci

silviarudi
26. jan 2020

@paulinkaa2 o to som ešte nepočula, ale ozaj som pila bylinné čaje a mam plný nos a svrbia ma oči... Mam alergiu na palinu. Hmm...

klejkaez
26. jan 2020

@paskolinka ja mam alergiu na palinu 4 kriziky, každé leto googlim tu rastlinu, lebo zabudnem ako vyzera.
Inak v pohode nic, iba mame pozemok, kde grilujeme a tak. Ked som dole pri grile okolo luka, začnem kychat jak besna doga, o chvíľu oči krvave slzave opuchnuté, ale ze fest.
Nic nenarobim. Vyhýbať sa, ale to uz ked je pole plne Paliny

richelina
26. jan 2020

@paskolinka ja som alergická v podstate na všetko čo kvitne od skorej jari do jesene ( stromy, trávy). Mám aj skrížené alergie. Nemôžem ovocie s kôstkami- jablká, čerešne, nektarinky, slivky a ostatné v podstate všetky typické, ďalej zo zeleniny surovú mrkvu a potom všetky druhy orechov. Prejavy- svrbenie úst, hrdla, opuch. Na orechy som reagovala dosť vyrazne- opuchli mi líca a strpli. Bála som sa či sa dožijem rana. A ešte som alergická na uštipnutie hmyzom. Pár krát som skončila na pohotovosti. 🙄 A to všetko časom rokmi. Som alergická od detstva- senna nádcha, na ovocie - od 17 rokov, orechy- od 23- ky. Musíš sama zistiť čo ti bude vadiť.Popripade zadaj do Googlu skrížené alergie. Ja to mám hlavne kvôli breze- ovocie, zelenina. Orechy si už nepamätám. Ak si ovocie prevarím môžem, orechy nie. Z čajov pijem jedine žihľavu. Z roka na rok je to horšie a horšie. Lieky mi moc nezaberajú.

ysseba
27. jan 2020

@paskolinka ja mam pelovu alergiu. Na vsetky pelove skupiny. Na travy, buriny, stromy. Takze ano, aj na palinu 😂🤷‍♀️ Trochu na psa, na macky. Alergolog len rukami zalamoval. A co je uplne najhorsie- aj na prach 😳 a moja topka je ambrozia 👌 ta kvitne az tak na jesen. To po celej jari a lete je moja ceresnicka na torte 🤦‍♀️ A ako zijem? No nejak to neriesim. Jar a leto aj tak milujem najviac na svete, nerobim si z toho tazku hlavu. Chodim vela do prirody s detmi a aj napriek alergii si to uzivam. Beriem lieky (ale nie celorocne), mam od alergologa sprej do nosa a kvapky do oci. Bez vreckoviek ani na krok. A tak 😊

uzanka16
27. jan 2020

moja sestra ma alergiu na palinu,este nejake travy a plesne,ked je obdobie paliny viac ju svrbia oci a smrka, ale normalne bez problemov pije bylinkove caje aj med si dava, ja mam alergiu pel,seno,travy, JABLKO mi vyšlo a znesiem normalne med i bylinkove caje. Jablko napr.ked zjem surove alebo dzus jablcny sa vyhadzem a svrbi ma telo,ale ked je uvareny jablcny kompot alebo upeceny jablcny kolac nic mi nie je, ak sa nebojis treba skusat ci ti daco vadi ci nie, a mat pri sebe tabletky od alergie- zodac,dasselta,aerius atd. zalezi ake da lekarka