Alventa - pozitívne skúsenosti

janka2112
12. mar 2019

Ahojte, včera mi doktorka miesto seraxatu/ nezaberal dobre/ zmenila na alventu. čítam samé negatívne recenzie, má niekto pozitívnu skúsenosť?
ďakujem

olsan
23. jan 2021

Ja som alventu /75mg ráno/ vysadila bez vedomia dr .Brala som 4 týždne a cítila som sa len horšie...nechuť do jedla, triasli sa mi ruky, potenie, tlak na hrudi.....no strašné a nikdy viac antidepresíva.

johoda
24. jan 2021

@janka2112 ahoj, no mne zabrala Alventa super a to mi stačilo 37,5 mg. denne, chvíľu trvalo, kým začala naplno účinkovať a prvý týždeň mi bolo všelijako, ale to prešlo, nemusela som brať žiadne iné lieky, u mňa asi iba jeden nežiaduci účinok, zdalo sa mi, že mi viac padajú vlasy, no každý sme iný, musíš iba vyskúšať, držím palce

esselte
27. jan 2021

@johoda ahoj, začala som teraz brat alventu 75 mg, mam take teplo na tele, unavu, niekedy sa mi aj ťažko rozpráva, taka malátnosť, lekarka vravi, ze su to účinky alventy, kym nedosiahne svoju hladinu, ako to bolo ten prvy tyzden u teba?

johoda
27. jan 2021

@esselte ahoj, no prvý týždeň ( a možno aj druhý 😞)to môže byť ťažšie, kým si telo zvykne, ale to väčšinou pri každých antidepresívach, ak ti to neprejde do dvoch týždňov, možno by Ti mohla lekárka ešte skúsiť znížiť na 37,5 mg, ja som začínala Arketis 20mg.a z neho som ja mala také stavy ako opisujes a keď mi to neprešlo po dvoch týždňoch, lekár mi dal Alventu 37,5 mg., pár dní nevoľno a potom začalo byť lepšie a lepšie, ja som ani nepotrebovala navyšovať dávky, skús počkať aspoň 7 dní, mohlo by to prejsť, držím palce

esselte
28. jan 2021

@johoda ďakujem, zdá sa, ze sa to trocha stabilizovalo, aspoň dnes

esselte
30. jan 2021

@johoda ja ju beriem týždeň, dnes zas teplo ba tele, hlavne rano, potom sa to začne stabilizovať, myslíš, že este počkať, ze sa to zlepší? Lekarka tiez tvrdu, ze tie neziaduce účinky postupne vyxmizne, ty s nou mas dobré skúsenosti?

johoda
30. jan 2021

@esselte no ešte skús vydržať, už je tých nepríjemných prejavov menej, nie?Ty berieš tie lieky ráno alebo večer, ja som brala ráno po jedle, ak Ti to do týždňa neprejde, porad sa s lekárom, ale ja verím, že to bude lepšie

esselte
30. jan 2021

@johoda beriem rano 75 mg, je to vraj nizka davka, beriem k tomu este tiapridal, diazepam a vecer kvet, alventu len týždeň, myslíš, ze este môžem pociťovať vedľajšie účinky alventy?

johoda
31. jan 2021

@esselte myslím, že ešte áno, ale u Teba to môže byť iné ako u mňa, ja som iné lieky k tomu nebrala, takže keď mi bolo neprijemne,bolo to určite z Alventy,u Teba by ti mohla byť možno aj kombinácia s inými liekmi, v tomto veľmi neporadim, skús veriť lekárom, 75 mg naozaj nieje veľa, veď ľudia berú až 300 mg denne,to bude dobré uvidíš, vydrz

esselte
31. jan 2021

@johoda verím, ze sa to zlepší, ja som niekedy brala takisto len jeden liek a to paretin a len v prípade potreby rivotril, teraz mam novu lekarku, pracuje v nemocnici, mozno preto taka kombinácia liekov, povedala, ze aj ak by som bola v nemocnici, dala by mi take iste lieky a este možno nejake tie infuzie, ti bolo pre Vianocami, ja som brala len tiapridal, diazepam a kvetiapin, az teraz pred týždňom mi dala alventu a odvtedy to teplo na tele, pridala mi ju asi preto, ze diazepam nebudem môcť brat dlhodobo a vlastne ani jeden z tamtych liekov nebolo antidepresivum, povedala, ze k alvente sa daju kombinovať lieky, k paretinu velmi nie, bola som uz aj na terapii a budem chodiť každý týždeň, možno aj to pomôže

johoda
1. feb 2021

@esselte tak to by bolo dobré, keby si postupne tie ostatné lieky mohla prestať užívať a zostala by si iba na Alvente, prajem Ti, aby Ti s ňou bolo tak dobre ako mne, radosť ŽIŤ a tie terapie určite neuškodia, držím palce

esselte
1. feb 2021

@johoda ďakujem veľmi pekne, presne to by som chcela, aby som bola len na alvente

omalovanka
5. máj 2021

Aká je udržiavaca dávka väčšinou prosím,mne doktor povedal 150mg.ako užívate vy?

johoda
5. máj 2021

@omalovanka no podľa mňa je udržiavacia tak 37, ale možno je to individuálne, asi treba skúsiť

anjelik27
25. máj 2021

Ahojte, ja beriem Alventu uz asi cca 7 rokov, ale stale to nie je 100%.... samozrejme tych lepsich dni je viac, ale pravidelne min. raz za jedno rocne obdobie pridu horsie dni.... take ozaj horsie.... depresie aj s uzkostami...napriklad aj teraz.... neviem, ci mi je tych 150 mg malo, alebo je toto uplne normalne....
Ja som si vzdy myslela, ze ked AD zaberu, ma mi byt uz len dobre, tak neviem....
Stavy depresii a uzkosti sa sem-tam vracaju.... nie prilic casto, ale pravidelne.... aj s fyzickymi symptomami.... mate to tiez takto? Rozmyslam stale, ci to takto ma byt, alebo navysit tych 150 mg, prip. pridat k Alvente este nieco....
Mimochodom, vy ste z Alventa nepribrali?

omalovanka
25. máj 2021

@anjelik27 ja si myslim ze to je normalne ze zostane aj horsie obdobie,mavam takisto,ked pride take obdobie mozno si dat nejaky lexaurin 1,5mg,alebo co mate,aby to prehrmelo.a nepribrala

anjelik27
25. máj 2021

@omalovanka ahaaaaa.... som myslela, ze stabilizovaní majú už len dobre stavy..... je mi jasne, ze aj "zdravi" mavaju zle a tazke dni....len teda som nevedela, ze aj fyz. symptomy nam pocas takych dni zostavaju 😔.... a trva to aj u vas niekedy takto dlhsie? Niekolko dni az tyzden a viac? Som sa obavala, ze mi prestava ucinkovat 🤔....dakujem za odpoved 👍

kristin00
15. júl 2021

Ahojte, lekárka mi predpísala Alventu ale čítala som, že predlžuje QT interval a môže spôsobiť náhlu smrť. Beriem ju zatiaľ 2 dni a celkom sa toho bojím

luboslb
20. júl 2021

@kristin00 ja ju beriem mesiac pociťujem strašnú únavu stavy sa mne zlepšujú nie je to sto percentné ale istý pokrok tu je pred tým som mal eliceu to bolo celé zle závrate točenice derealizacie žalúdočné problémy a stavy 4 nasobne takže alventa je fajn až na tú únavu v pohode tvrdia že je to normálne prvé mesiace , Ja som dostal na alventu iba dobre recenzie kamaráti to berú jeden 15 rokov a v pohode . Nebál by som sa toho a smelo treba vyskúšať . Sú to moje 4 antidepresíva a zatiaľ ich najlepšie znasam tak asi toľko ktomu .

johoda
20. júl 2021

@luboslb tvoj kamarát 15 rokov. . . mne ich doktor znova predpísal, po roku bez nich, ale ešte stále som ich nezačala brať, pretože už tá jeho veta ,,na prechodnú dobu" ma desí, za posledných 8 rokov, čo k nemu chodím, to urobil už 4. krát!Mne zaberajú super, (aj keď mi z nich podajú vlasy), ale po roku mi ich vždy zoberie, vraj ich už nepotrebujem!A ten prvý - druhý mesiac bez nich, kým sa moja hlava nejako stabilizuje, som iný človek, mám také nápady . . .a to nehovorím o tom, aké ťažké to majú moji najbližší, jeden rok stále veselá, plná energie a druhý rok nervózna, podráždená, ukricana,. . .a to bravam 37 mg., keď mu poviem, že mi je super, tak mi povie, že ich nepotrebujem, ???

kristin00
20. júl 2021

@luboslb ja som tiež stále unavená a nechuti mi jesť, je mi na vracanie, to sú asi tie prvotne účinky kým si na ňu úplne navyknem ale po psychickej stránke sa po nej cítim určite lepšie ako po serlifte čo som mala pred tým tak dúfam bude už lepšie 😊

luboslb
21. júl 2021

@kristin00 a na toto som zabudol ja mám práve naopak neskutočnú zravost jedol by som stále a všetko lenže mám aj GERD čiže nemôžem skoro nič na čo mám chuť 🙂

luboslb
21. júl 2021

@johoda ten kamarát ma 150mg a doslovne to jemu zachránilo život on už bol úplne na odpis a teraz žije úplne normálne ale bez alventy by skončil je to určite nebezpečná vec on nemá žiadne vedľajšie účinky práve naopak jemu to dodáva energiu je to u každého iné ja určite neplánujem dlhodobo užívať budem postupne odoberať dávku .

majkapapac
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinuska399
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelik27
6. jan 2022

@tinuska399 nie, ďakujem 😉

lepeda
31. jan 2022

@ivka185 neviem či je to stále aktuálne u teba ale po akej dobe ti alventa zabrala?

johoda
31. jan 2022

@lepeda u mňa asi tak po šiestich týždňoch

ivka185
1. feb 2022

@lepeda je to uz sice velmi davno ale myslim ze tak 2-3 tyzdne. Ono bolo trochu lepsie hned ked som zacala brat ale tak naplno za ten cas co som pisala.

marikadenisa
17. mar 2022

@ivka185 ahoj beriem escitalopram ktory mi orestal ucinkovat a mam zo dna na den vymenit na alventu 75. Teraz som citala pribalovy letak a dost sa toho bojim. Aj ty si zacala zo dna na den? Nemala si nejaky priznaky s vysadenia? Dakujem