Alventa - skúsenosti a vedľajšie účinky

jaska25
20. aug 2023

Zdravím všetkých,
Prosim o vaše skúsenosti s AD Alventa... nástup účinku, vedľajšie ucinky a pod.
Beriem ju 9. deň, 2x37,5mg potom čo mi bol vysadený Escitalopram kvôli veľmi zlým stavom.....zatiaľ hnačka, nespavosť, vnútorný tras tela, potenie, plač.

Ďakujem vopred za vaše reakcie.

janka_23
20. aug 2023

@jaska25 mne alventa vôbec nepomohla, prave naopak. Bola som ako zmyslov zbavená, agresívna, vynervovana, placliva. Strašne obdobie, nerada na to spomínam.

natalusiiik
20. aug 2023

Nuz musis pockat, zhorsenie stavu je uplne normalny jav na zaciatku liecby.. ja ju uzivam vyse roka a mne pomaha, ale trvalo asi mesiac a mozno aj dva kym nastupil jej ucinok .. ak by boli stavy naozaj neznesitelne alebo by si nepocitovala aspon mierne zlepsenie o nejake dva tyzdne, tak si ju nechaj zmenit za ine

lucia851
20. aug 2023

@jaska25 tak hádam ti pomôže.mne bohužiaľ nepomohla mala som z nej hrozne úzkosti

lucia851
20. aug 2023

@jaska25 ja beriem duloxetin ten je pre mňa lepší ako alventa

jaska25
autor
21. aug 2023

@natalusiiik ďakujem za odpoveď. A prosím ťa mala si zo začiatku tiež taky tras končatín a vnútorné chvenie, potenie, pocit nepokoja až úzkosti?

natalusiiik
21. aug 2023

@jaska25 ano uplne vsetko z vymenovaneho 😊 mesiac som nebola schopna vyjst ani z bytu ake uzkosti som mala.. ale to prejde, musis sa zatat a vydrzat to, je to iba docasne..

jaska25
autor
21. aug 2023

@natalusiiik jaj dakujem, lebo tiez som doma na PN. Ked idem k lekarovi alebo nakupit si, musim si dat Neurol :(.
A spanok sa ti potom zlepsil? Ja vobec nespavam. Psychiater mi dal Prothazin s nim spim aspon trochu.
Aku mas prosim davku?

natalusiiik
21. aug 2023

@jaska25 beriem rano 75mg a este 0,25mg frontinu.. spanok mam zly, zvyknu sa k dennym AD predpisovat este nejake na spanie, lebo denne AD je v podstate ,,nakopavac,, ale ja som na spanie AD nechcela, tak beriem vecer 0,5mg frontinu, no nie je to nic extra ale sem tam sa aj dobre vyspim 😂 ale ja uz som si zvykla na moj (ne)spanok nakolko nespavostou trpim uz vyse 10 rokov.. mozes si skusit pytat vecerne antidepresiva alebo sa porad so psychiatrom ci nemozes neurol aj pred spanim, len tam pozor na zvysovanie davok lebo tam vznika zavislost, ja si svoje davky drzim pod kontrolou a zasadne nezvysujem 🙂

natalusiiik
21. aug 2023

@jaska25 ja som PN uz par mesiacov a stale nie som 100% ok, to je v poriadku, je to bezne ze telu dlho trva kym sa spamata z nejakeho psychickeho kolapsu, daj si cas a netrap sa, budes sa citit z tyzdna na tyzden lepsie 😊

lucia851
21. aug 2023

@jaska25 na spanie ja beriem zopiclon to je dobrý liek

jaska25
autor
21. aug 2023

@natalusiiik Ano skusala som Trittico ale z prvej tabletky mi buchalo srdce a upchal sa mi nos. Mam ten Prothazin. Je to nenavykova latka na vecer ma aj ukludni od toho trasenia chvalabohu. Budem to skusat s nim a mozno casom sa mi spanok upravi. Ja som vzdy spavala dobre, az po kovide to islo so mnou dolu vodou az som skoncila takto. Tiez som dlhsie PN, uz 3 mesiace, zo zaciatku som z toho bola nervozna, teraz je pre mna dolezite len to, aby som sa vratila do nornalneho stavu a bola zdrava.
Dakujem ti este raz za zdielanie svojich skusenosti. 🙂

natalusiiik
21. aug 2023

@jaska25 ano tak ber prothazin ked ti robi dobre, ale urcite vsetko konzultuj s lekarom 🙂 no a hlavne naozaj bud trpezliva, ja som PN uz 5 mesiacov a ako pisem, este nie som stale schopna zit plnohodnotne na 100%, ale uz mam za sebou dlhu cestu a viem ze sa stale posuvam, len nesmiem na seba tlacit, lebo natlak vyvola vzdy opacny efekt 🙂 rado sa stalo, zelam ti vela sil a dusevnej pohody, zvladnes to len vydrz 😉

luccija
21. aug 2023

@jaska25 pomáhaj si Neurolom zatial...pokým zaberu lieky

jaska25
autor
22. aug 2023

@natalusiiik ďakujem pekne 🙂. Aj tebe prajem nech si na tom už čoskoro na 100% 🙂.
Ešte mala otázočka. Nezvacsili sa ti zreničky? Ja mám oči ako sova 🦉.

natalusiiik
22. aug 2023

@jaska25 to s tymi zrenickami neregistrujem, ale tak to tiez budes mat len nejaky docasny stav ktory pominie 😉

jaska25
autor
24. aug 2023

@natalusiiik prepáč že ťa opäť kontaktujem 🙂.
Ako dlho si mala tie trasy tela, rúk, nôh a to potenie. Ja sa potim neskutočne aj v noci a je to dosť nepríjemné. Prešlo ti to? Po akej dobe asi si pocítila zlepšenie? Ďakujem🙂

lucia851
24. aug 2023

@jaska25 ja som musela vysadiť alventu práve kvôli tomu silnému poteniu neprestalo to ani po 3 mesiacoch užívania

jaska25
autor
24. aug 2023

@lucia851 no to si ma nepotešila veru. Uvidim ako to bude u mňa. Niekomu to prejde niekomu nie. Možno budem mať šťastie.

natalusiiik
24. aug 2023

@jaska25 ahoj, tras ruk mozno prve tyzdne a co sa potenia tyka, to mi tiez preslo za par tyzdnov, proste prvotne reakcie, telo sa musi adaptovat na novy liek.. kup si napr preventivne driclor a to pomaha proti poteniu 🙂

jaska25
autor
24. aug 2023

@natalusiiik ďakujem za odpoveď. Driclor som skúšala, mam na neho alergiu som zistila :/

lucia851
24. aug 2023

@jaska25 skús jenvox sprej

natalusiiik
24. aug 2023

@jaska25 juj skoda lebo je to fakt paradna vec.. tak skus co ti odporuca jaska25 🙂 kazdopadne vsetko to prejde ale treba nejaky cas ten diskomfort vydrzat ❤️

iveta16161616
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iveta16161616
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaska25
autor
25. aug 2023

@lucia851 ďakujem za tip. Uz som si ho objednala. Vyskúšam. 👍

jaska25
autor
25. aug 2023

@natalusiiik ja beriem Alventu dnes eštelen 14.den. takže vidim, že musím byť naozaj mega mega trpezlivá pri týchto liekoch. Je to moja prvá skúsenosť s nimi. A verím že keď sa preliečim a postupne vysadim, tak aj posledná 🙏🙏🙏

lucia851
25. aug 2023

@jaska25 tak to ti želám aby si to aj vysadila a bolo tí dobré ja bohužiaľ musím antidepresíva brat už doživotne lebo keď som vysadila mala som relaps choroby

natalusiiik
25. aug 2023

@lucia851
@jaska25
Ja tiez musim brat lebo ked vysadim tak amen tma 😥 ale nevadi mi to, ved od toho su lieky aby nam pomohli dievcata 😘 a hlavne taka minimalna doba je dva roky, skor sa urcite neodporuca prestat brat, potom ak lekar povoli tak pod jeho dohladom postupne vysadzat a sledovat co sa bude diat 🙂

jaska25
autor
25. aug 2023

@natalusiiik ja trpim depresiou, vraj. Prestala som spavat, zacala sa triast a zacala som tri tyzdne plakat vkuse. Teraz mam take dni cca kazdy 5-9 den. Ale zle spim stale. A teda ten tras a potenie to je hrozne 🙈

natalusiiik
25. aug 2023

@jaska25 ja tiez este okrem ineho 🙄 tak vidis pomaly sa to lepsi! A casom snad aj ten spanok sa ti upravi, mne sa neupravil 🥲