Je dobré zvyšovať dávku Alventy, keď mám vedľajšie účinky?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Je dobré zvyšovať dávku Alventy, keď mám vedľajšie účinky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zvyšovať dávku v prípade nežiaducich účinkov určite vhodné nie je. Mohli by sa prejaviť ešte viac.

Úpravou dávkovania v mojej predošlej odpovedi som mala na mysli jej rozdelenie na dve jednotlivé dávky.
Takéto rozhodnutie patrí do rúk Vášho lekára, ktorý plne pozná váš zdravotný stav. Kontaktujte ho a povedzte mu o svojich nežiadúcich účinkoch, ktoré sa začali prejavovať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut