Anémia a búšenie srdca

kukypink988
12. feb 2022

Ahojte už pomaly 3 mesiace užívam železo na predpis no stále mám busenie srdca a vysoký pulz v klude niekedy 83/5 inak posledný týždeň mám 95/98 mám za sebou interne vyšetrenie.EKG,ECHO akurát na holter som ešte nebola ale povedali mi že srdce mám v poriadku, hemoglobín mám v norme,železo 8, feritin 5,4 a mám strach že sa mi takto srdce môže poškodiť a je to dosť nepríjemne keď Vám cely deň buší srdce mal niekto niečo podobne ako si pomôcť ? Ďakujem

diamond007
12. feb 2022

@kukypink988 nie ste po očkovaní?
Sú to totiž vedľajšie účinky po očkovaní, preto sa pýtam.

tinka_1807
12. feb 2022

@kukypink988 Aryia môže mať veľmi veľa príčin, nielen nedostatok železa, alebo poruchu srdca. Taktiež som mavala často arytmiu, ukázal ju aj Holter, no žiadnu konkrétnu príčiny mi nezistili. Skús si ešte dať vyšetriť štítnu žľazu, to je častý následok aj štítnej žľazy a nesprávnej činnosti hormónov. Ďalej to môže byť problém chrbtica, zvýšený histamin, alebo tiež psychicky problém.
Mne pomohli dychové cvičenia, cvičenie na chrbticu a dlhodobé užívanie magnézia. 🙂

kukypink988
autor
12. feb 2022

@diamond007 ockovana som ale anémiu mám od minulého roku augusta a v tedy začalo aj to busenie a vysoký pulz

kukypink988
autor
12. feb 2022

@tinka_1807 štítnu žľazu mám v poriadku,histamínovú intoleranciu nemám z chrbtice to tiež nemám 🙈

luccija
12. feb 2022

@kukypink988 keď už nemáš anemiu tak skôr psychika a to, že si to vsimas.Ako relsxujes, športujes, kde vybijes zlosť?nemeraj si tep

luccija
12. feb 2022

Búšenie srdca pri anemii a dusnosť je normálna podľa toho čo píšeš železo už je v poriadku.Arytmie extrasystoly takychardie lekárioc neriešia povedia, že to je stres, úzkosť a väčšinou to tak je
Dávaj si magnezium

kukypink988
autor
12. feb 2022

@luccija práveže každý deň niečo robím pohybu mám až veľa ale keď mám pri veľa pohybu veľmi som zadychana a cez deň unavená takze sa toľko premáhať nemôžem psychiku mám v priadku si myslím jedine čo mna stresuje je toto pretože my nepríde Ok mat v klude pulz nad 100 ako som mala dnes

kukypink988
autor
12. feb 2022

@luccija nemohlo by to skôr byt kvôli feritinu ktorý mám 5,4 a norma je od 10 hore ?

smoulingirl
12. feb 2022

Podľa výsledkov máš nedostatok železa bez anémie- hladinu feritínu je v polovici spodnej hranici normy. A tvoje symptómy môžu mať korene tam. Štandardne by lekár mal hľadať príčinu - nedostatok v strave, silná menštruácia, pretrvávajúci zápal, poruchy obličiek, pečene, celiakia...a riešiť primárne tú. S doplňaním železa je to beh na dlhú trať 6-8 mesiacov treba minimálne.