Anémia z nedostatku železa, búšenie srdca, plus vysoký pulz

kukypink988
11. feb 2022

Ahojte idem si sem pre radu alebo skôr pomoc už som zufala mám za sebou EKG vyšetrenie (opakovane) echo,internista srdce mám v poriadku, momentálne trpim anémiou z nedostatku železa, uzivam železo na predpis uz pomaly 3 mesiace čo sa týka hemoglobínu ten mám uz v norme 120,železo mám 8 a feritin mám 5,4 pulz mám každý deň v klude od 92/98 pokial niečo robím mama pulz 105-112 stále cítim busenie srdca…mám doma egilok ale nechcem to užívať keďže mám srdce v poriadku a myslím si že je to kvôli tejto blbej anémii :( máte s tým prosím niekdo slusenosti ? Čo mám ďalej robiť lebo uz takto nevladzem každý hovorí treba vydržať Ok ale s anémiou a búšením srdca mám problém od minulého roka augusta uz v tedy mi anemia bola zistená ale obvodný nič nedal až neskôr dal mám strach že sa my takto poškodí srdce alebo môžem mat zástavu ďakujem

zlatican
6. jún 2023

Ja mám tiež anémiu a búšenie srdca a stav sa mi zlepšil až keď sa mi zvýšilo vstrebávanie železa aj ferritín. To som dosiahla obmedzením pšenice, ktorá bráni jeho vstrebávaniu a nahradila som ju bezlepkovými múkami, pridala som čistý vitamín c pre jeho lepšie vstrebávanie, chlorellu a spirulinu obsahujúce železo, multiminerály bez lepku a začala som používať kardiosoľ. Často jedávam hovädzie mäso a pečeň.