Anémia - železo, hemoglobín, draslík

21. feb 2024

Ahojte, bola som dnes u hematologičky na kontrole a mám málo železa - o polovicu menej ako je minimálna hodnota, málo červených krviniek, celkovo hemoglobínu. Plus mám nízky draslík. Čo by ste mi odporúčali? Ja som zvykla brať v minulosti hemoplus, na železo. Čo vám zaberá? Čo s tým draslíkom, aký voľnopredajný liek si zobrať?

guudy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. feb 2024

@guudy ja viem čím to je, mojou stravou. Bola som aj na gastroskopii aj na kolonoskopii, tam mam vsetko v poriadku. Mam za sebou CT brucha bez nalezu a rovnako aj gynekologicke vysetrenie, USG, cytologiu apd. Ja vzdy, ked chudnem a dietujem, tak takto idem dole s hemoglobinom, zelezom a draslikom. Mala som to aj pred 12 rokmi. Nemam vyvazenu stravu, malo zeleniny a ovocia a takto potom dopadnem. Musim to nateraz vyvazit doplnkami.

autor
21. feb 2024

Železo má byť v referenčnom intervale od 6.60 do 26.00 ja mam 3.80. Hemoglobín ma byt od 120 - 155, ja mam 112, cize toto je len trošku nižšie. Draslík má byť od 3.6 do 5.3 a ja mám 3.2, čiže len ho doplniť.

guudy
21. feb 2024

Okej, to znie o dost lepsie ;)
Drzim palce a jedz teda poriadne🤭

lucka_ke
21. feb 2024

štítnu žľazu máš v poriadku?

autor
21. feb 2024

@lucka_ke nie, mam hypo.

lucka_ke
21. feb 2024

môže to spolu súvisieť, nakoľko štítna ovplyvňuje aj krvotvorbu, na hematológii si už bola?

autor
21. feb 2024

@lucka_ke ano, chodim kazdy rok. Dnes som bola, vsetko OK, okrem tohto. Mam doplnit zelezo a draslik.

helenka2505
20. mar 2024

Mám kvalitné železo z USA, ostalo mi jedno balenie, ak máš záujem pošlem, mne pomohlo

vlocka007
20. mar 2024

Ahoj ja som užívala Globifer počas tehotenstva a užívam aj po pôrode najlepšie je ráno nalačno alebo odstup by mal byť aspoň pol hodina pred jedlom kávou a za tým užiť C podporuje vstrebávanie železa

ichtys
11. apr 2024

Ja mám skutočne vynikajúce výsledky pri anémii zozbierané za 11 rokov s Narosanom čučoriedkovým. Začala som prvou osobnou skúsenosťou pri tretej sekcii (dve predtým s transfúziami) , odvtedy už mnohýýým preukázateľne pomohol-podložené laboratórnymi výsledkami. Je to švajčiarsky produkt, veľmi účinný a bez vedľajších účinkov ako je zápcha. Skutočne odporúčam! Aj deťom pri nechutenstve zlepšuje chuť do jedla, pri jednotvárnej strave, kedy deti odmietajú zeleninu dopĺňa potrebné vitamíny a živiny...Rada napíšem viac, ak budete chcieť.