Antibiotiká a hnačka

pupetko263
24. feb 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

Ahojte vedeli by ste mi poradiť užívam antibiotiká aj spolu s probiotikami a na 4 deň ma 3 krát prehnalo a pritom užívam probiotiká čítala som v pribalovom letáku že to môže spôsobiť hnačku tie antibiotiká čo mám teraz robiť užívať ďalej alebo ukončiť

tinulqa
24. feb 2023

@pupetko263 ja by som šla k doktorke štím nech vám zmení ATB

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
24. feb 2023

Hnačka je bežný vedľajší účinok atb, žiaľ, vôbec to nemusí znamenať alergiu. Ale samozrejme zavolaj lekárke, informuj ju a ona rozhodne, či ich zmení alebo nie.

luliu
24. feb 2023

@pupetko263 užívaj ATB ďalej, to, že ťa 3x prehnalo je nič. Samozrejme zavolaj lekárke

tanyan
24. feb 2023

Len pre istotu, keďže píšeš "užívam spolu." Máš medzi ATB a probio aspoň 2 hodiny rozostup? Inak negujú vzájomne účinok...

dzulli1980
24. feb 2023

To je normálna reakcia pri užívaní ATB, žiadna alergia ... aké probiotiká berieš? Koľkokrát denne ich berieš? Dodržiavaš odstup minimálne 2 hodiny? Akože to, že Ťa 3x prehnalo, neznamená nič ... ATB nevysadzuj, ber ich ďalej.

pralinka25
24. feb 2023

je dolezite aj kedy tie probiotika uzvas. mali by sa uzivat v strede davky. idealne ked mas napr 12 hodinove atb ta 6 hodin o davky.
ak uzivas spravne probiotiky a aj v spravnu dobu tak zavolaj lekarovi.

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pupetko263
autor
24. feb 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@zuzana9415 Volajú sa Betoklav

pupetko263
autor
24. feb 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@pralinka25 užívam ich 2 hodiny po užití antibiotík

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibcabi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
palculienka40
24. feb 2023

@pupetko263 skuste tasectan, ja som mala hnacku len pri jednych a nebola to alergia. Tasectan 2 kapsule a potom tak casto ako bude treba pocas atb. Neovplyvnuje vstrebavanie liekov.

kacernakokse
24. feb 2023

@pupetko263 a stolica je inak v pohode, okrem toho, že je riedka? Žiadna krv? Pokial sa jedná o obyčajnu antibioticku hnačku, rozhodne neprestať užívať len tak, baktéria si vytvorí rezistenciu a nabudúce nemusí antibiotikum zaberat. Dali by sa zmeniť ATB, možno to doktorka aj urobí, ale myslím si, že by to bolo kontraproduktivne pokiaľ je nežiaduci účinok len hnačka. Ten týždeň sa to dá vydržať, keď tak treba kúpiť lieky proti hnačke, aby to bolo znesitelne.

pupetko263
autor
25. feb 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@kacernakokse nie žiadna krv nič

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blog_betka
3. mar 2023

@pupetko263 treba zmeniť lieky