Antidepresíva Elicea - zúfalstvo, stále mi nezabrali

mattina8991
21. nov 2023

Ahojte, som zúfalá. Beriem Eliceu už skoro piaty týždeň a ešte stále sa mi nepolepšilo. Dokonca sa mám posledné dni celkom na figu. Informovala som o tom aj lekárku, no tá povedala že to kľudne môže trvať aj 8 týždňov kým sa mi stav začne zlepšovať. Stále mi nechuti jesť a rapídne chudnem. Už som z toho unavená, mám doma babatko a je to veľmi obtiažne.
Aj keď som videla, že v poslednom čase sa tu dosť rieši tento liek, no mňa zaujíma či niekomu zabrala liečba neskoršie a mám ešte nádej, že mi lieky naozaj zaberu?
Stoji to za tú úľavu ?

terry658
21. nov 2023

@mattina8991 k antidepresívam neporadím ale skús nasadiť zvýšenú dávku omega-3. Výskumy potvrdili, že vyššie dávky majú podobné vlastnosti ako antidepresíva.

mattina8991
autor
21. nov 2023

@terry658 užívam aj rybí olej 😊

cookie29
21. nov 2023

Ja nie ale poznam ludi, kde to trvalo 2-3 mesiace...a na zaciatok bolo zhorsenie
Drzim palce

aninkal
21. nov 2023

@mattina8991 Dobrý deň, ja síce beriem iné antidepresívum a zabralo až po 2,5 - 3 mesiacoch. Tiež už som bola zúfalá či vôbec a kedy, ale dočkala som sa. Ešte sme trochu vyladili nočné antidepresíva a konečne ma zasa baví život. Čo sa týka jedla, mám úplne rozbitý metabolizmus, ale mne sa vždy k večeru uľavilo a vtedy sa žalúdok "odomkol" a čo to som bola schopná zjesť. Takže som "žiaľ" neschudla, hoci by mi to len prospelo 🙂
Držím Vám palce a neprestávajte veriť, určite bude dobre. Viem to.

barbora854
21. nov 2023

Niekomu záberu až po pól roku
Bolo takých viac
U každého je to rôzne

ninka297
21. nov 2023

Prečo si stále ľudia myslia, že AD sú všeliek a že kým nezaberú, tak ich život je o ničom?

aninkal
21. nov 2023

@ninka297
Ten môj bol 3 mesiace o ničom, len som ležala a plakala, že to už nerozchodím. Išli mi všetci a všetko na nervy a to mám 4 vnúčatá a psa. Nevedela som sa na nič sústrediť, max nejaká blbosť v telke a prežívala som z hodiny na hodinu. Nemohla som jesť, nevládala som nič, ani upratovať, ani variť, ani sa venovať záhrade, len zavrieť oči a už sa nezobudiť. Potom sa pomaly začalo rozvidnievať, začala som znova cvičiť, varovať vnúčatá, upratala som záhradu a medzitým pracujem a pomaly sa vraciam do života.

mattina8991
autor
21. nov 2023

Fuha tak celkom dlho, ja dúfam že po tých 6 týždňoch by mohli zabrať 🙈

mattina8991
autor
21. nov 2023

@ninka297 ja si absolútne nemyslím, že sú všeliek. Skúšala som všetky možné alternatívy aké si len viete predstaviť a stálo ma to kopec času a peňazí, žiaľ som usúdila že bez liekov to nepôjde. Nikdy som nemala psychické problémy a ani vo sne by ma nenapadlo, že ma chytí silná poporodná depresia, ktorá vôbec nie je sranda. Takže dúfam, že nikdy nebudete potrebovať všeliek a nato aby mal Vás život “zmysel” 😊

luccija
21. nov 2023

@ninka297 myslím, že to pochopí len človek čo tým prešiel.

derdia
21. nov 2023

@mattina8991 podla mna su pre teba nedobre.
Ja som zacinala eliceou, ale teda po 10 dnich sa to hned zacalo zlepsovat.
Ale musela som si davat velky pozor, na seba, oddychovat, a vypustit vsetko. Ale aj tak som pri nixh odstala postupom casu horsie. Ale to boli aj problemy doma, v praci, stahovanie a tak.
Tie som brala asi 4 mesiace.
Odvtedy beriem alventu.
Podla mna ti nesadli.

derdia
21. nov 2023

@ninka297 a preco si ty taka vseveduca, myslis, ze si to ludia dobrovolne myslia? To je blud donebavolajuci....dakuj Bohu, ze nemas osobnuskusenost.
Absolutne to nie depka, ktoru mas, lebo si nemas co obliect. Depresia ta moze pripravit o zivot. Takze ked sa do toho nerozumies, prispej radsej tam, kde bude mat tvoj prispevok zmysel.

mattina8991
autor
21. nov 2023

@derdia ja som mala Alventu tiež ale mne nesadla, mala som hrozné stavy pri nej. Dám im ešte šancu asi niekde som čítala, že escitalopram môže zaúčinkovať až po šiestich týždňoch, ak sa to nezlepší tak ho vymením.

derdia
21. nov 2023

@mattina8991 tak skus tak. Ja asi tiez vemenim. Mne sa zda, ze som pri nej, velmi leniva🙈🙈🙈

mattina8991
autor
21. nov 2023

@derdia a ake si už poskúšala ? Ja som z nej bola ako vyšinutá musela som ju po štyroch dňoch prestať brať to bolo niečo strašné 😂

derdia
21. nov 2023

@mattina8991 ja len eliceu a tuto alventu. Z elicey som bola strasne unavena. A z alventy som ako omacka. Ako nemam s tym problem, ale troakuakcnejsia by som chcela byt. Som prilis pokojna, vyrovnana, nerozculim sa, len nespim dobre. Mam este triticco na spanie.

martul
21. nov 2023

@ninka297 prečo si ľudia myslia, že sa musia vyjadriť aj k tomu o čom vedia veľký prd?!

mattina8991
autor
21. nov 2023

@derdia ja som práveže z Elicei nemala žiadne vedľajšie účinky. Tak ti asi sadla ta Alventa, len ona je dosť povzbudzujúca. Tiež beriem Trittico 150 mg .

ninka297
21. nov 2023

@luccija ja som mala nahodou take silne uzkosti a panicke ataky, ze som nespala skoro rok, kazdu noc silny atak + veci, ktore keby som tu napisala, tak neskoncime do vecera. Nechcela som poburit mojou otazkou, iba je tu teraz strasne vela tem o tom, ze ludia bez AD uz ani nedokazu zit.
Samozrejme, autorka je iny pripad, asi tazsi. Ale co tu ludia denne predvadzaju a spoliehaju sa iba na lieky, tak to patrilo im.

ninka297
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbie2023
15. jan 2024

Podľa mňa ti bude lepšie keď budeš čítať o ženách, ktoré sa s tým tiež trápili a nakoniec mali deti. Pozri sa aj známe osobnosti ako napr Adela Vinczeova. Tam síce prebehla adopcia, ale len preto, že už nechceli tlačiť na pílu a nezvolili všetky možnosti. Ide o to, že mnohé si musia niečím prejsť. Mam x kamosiek, ktorým lekári "veštili", že nikdy nebudu mat vlastne deti a teraz majú aj po 3 a to bez žiadnych umelých oplodnení.. Len rpsote skúšali a a čakali roky. Nadej je vždy