Stále mi nezabrali antidepresíva

vanda323
18. máj 2022

Dievčatá, stále mi nezabrali AD-Elicea....začala som v Pondelok druhý týždeň brať.. mám hrozne stavy fakt na zblaznenie...
Vkuse sa kontrolujem...nahovárať si hlúposti choroby...a dnes mi zas tŕpnu palce na ľavej nohe....vzala som Neurol...chce sa mi plakať z toho všetkého už

misisi93
18. máj 2022

@vanda323 ahoj vieš či pomáha ľuďom aby na to nemysleli pozerať niečo motivujúce aby to prešlo sama si napísala že si to nahováras obuj tenisky chod behať alebo dlhu prechádzku bude ti inak ♥️

sasanka605
18. máj 2022

Ja s tým skúsenosti nemam ale kamarát bojuje cely život a tie zle obdobia su stále. Aj tak by som asi zavolala doktorovi byt tebou.

majulikmajka
18. máj 2022

@vanda323 máš problém s tetaniou?najlepsie je zmeniť stravu vysadiť mlieko a sladké , kávu tiež , a nebrať žiadnu chémiu skôr kvapky tinktury na tetaniu tuším na stránke zdravysvet.sk je trojkombinácia kvapiek mne veľmi pomohlo až vymizlo..akurát mi ostalo neustále točenie hlavy ,stavy zmizli úplne

pribinak
18. máj 2022

@vanda323 volala si s psychiatrickou?

vanda323
autor
18. máj 2022

@misisi93 Keď ja som taká apatická v poslednom čase nič ma nebaví ani jest už nič....

kormino
18. máj 2022

@vanda323 Ahoj mne zabrali až po dvoch týždňoch možno aj viac.Najprv som mala normálne zhoršenie stavu,ale psychiater povedal,že to je normálne treba vydržať.Vtedy som si dávala lexaurin,potom to bolo stale lepšie a lepšie.Držim palce.

luccija
18. máj 2022

@vanda323 akú si dávaš dávku?po 2 t ešte len asi navysujes dávku nie?dávaj si k tomu aj Neurol pravidelne pár dní.Zlepsenie môže prísť aj po mesiaci záleží od davkovania

luccija
18. máj 2022

@vanda323 v začiatkoch sa úzkosti môže ešte zvýšiť a k tomu sa dáva ten ukludnovak.Davaj si aj magnézium

patricka
18. máj 2022

@majulikmajka môžem poprosiť ktorú konkrétne tinkturu ste mali, kľudne IP ďakujem

kitycat
18. máj 2022

Ja ta tu vnimam uz dlho a teda obavam sa, ze ty sa zo svojich stavov uz nedostanes 😔

michaelam2
18. máj 2022

@kitycat toto presne jej treba pisat, to urcite pomoze 🤦‍♀️

vanda323
autor
18. máj 2022

@sasanka605ni je to hrozne veľmi sa
@luccija No ráno beriem pol Elicea mám brať ráno jednu Neurol obed jednu Neurol a večer naraz dva...ale zdá sa mi to fest veľa Neurolu....potom som čapnuta...akože striedajú sa ku mne mamka, svagrinna stále niekto...

vanda323
autor
18. máj 2022

@kitycat Joj prosím to mi ani nepíš ja už som hotová dosť

vanda323
autor
18. máj 2022

@kormino No ja mám Neurol ale tiež mi vravel že sa to môže zhoršiť na začiatku len už začala som druhý týždeň a zlepšenie žiadne tak mi je smutno vies

vanda323
autor
18. máj 2022

@pribinak Áno ..vraj mám ešte počkať

vanda323
autor
18. máj 2022

@majulikmajka Neviem či mám tetaniu...výsledky z krvi boli ok... predoperačné som mala nedávno tak neviem hoci občas mám také stavy

vanda323
autor
18. máj 2022

@misisi93 Ja si malujem a kreslím na ukludnenie

nicicka
18. máj 2022

@vanda323 dva týždne je málo. Niekedy to trvá aj 3 mesiace. Svokra bola v takom stave že už som veru žiadnu nádej nedávala. A veru teraz funguje bezproblémovo. Treba vydržať....

yvanielka
18. máj 2022

Dlhodobo máš problémy, verím, že je to veľmi ťažké. Daj sa hospitalizovať keď nie kvôli sebe tak kvôli deťom a manželovi. V kontrolovanom prostredí ti ľahšie nastavia liečbu. Držím palce.

bolarazjedna
18. máj 2022

Antidepresiva zvyčajne záberu po 3-4tyzdnoch užívania, dovtedy prechodne sa môže stav i zhoršiť. Vydrž, ešte to užívaš krátko, keby sa cítiš aj horšie, vedz, že je to iba prechodné.

luccija
18. máj 2022

@kitycat daj jej pokoj

@vanda323 počúvaj už raz lekárku ako Ti radi...ráno, obed, večer Neurol.Kolko máš miligramov?večer si nedávaj dva stačí jeden.
Povedala Ti lekárka, že zatiaľ pol Elicea a potom o týždeň dva budete zvyšovať dávku?lebo tak to väčšinou býva.Tetania sa zisťuje prístrojom nie z krvi.Ale to je jedno určite ju máš veď máš predraždený nervový systém paničky poruchu....Lieky máš dobré a zaberu ver mi.Za mesiac máš pokoj musíš vydržať zatiaľ na Neurole pokým začnú ucinkovat

luccija
18. máj 2022

Áno môžeš byť unavenejsia budeš zívať, ale nebudeš mať úzkosti ,pokým liek zaberie.Potom už budeš brat Neurol len, keď budeš moc nervózna pred menzesom a tak...

kitycat
18. máj 2022

@luccija Vandicka je velmi dobra dusa. Ale vsetko preziva. Treba sa na veci obcas aj povzniest...to pomaha. Svoj nazor mozem vyjadrit.

vanda323
autor
18. máj 2022

@nicicka Vieš čo ja mám občas také stavy že mám pocit na zblaznenie

vanda323
autor
18. máj 2022

@luccija Neurol mám 0,25 mg....
Takže myslíš že mám si dávať normálne viac? Pretože ja sa bojím vieš potom že ho bude veľmi ťažké vysádzať...ale zas cez deň mám úzkosti a len predychavam a trápim sa tak asi radšej Neurol aj cez deň

vanda323
autor
18. máj 2022

@bolarazjedna Až 3-4 týždne? Bojím sa že to nedam

nicicka
18. máj 2022

@vanda323 to ti verím...hlava je potvora. Vymyslí si čo chce...je to len pocit, nestane sa to. Ver mi 😉

vanda323
autor
18. máj 2022

@yvanielka Bola som na psychiatrii...ale dali má na akútne oddelenie a nevplivalo to najmä dobre...vieš aké sú tam stavy? Keby ma bolí dali možno na otvorené oddelenie tak by som bola vydržala

vanda323
autor
18. máj 2022

@nicicka Áno aj manžel mi stále povie není to reálne chápeš ....ukľudniť sa....masíruje ma atď...aj teraz mi písal z práce je u mňa mamka...stále mi tvrdia že základ je komunikovať čo sa deje atď...lebo ja som bola ticho nikomu som nič nevravela len tu na MK písala a môj muž už teraz sleduje aj MK....😃

kormino
18. máj 2022

@vanda 323 Uvidíš,keď vydržíš do zlepšenia stavu,bude z teba iný človek.Hovorim z vlastnej skúsenosti,veľa krát som myslela,že už zomriem ako som sa zle cítila.Ja som teda chodila do roboty,potom domácnosť a večer keď bol kľud to prišlo.Vtedy pred zahájením liečby,mi pomohli rozhovory z manželom,čítanie kníh,štrikovanie proste nejak sa rozptýliť a nemyslieť na to,že ti je zle.Ty más malé deti chod s nimi von,alebo sa s nimi hraj,tvorte niečo.Skore zlepšenie želám😘