Baktéria Haemophilus

tereza888
6. mar 2023

Ahojte. Ake antibiotiká sa dávajú na baktériu hemofilus? Prosím len ak máte skúsenosť. Ďakujem

kat_
6. mar 2023

@tereza888 ved podla kultivacie... ak mas vysledok vyteru, ze je to hemofil, z labaku vzdy posielaju aj zoznam atb, ktore su citlive... u kazdeho to moze byt ine

deedol
6. mar 2023

ja som mala tusim klacid, muz augmentin

tanika
6. mar 2023

@deedol moja dcera mala atb podla citlivosti ny hemofil.inf. Zinnat na 10 dni ako prve atb nezabral teda mozno ns 5 dni a vratil sa potom dali agumentin 625 mg kazdych 8 hod. 7 dni a zabral teraz davam kapucinku tabletkovo preventívne .

jaanna
6. mar 2023

nám dnes na základe výteru pozitívneho na Haemophilus predpísali Suprax.....pôvodne sme mali od piatku naordinovaný Penicilin, no dnes prišiel výsledok výteru a lekárka zmenila antibiotiká z Penicilinu na Suprax

deedol
6. mar 2023

@tanika mne prve atb tiez nezabrali, ale uz si nepamatam nazov. drzim palce, aby pomohlo.

tereza888
autor
8. mar 2023

Ďakujem. Máme antibiotiká na 10 dní. A chcem sa opýtať že či môžeme s tým chodiť normálne vonku. A po akých dňoch to už nie je také že by sa mohol niekto nakaziť. Ďakujem

tanika
8. mar 2023

@tereza888 mozem sa spytat ake atb ste dostala … ? A ske problemy vam hemofilus robi ?

tereza888
autor
8. mar 2023

@tanika Augmentin duo. Kašeľ má hlavne v noci. Nič iné

tanika
8. mar 2023

@tereza888 tie pomohli mojej dcére 625 mg kazdych 8 hodim a 7 dni a zatial je pokoj .

tereza888
autor
8. mar 2023

@tanika nám dal na 10 dní. Každých 8 hodín 5ml. Tak dúfam že pomôžu

migynka
25. máj 2023

@jaanna Dobry den, chcela by som sa spytat, ci vtedy v marci zabral suprax a ci ste sa hemofila zbavili alebo este robi problemy?