Baktérie v tehotenstve

annnnnnnnna
25. jan 2023

Ahojte prosím vás , zistili mi baktériu a bielkoviny v moci .. doktor mi predpísal Fluomizin ale som v 11tt mate s ním prosím niekto skúsenosť ? Ďakujem . Bojím sa že môže ohroziť bábätko

amelia89
25. jan 2023

@annnnnnnnna keby to malo ohrozit babatko tak to predsa doktor nemoze predpisat. Ver jemu a nie anonymnym babam na MK. 🙌🏻 Kazda druha sme mali nejame atb v tehotenstve, kazdy by mal mat doveru vo svojom lekarovi tak maj aj ty 🙂

kacernakokse
25. jan 2023

@annnnnnnnna rozvinutá infekcia by bábätku ublížila viac, antibiotiká sú v tehotenstve relatívne bezpečné. Relatívne píšem pre to, lebo nikto nemôže robiť klinickú štúdiu na tehotných ženách, ale roky pozorovania to ukázali a doktor by určite nepredpisal niečo, čo môže ohroziť plod. Hlavne ich užívajte presne tak ako povedal, žiadne už je mi dobre a prestanem, takto sa infekcia rozšíri a môžete užívať antibiotiká dookola a to je určite nebezpečnejšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre