Bardejovské kúpele - dom Eva alebo hotel Mier

nikolla88
27. apr 2017

Mamičky, aké máte skúsenosti s liečebným domom Eva a hotelom Mier v Bardejovských kúpeľoch? Poraďte... čo odporúčate viac. ďakujem 🙂

rachel978
28. apr 2017

@nikolla88 bolo to tak 4-5 rokov dozadu. My tam chodime kazdy rok ale do Evy uz nechcem ísť. Fakt neviem ci tu plesen dali do poriadku ale podla mna to nie je možné nikdy dat do poriadku na 100%. Skus sa na to spýtať. Co ti povedia. Inak aj napr. V Mieri mas koberce aj vo vytahu. Takze to mas tak ze vsade je nieco. V Mieri mam zle skusenosti s osami a mysami. Vsade mas nieco. Len dve izby v Eve maju balkony ktore cisla uz neviem musis sa popytat. Pred par rokmi bola zaplesnivena aj ta izba co ma okno do lesa. Bola zavreta ani sa nepouzivala. Potom ju zrazu otvorili. Ja som bola v Eve dvakrat ale uz by som tam nesla kvoli tomu.co tam zle skusenosti. Aj ked prostredie izby vsetko bolo dobre aj spolubyvajuce som.mala super ale plesen a ten uchylak ma odradili. Ja len do Mieru uz chodim uz roky.

evabb35
28. apr 2017

@rachel978 a ešte ovady si nespomenula.

rachel978
28. apr 2017

@evabb35 jasne tie otravuju kazdy rok hlavne na kupalisku.

nikolla88
autor
28. apr 2017

tak mne oznámili, že s dieťaťom môžem byť iba v mieri alebo Eve. ale dobre vedieť, musím tam ešte volať kvôli dcére tak sa opýtam. a bolo mi povedané, že klienti sú ubytovaní iba na prízemí. tak naozaj neviem. majú v tomto nejaký zmätok 😕

nikolla88
autor
28. apr 2017

@rachel978
@evabb35 dobré vedieť, ďakujem. pleseň nikdy nezmizne, my sme mali roky s ňou problém v dome. čistenie, striekanie atď.
ok, musím tam teda volať. 🙂

rachel978
28. apr 2017

@nikolla88 skús sa pýtať, a hlavne nedaj sa odradiť, určite ked chcú nájdu riešenie. Viem, že minulý rok bola jedna pani s dieťaťom aj v Ozone, ci bola aj ona na na liečení a aj dieťa to fakt neviem ale viem, že tam bývali celý pobyt. Ale tam sa to dieťa príšerne nudilo.

Lebo v Mieri sú všetky deti, takže aj keď je blbé počasie tak sa tie deti zabavia aj vo vnútri. Minulý rok ked sme boli tak syn sa tešil boli super partia detí.

Ani Mier nie je super vo všetkom. Ale ja som nenáročná na ubytovanie, hlavne nech tam nemám nejakú háveď a ostatné nech je dobré. Tie osy som sa chodila sťažovať ako na klavír až raz prišiel udržbar a prilepil sieťku na okno. Prilepil to, som skoro odpadla, ked tým zničil okno ale ich vec.

nikolla88
autor
28. apr 2017

@rachel978 HM, vždy je to tak. všade niečo. no, volala som a bolo mi povedané, že ak by som išla iba sama, tak by som bola ubytovaná v astorii. ale tým, že idem s dieťaťom tak do Evy. neviem či sa dá s nimi dohodnúť na ubytovaní už teraz alebo to bude až pri príjme. a o tej plesní nič nehovorila, že nemá žiadnu vedomosť o tom.
v utorok ešte musím dcéru zajednat ,tak cez víkend sa tam pôjdem mrknut. ak sa podarí, tak aj nazrieť do vnútra.

rachel978
29. apr 2017

@nikolla88 teraz v liecenni rezervuje pobyty ina sestricka ako pred rokmi. Neviem ci tam vtedy bola. Ked sa tam dostanes skus sa pozriet do suterenu tam bola ta plesen najvacsia zaplesnivene boli aj hracky a gauc co tam bol proste ten pach bol strasny. Jasne zenepovedia ze maju taky problem to by tam nikdy uz nikoho neubytovali. V tom case ako sme tam boli sa isli mamicky stazovat ved tam mali deti s astmami a oni to vtedy vyriesili takto ze suteren zamkli. Aby tam nikto nechodil. Ubytovanie len teraz na prijme uz nie.

nikolla88
autor
29. apr 2017

@rachel978 ja som ani nečakala inú odpoveď. neviem ako to vyriešiť. určite sa pôjdem pozrieť a poprosím nejakú mamičku.
to je strašné keď to nechali zájsť až tak ďaleko s tou plesňou. tie steny musia byť aj teraz vlhké. jedine, žeby to naozaj všetko poriadne ošetrili.
píšeš, že zavreli suterén. kde boli potom tie mamičky s deťmi? naďalej v ld? mne tá pani vravela, že všetky izby sú na prízemí. a hore je asi ten apartmán. neviem, no.

potom mi ostáva možnosť ísť až v auguste do mieru. pochybujem že by nás ubytovali v inom zariadení.

rachel978
29. apr 2017

@nikolla88
Na prizemi su izby su tam take schody dole ja som to nazvala suteren ake skor je to take pivnicne lebo je skor v zemi ako nad zemou. Len okna trcia vonku.
Ja som tam vtedy bola tiez. Moj syn bol tam s inymi problemami nie s astmou. Ale deti ked sa hrali stale som ich z tade vyhanala. Ved to bolo priserne. Potom sa ostatne mamky stazovali a tak to zavreli a ostala otvorena len kuchynka a kde bola pracka. Ja neviem ale podla ked sa to prerabalo tak tam nieco zle muselo urobit kedze ta plesen vyskocila po rekonstrukcii. Co s tym robili uz neviem kedze v Eve som uz od vtedy nebola.
My chodime uz len do Mieru. Tam mas koberce vsade na chodbe v izbe aj vo vytahu ale mne toto nevadi. Viacej mi to vyhovuje aj ze jedalen je hned dole. Stalo sa ze deti ochoreli tak nebol problem s nosenim jedla.
Mier na jul sa obsadzuje uz od januára. Urcite uz nie je volny. My ideme az 25 jul kvoli mladsiemu synovi.
Napriek vsetkym problémom ja kúpele odporucam. Ja nie som náročná prisposobim sa a tak si tam oddychnem ako za cely rok doma nie. A starsi syn ma 12 rokov ale ten tam chce chodit kazdy rok. Je mu sa tam páči velmi. Chodi tam od 4 rokov.

nikolla88
autor
29. apr 2017

@rachel978 tak tie koberce by mi nevadili. to je najmenej.
ja som chcela ísť v júli, no len ako píšeš je to už plne. až od polky augusta majú voľný termín.
ja som musela čakať na svoju kontrolu na alergo , aby som mala nárok byt s ňou spolu liečená a potom som čakala na papiere kým mi moja vypíše. trvalo to dlhšie lebo sme boli ešte aj v nemocnici, tak sa to natiahlo. nevadí.

nikolla88
autor
29. apr 2017

@rachel978 ak sa mýlim, tak ma opráv. ale keď mám vybraný termín a zariadenie nie je vhodné , dajme tomu v tomto prípade kvôli zdrav. stavu, nie sú oni povinní zabezpečiť vhodnejsie zariadenie?

evabb35
29. apr 2017

@nikolla88 do kúpeľov nesmú ísť deti,ktorým sa náhle zhoršil zdravotný stav, takže ak by takto posuvali niekomu termín, kto mal ísť do
Mieru, tak by ste si ubytko mohli zmeniť aj na poslednú chvíľu. U detí to býva dosť časté. Len treba to vybaviť vopred a nahradnikovi potom dajú
Evu.

evabb35
29. apr 2017

@nikolla88 dajú aj náhradné ubytko, len to už nemusí byť medzi deťmi, ale napr. Astoria a niekde nad kuchyňou.
Vybaviť sa to dá aj po nástupe. Ja som takto menila, povedali síce že až o
3dni, ale naozaj som sa mohla na 3.den presťahovať keď sa uvoľnilo.

nikolla88
autor
29. apr 2017

@evabb35 tak mne osobne nevadí, aj keby sme neboli s detičkami. kľudne sa k nim prejdeme. všade kde treba. len na trošku prekvapilo, keď si spomenula tu pleseň-vlhkosť. dcéra máva dusive záchvaty a ekzémy. takže vlhkosť pre atopikov a astmatikov nie je dobrá voľba. trošku ma to zaráža, pretože pani povedala, že áno alergici sú v astorii a detičky sú teda vo valentine. je to tam čisté, hygienické atď. tak prečo potom pacientov s takou indikáciou strkajú do takých priestorov?
skúsim sa dohodnúť, ak by nám neponúkli iné ubytovanie a niekto by vypadol, aby sme mohli nastúpiť skôr.

evabb35
30. apr 2017

@nikolla88 presne ako si napísala pacientov strkaju kade-tade. V kúpeľoch mám také skúsenosťi buď je dobré stravovacie zariadenie alebo ubytovanie... Oboje bolo na vysokej úrovni len vo
Valentíne a to bolo ešte za čias starého primára
Bazára,ktorý chodil ochutnavat ešte aj druhú večeru... Nátierky... Všetko ochutnal...vsetci jeho podriadení boli z neho na nervy,ale o vážne choré deti bolo dobre postarané.A pitnú procedúru zabezpečil aj ráno pred raňajkami, aj v čase nepriaznivého počasia a silných mrazov bola deťom vozena do Valentíny liečivá minerálna voda - všetky tie pramene,ktoré boli u deti indikovane...nenastúpilo mu nikdy na kúpeľňu liečbu dieťa nezastabilizovane,hoci vedel sa postarať aj o akútny stav...zohnal lieky...zabezpečil liečbu....A z cakacej listiny vyberal náhradníkov s rovnakou indikaciou...

nikolla88
autor
30. apr 2017

@evabb35 je smutné čo sa deje v tých kúpeľoch. ináč, dnes sme sa tam boli prejsť a bola som prekvapená. v liečebných domoch nebol nik ubytovaní. 😕
takže som nič nevidela. a pravdepodobne ld Eva otvárajú iba na pár mesiacov počas leta.
a v Ozone na recepcii mi povedali, že poistenci si môžu vybrať ubytovacie zariadenie kde chcú, samozrejme záleží od kapacity. pre istotu si zavolám do poisťovne, aby som nespravila krok mimo a zbytočne sa nedozadovala niečoho na čo nemám nárok. ale odmietam sa tam ubytovať. veď i keď na chalupu ide človek po pár mesiacoch, tak je problém. tak čo s takým domom, kt. je zavretý možno aj 9-10 mesiacov.

yvoneta
19. jan 2018

Ahojte, mozete niekto pridat prosim fotky ubytovania v hoteli Mier? Ideme s dcerou tohto roku v lete, planuje este niekto ist?

nikolla88
autor
19. jan 2018

@yvoneta ahoj, ja som si foto nerobila. Ale za mňa ubytko v Mieri bolo fajn. Aj strava. Bola som veľmi spokojná, aj keď sme boli na 1. Poschodí v tej maličkej izbe. Počuli sme skoro ráno, teda ja, ako sa personál rozprava. Hlavne keď prišlo zásobovacie auto. Ale ja sa zobudím aj na šuchot. Hlavne, že dcérka sa nezobudila. Tak som to neriešila.
Ináč foto z Mieru na webe 😃

yvoneta
19. jan 2018

@nikolla88 dakujem za info. Na webe som videla len foto jedneho apartmanu myslim, ze to bol. Ja som tiez taka citliva na hluk, na cokolvek. A je to daleko z Mieru na proceduri?

nikolla88
autor
19. jan 2018

@yvoneta teraz som sa pozerala na web. Majú to zmenené. Nie sú tam fotky z Mieru. Ale je to tam pekne. Strava je v mieri a procedúry nie sú ďaleko. Aspoň pre mňa. S dcérkou sme zvyknuté chodiť na dlhé prechádzky atď.. niektoré mamičky tvrdia, že je to ďaleko. Ale mne sa nezdá. Cca 400m. Veď aj tak, čo sa dá na liečení robiť.

yvoneta
19. jan 2018

@nikolla88 tak to je v pohode si myslim. A da sa na izbe ubytovat aj manzel, ked pride na navstevu? V prvy den, ked prideme, pojdeme najskor na vstupnu prehliadku a az potom sa ubytujeme? Dakujem.

nikolla88
autor
19. jan 2018

@yvoneta nap ip

laura28
25. mar 2018

viete mi poradit, idem na pobyt a do Bardejovskych kupelov v aprili a chcem ist autom... plati sa parkovne pocas pobytu a kolko?

evikusz
25. mar 2018

@laura28 ahoj parkovne neviem ci treba platiť...my tiez ideme so synom v apríli...budeme ubytovaní v mieri, ideme prvýkrát ...ides sama ci s dietatom?

laura28
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laura28
26. mar 2018

@evikusz ahoj, idem sama, ako samoplatca, ubytko mam hotel Astoria.... od 16.-29.4... vy pojdete akou dopravou tam?

evikusz
26. mar 2018

@laura28 autobusom my to máme ďaleko az 400 km

laura28
26. mar 2018

@evikusz podobne, idem zo Šale😉

rachel978
26. mar 2018

@evikusz pri Hoteli Mier je parkovisko, kto je tam ubytovaný tak na recepcii v Astorii je možné požiadať a dajú vám papierik dáte ho za sklo a môžete tam stáť. Inak v celom areály je zákaz vjazdu a parkovanie len na vyhradených miestach a pri ostatných Hoteloch sa poplatok.