Bartholiniho žľaza

lola66
20. júl 2012

Mám 17 a som stále panna bojím sa že mám tu Bartholiniho žľaza neviem čo mám robiť . Môžem to dostať aj z orálneho sexu alebo prstovania ??? Nebolí ma to , mala som to opuchnuté ale keď som na to dala studenú vodu bolo všetko v pohode a na ľavej strane mám taký bieli výtok ako tvaroh alebo to vyzerá ako mokrý prášok a svrbí to strašne !!! To je asi môj terajší problém !! Tie biele výtoky a svrbenie čo to mám je to ono ????? A pardon neviem či som to dala do dobrého Fórum .

misenka123
24. júl 2016

Mám tam hrču ako malú slivočku... Nebolí. Teraz som bola u lekára a povedal, že pokiaľ sa nezväčšuje, necháme to tak.

eviku252
24. júl 2016

mne velmi pomohol visnevskeho balzam,ako jedina vec,3 x som potrela,a prasklo to samo,pred tym som musela byt operovana

misenka123
25. júl 2016

@eviku252 skvelá správa. Asi vyskúšam. Ďakujem.

eviku252
29. júl 2016

skus misenka123 ,ako mi to naposledy prasklo,uz nic nemam 🙂

eviku252
29. júl 2016

skus@ misenka123 ,ako mi to naposledy prasklo,uz nic nemam 🙂

bezmena94
9. sep 2016

Ahojte tak ja som den po operacii. V pondelok som volala utorok som bola na krv a včera som už išla na to 🙂 bola som v celkovej narkoze operacia trvala vraj cca pol hodinu. Bolesti som mala take že dali sa vydržat skor som potom krvacala teraz to už niako moc neboli pokial ležim ale mam to ešte napuchnute cele. Vraj mi vyoperovali celu cystu mala som ju skoro 4cm velku vraj som im dala zabrat 🙂 A čudovali sa ako to dobre znašam ako keby mi nič ani nerobili 🙂 som rada že je potom len nech sa to dobre zahoji štvrok idem na kontrolu 🙂 Priebeh operacie neni taky hrozny ako kolko krat baby pišu na forume 🙂 zaleži to samozrejme aj od človeka každy ma iny prah bolesti

dudus16
17. okt 2016

@bezmena94 mozem sa opytat ako dlho si bola na PN? lebo mna tato operacia caka 2.11. a neviem co mam povedat v praci. Ja olesti nemam iba to mam zdurene ale kedze sa mi to po 6r. vratilo tak ma poslal doktor hned na chirurgicky zakrok.

bezmena94
18. okt 2016

na pn som bola 3tyž. je to individulane ale bolo to akurat aby som sa citila fajn 8hod vydržat v praci . ja som bolesti nemala tiež len to bolo zdurene a kde ti to budu robit? ja som bola na jednodnovke a potom domou sa liečit 😉 a vybrali mi ju celu 🙂

dudus16
18. okt 2016

@bezmena94 v ruzinovskej nemocnici mi to budu robit a dufala som ze si doma polezim len tyzden a pojdem do prace nakolko nemam narocnu pracu a cely den vacsinou sedim a v praci moc nechcem vraviet ze idem do nemocnice ☹

bezmena94
19. okt 2016

možno ti bude fajn aj po týždni mna to nebolelo ani po operaci len som to mala opuchnute krvacalo mi to uplne slabunko asi týžden a ake to maš velke? ja som to mala dost velke.Hm neboj ani ja som to v praci nechcela moc povedat je to take neprijemne je to taka intimna vec to neni ako keby ideš s nohou na operaciu povedat :D Sediet moc nebudeš moct zo začiatku ja som si poriadne sadla asi aj viac ako po týždni :D

dudus16
19. okt 2016

@bezmena94 velke to mam okolo 3cm a chcrem si nahlasit dovolenku aby som nemusrla vraviet co je vo veci

bezmena94
22. okt 2016

ja som to mala 3,5 cm dr.hovoril že to bolo dost velke aj rana velka už ma to ani teraz niako neboli ale stale mi to pride ake nie uplne zahojene trocha akoby opuchnute hmm no uvidiš ale mala by si lepšie sii dat tu pn uvidiš ved ako sa ti to rýchlo zhoji a tak každy sme iny každeho boli niiečo viac niečo menej 🙂

bezmena94
2. nov 2016

@dadus16 ahoj no čo ako si dopadla?

dudus16
2. nov 2016

@bezmena94 dnes som nastupila do nemocnice a zajtra ma budu operovat

bezmena94
2. nov 2016

aha ták ja že to maš jednodovku som myslela lebo ja som rano isla a pobede ma domou pustili tak potom napiš

majkam6
2. nov 2016

Mne to vyrezali asi pred 13 rokmi a od vtedy pohoda.boledti minimalne a marodka mesiac ,sa mi nechcelo do roboty.ale po dvoch tyzdnoch som fungovala v pohode

bezmena94
2. nov 2016

ja to mam ešte stale trocha opuchnute nvm či to je normalne je to 2mes. Dr, mi vravel že vyzera to fajn len nvm kedy ten opuch zmyzne. Ja som tiž bolesti ani niako nemala len ked som sedela teraz tiež zacitim niečo len ked si sadam tak jemne už ale ja som mala dost velku ranu mi vaveli tak nvm

limetka55
2. nov 2016

@bezmena94 Asi je to normalne.. Lebo aj ja som to mala dlho opuchnute.. este teraz po roku od operacie citim jednu stranu trosku vacsiu ako druhu.. Ale to je asi aj tou jazvou.. Mam ju velku..

dudus16
2. nov 2016

@bezmena94 ja som isla do štátnej nemocnice taka asi preto si tu trochu pobudnem. Jasne dam vediet hned ako budem moct a dufam ze po dvoch tyzdnoch budem fit. V robote som si vzala dovolenku na 2 tyzdne.

limetka55
3. nov 2016

@dudus16 Drzim palce, nech ti to dobre dopadne a hlavne, nech ta to moc neboli..

bezmena94
3. nov 2016

@limetka55 ano? lebo stale tak nad tym som rozmyšlala prečo to mam pripuchnute :/ ja som sa ešte neodvažila ani natu jazvu pozret. Po akej dobe si mala pohlavny styk? Nebolo to niake haklive moc? lebo DR. mi povedal už pred mesiacom že možem mat už styk ale ja sa akosi ešte nato necitim mam to take haklive

limetka55
3. nov 2016

@bezmena94 No u mma to bolo dost komplikovane.. Prvu operaciu som mala v auguste a tam mi to len narezali a vysili otvor, aby hnis odtekal a vyliecilo sa to.. Ta operacia bola uplne v pohode a ani ma nic nebolelo a ako som sa zobudila, tak som bez problemov chodila a tak.. No nezahojilo sa mi to, tak mi ju v oktobri vyberali celu a to bol masaker! Nechcela som to tu pisat vcera, aby sa kolegynka nebala, ale ja som bola v nemocnici 4 dni. Po operacii som mala silne bolesti, ze som prvu noc zaspala iba na hodinu aj to po injekcii od bolesti. A to mi dali to najsilnejsie, co mohli.. Pamatam si, ako som cakala do pol 3 rana, aby mi mohli pichnut dalsiu injekciu.. Rano som skoro odpadla, co mi prislo tak zle a dr mi na vizite povedal, ze po tej davke liekov proti bolesti by bolo aj konovi zle.. Mne to tam dole cele opuchlo a ofialovelo az do tretinky vnutorneho stehna. Ked som to videla, tak som sa zlakla, ze mi to odumrelo, take to bolo tmave.. Aj ma museli vycievkovat na 2 noci, lebo som sa kvoli opuchu nevedela vycikat.. Nic horsie som doteraz nezazila.. Taka to bola bolest.. Potom na kontrole u mojho dr mi zhrozene povedal, ze mi tam dali stichy, co sa davaju na vonok a nie tie vstrebatelne, tak mi ich musel este vyberat.. Hruza.. a cca po mesiaci a pol od operacie sme skusali sex, ale neslo nam to.. Zistila som, ze ma moc zasili a priatel sa do mna nevedel dostat.. Isla som k dr a ten mi povedal, ze mi to nastrihne.. a ja som lezala na koze a spytala som sa, ze kedy a on ze teraz bez umrtvenia, len nech sa nepohnem.. Skoro som spadla z tej kozy, co som sa tak zlakla.. Tak ma nastrihol, co uz som mala robit.. A potom sme kvoli tomu cakali cca 3 tyzdne este. Potom to bolelo pri styku vzdy, ked do mna isiel ale to casom preslo.. Po tristvrte roku uz uplna pohoda. Len jazvu som citila vzdy pri menstruacii.. Teraz som tehu, tak ju necitim 🙂

bezmena94
3. nov 2016

@limetka55 fuuha tak to si si teda pekne vytrepela :/ . Mne to vybrali hned cele bola som na jednodnovke rano som prišla uspali ma, vykonali zakrok a par hodin si ma nechali na pozorovani boli velmi prijemny tam lebo ma obskakovali,starali sa omna ale mna to ani vobec nebolelo len viac krvacalo a bola som stych inekci taka omamena ešte dlho potom ma pustili hned vten den do domacej liečby doma uplne pohoda bolo to len opuchnute tak viac prve dni ale inak možem si zaklopat ako som sa toho bala nechcela som sa odhodlat tam ani ist dopadpla ta operacia na moje ocakavania super. Až nato že ešte to mam citlive a trocha teda pripuchnute ešte si chvilku dam pauzu a potom sa pokusime teda aj o pohl.styk. Ja som bola na zakroku v sukr.ambulanci 1dnovej kde je vyborny Dr. neplatila som nič hradila mi to poistovna.Sestrička mi spominala že nedavno tam bola na takom zakroku tiež jedna a že ta to strašne zle znašala ju to neskutočne bolelo ale všetko je u každeho človeka individualne .A ake si to mala velke? ja som to mala okolo 3,5cm ...Tak gratulujem to je super 🙂

dudus16
4. nov 2016

@limetka55 tak mam po operácii celkom fajn az na tie bolesti pri každom pohybe

limetka55
4. nov 2016

@bezmena94 Ďakujem 🙂 No, súkromná klinika je asi o inom.. 🙂 Ja som to mala dosť veľké. Neviem presne koľko cm, ale mne to prišlo obrovské.. Keď som s tým prišla na pohotovosť, tak som to mala také veľké, že mi to bolo vidieť aj zvonka.. Vytláčalo sa mi to von. A to som tam deň predtým nič nemala.. teda aspoň som nič necítila.. Aj jazvu mám takú, že vidím začiatok a koniec nie.. Ďalej som sa neodvážila pozrieť 🙂 Takže netuším aké to mám veľké 🙂 A neboj nič.. Zahojí sa to 🙂 Ja to mám citlivé na stlačenie ešte aj teraz po roku, takže tam tá citlivosť asi ostane. Ale pri styku to necítim. Sem tam sa stane, že áno, ale to je výnimočne 🙂 Skôr pri menštruácii cítim tú jazvu. Myslím, že tak po mesiaci a pol je už styk v pohode.. Teda, aspoň na vyskúšanie. Keď ženy po pôrode môžu mať styk po 6 týždňoch, tak aj my po operácii 🙂 Mne to tak povolili 🙂 Ako tá bolesť tam bola aj pár mesiacov po tom, ale len na začiatku styku, potom prestala. Sem tam sa stalo, že ma to celý čas bolelo, tak sme radšej prestali, ale to ozaj len sem tam.. Manžel musel byť opatrný a skôr to nechával na mňa, aby mi neublížil. On sa ma bál aj dotknúť, aj keď som už bola v pohode 🙂 Trošku mu trvalo, kým pochopil, že ozaj môže a neublíži mi.. :D A teraz po roku to už vôbec pri tom necítim.. 🙂 Takže sa neboj, že to bude bolieť stále.. prestane to 🙂 Lebo ja som sa bála, že to nikdy neprejde, keď to neprechádzalo ani po pár mesiacoch.

limetka55
4. nov 2016

@dudus16 Tak to bude chvíľku ešte bolieť.. Ja som mala taký najlepší posun tretí deň 🙂 Potom to bolelo, ale to už bolo v pohode oproti prvým dňom 🙂 Tak prajem skoré uzdravenie 🙂

bezmena94
4. nov 2016

@limetka55 ja som to mala na dotyk velke ale vytrčat to som nemala ja som to mala asi rok a pol tak iba take nebolestive vajičko velkost takej čerešne bala som sa stym aj niekam ist potom som sa odhodlala a som rada že je potom 🙂 lebo som sa vzdy bala že sa mi to vrati ked to bolo zapalene s hnisom to bola bolest tu operaciu som narozdiel odtoho mala prechadzku ružovou zahradou 🙂 mne to stym hnisom vtedy same prasklo :/ 🙂 a rok a pol bol klud až pokym som to nedala preč :D no určite sa už o poh.styk pomaly pokusime lebo ja som nato taka hakliva ostala :D ja ked som aj bola u Dr. ma vysetroval tak som uplne bola taka strnuta :D ja to už mam 2mes. tak už bude hadam len fajn

bezmena94
27. nov 2016

@dadus16 ahoj no čo ake je to postupom času?

dudus16
27. nov 2016

@bezmena94 lepsie a lepsie, ved po tyzdni som uz behala ako srnka len zo sedenim som mala problem ale ten uz tiez presiel este musim pockat kym štichy vypadnú

bezmena94
29. nov 2016

@ dadus16 a mas to opuchnute či nie? ja to mam stale :/