Je normálne silné krvácanie po operácii Bartholíniho žľazy?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

som týždeň po operácii Bartholíniho žľazy. Som panna, nemala som pohlavný styk s mužom. Stehy mám zvnútra.

Mohla som prísť o panenstvo po operácii?

10 dní dozadu ma operovali, cca 5. deň som dostala aj menštruáciu. 4 dní som mala krvácanie. Menzes bol inak krvavý výtok od začiatku až doteraz a bol silný.

Po operácii 3 dni krvácania a potom výtok, menzes a zase výtok. Minula som 3 veľké duo balenia vložiek 60 ks.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

o panenstvo by ste nemali počas zákroku prísť, pretože Bartholiniho žľaza je iba v blízkosti pošvového vchodu a nie priamo dnu v pošve.

Čo sa týka krvácania, pravdepodobne Vám anestéza a stres spojený so zákrokom mohol ovplyvniť samotný menzes. S prevedeným zákrokom to nemá ako súvisieť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník