Beriem antidepresíva a budím sa so strachom

lucia851
24. feb 2021

Ahojte neviem co mam robiť už, beriem antidepresiva síce len krátko, ale každé ráno sa budím v posteli s veľkým strachom. Prejde to keď začnú účinkovať? Ci to mam riešiť so psychiatrickou?

pribinak
24. feb 2021

@lucia851 tak keď berieš krátko, musíš chvíľu počkať. Aj tie lieky potrebuju aspoň mesiac na to aby sa prejavil účinok.
Druha vec je, že ideálne je lieky kombinovať s nejakou terapiou, najmä ak ten strach iracionálny

fatima99
24. feb 2021

@lucia851 chvilku pockaj, oni zaberu a dufam ze to prejde :( poslednu dobu tu citam o vela ludoch co maju taketo stavy :(

katkati
24. feb 2021

Musíš vydržať, pri antidepresívach je zo začiatku ešte horšie až postupne sa stav zlepšuje a keď ti sadnú lieky, tak po mesiaci by ti malo byť fajn. V prípade, že by to tak nebolo, lekárka tu bude musieť predpísať iné lieky. Je to ťažké, ale musíš vydržať. Podstatné je, že si pod dohľadom odborníka, že si to nenechala tak. Držím palce.

lucia851
autor
24. feb 2021

@fatima99 už som z toho na nervy, každe ráno úzkosť ale beriem aj diazepam tak aspoň ten mi trochu pomáha, ale to ráno je otras, hneď v posteli mam strach neviem z čoho, vždy sa zobudím o pol siedmej o siedmej s tým strachom a už nemôžem spať

fatima99
24. feb 2021

@lucia851 je mi to luto, nepoznam tieto stavy , neviem ako ti pomoct, no ak by tie stavy neprestali a lieky by nezabrali tak urcite skor za doktorom :(

christina_petrikova
24. feb 2021

z coho mas vlastne strach? ako je to kratka doba na to aby sa to zlepsilo, no aj tak to podla mna len tabletkami nepojde. musis si najst hlavne nieco, comu sa budes venovat a cim prebijes ten strach v tvojej hlave, proste mysliet na nieco ine

lucia851
autor
24. feb 2021

@christina_petrikova ja ten strach mam len keď sa naň zobudím. Inak cez deň už nie