Biele šupinky v ušiach - svrbenie

katkazocele
8. jan 2022

Dobrý deň,
Mohla by som poprosiť o radu/pomoc ohľadom tohto problému. Spozorovala som svrbenie v ušiach. Na prste mi zostávajú také biele šupinky, asi je to suchá koža. Uši si čistím klasickými vatovými tyčinkami.

Ďakujem za odpoveď.

ivka21
8. jan 2022

@katkazocele mokva vám to keď si to zoskriabete? Niečo podobné mam aj ja. Občas sa to zhorší občas zlepší mam exzem v ušiach. Už niekoľko rokov si dávam na to masticku ale je na predpis.

katkazocele
autor
8. jan 2022

@ivka21 Nenazvala by som to mokvanie, len celkom veľké množstvo mi niekedy zostane na prste keď sa jemne poškriabem s malíčkom v uchu 🙂 a tú mastičku vám dal obvodný alebo kožná?

alenka2101
8. jan 2022

Mavam to aj ja,masticku predpisuje usny dr.

eeffka
8. jan 2022

@katkazocele kozny maz, normalne po kazdom sprchovani treba usi kusok s nechtom preskriabat, ak nie to obschne a potom sa to lupe, nieco ako na nose
Ja napr si usi s nechtom pobeham automaticky do vsetkych zahybov

katka13katka
8. jan 2022

@katkazocele mne sa take robi hore v uchu, je to akoby suchá koža 🙂

katkazocele
autor
8. jan 2022

@katka13katka presne takú kožu mám v pravom uchu na hornej strane

katkazocele
autor
8. jan 2022

@eeffka robí sa mi taká biela koža aj na ľavej strane nosa, stále mastim ale potom sa tam objavia Biele šupiny ako keby suchej pokožky

4stanka4
8. jan 2022

@katkazocele manžel to mava v oboch ušiach a ma to nejaky ekzem. Usna mu dala na to mast Elocom a po nej sa mu to zlepsilo

katren
8. jan 2022

@katkazocele treba ist na kozne....

mondolina
8. jan 2022

seborea

ivka21
9. jan 2022

@katkazocele nie bola som na krcnom

katkazocele
autor
10. jan 2022

Tak práve idem z ORL. Baby držte sa. Doktorka povedala, že keď ma budú svrbieť v ušiach, tak si mám ich trošku namastiť s nejakým krémikom 😅 Všetko. Nič mi nedala na to.

katka13katka
10. jan 2022

@katkazocele anoo je to len suche miesto ;) ja to vobec neriesim ;)

katkazocele
autor
11. jan 2022

@katka13katka Len je to neestetické :( keď to niekto uvidí čo mate na okraji ucha och...

katkazocele
autor
2. feb 2022

Tak som šla k druhému lekárovi a ten mi dal toto. Po týždni používania biele šupinky nie sú a zmizlo aj svrbenie v ušiach 🙂