Bielenie zubov a vaše skúsenosti

petrah9
27. feb 2013

ahojte.mate skusenosti s bielenim zubov?davali ste si to robit? mali ste nejake bolesti?

marcelatt
2. aug 2015

@zienkadomacaa aky system je to ten z DM-ky, nemate link aspon ci obrazok?

ivanatim
2. aug 2015

@marcelatt Reklama. Nerieš ju. Precitaj si recenziu, ked chces: http://beautybymaca.blogspot.sk/2015/04/recenzi...

Za lacny peniaz biele zuby este nikdy nikto nemal 😉 A navyse takto bez peroxidu s pouzitim obycajne zubnej pasty. Ak ti doteraz zuby nevybielila ziadna zuba pasta, tak ti ich urcite nevybieli ani tato pasta s nizkonakladovym zlozenim od slovenskeho (svedci o "kvalite") vyrobcu 🙂

marcelatt
2. aug 2015

@ivanatim jeeej, milý článok 🙂 , vďaka

janazet29
2. aug 2015

ja som si dala bielit v anglicku u zubara a som spokojna. robila som to kvoli svadbe. urobil mi odliatky a dva tyzdne som si davala na noc nasadky naplnene bieliacim gelom...mam citilve dasna, ale nemala som ziadne problemy ani bolesti a zuby sa mi krasne vybielili.
presli dva roky a stale su biele. a to som minula necele tri injekcie. prvu v priebehu tych dvoch tyzdnov, druhu a tretiu postupne pocas druheho roka...davala som si nasadky len raz za par tyzdnov.

miro2111
2. aug 2015

Ja nie som žiadne ženské konto 🙂 to si ako na to prišla? Som normálny muž a prečo by som tu mal mať xy príspevkov? Kedže som tuto stranku objavil len nedávno. 🙂 alebo je nutne pisat za kazdu cenu nezmysli? Teraz k veci....uvedom si čo a akym bielenim do tela dostavaš? Prečo z roka na rok viac a viac nas postihuju karcinomi a pod...ked uz si pri tom smilepoint, tak je to urcite efektivnejsie, zdravsie a lacnejsie v pomere cena a kvalita ako u zubara. Tam je to mozno dlhsietrvajuce ale drahe a chemicky zavadne pre telo. Ja som poskusal vsetko a mam na to vlastny nazor na zaklade vlastnych skusenosti a nie len tapat do vetra.

miro2111
2. aug 2015

Ja nie som žiadne ženské konto 🙂 ako si ako na to prišla? Som normálny muž a prečo by som tu mal mať xy príspevkov? Kedže som tuto stranku objavil len nedávno. 🙂 alebo je nutne pisat za kazdu cenu nezmysli? Teraz k veci....uvedom si čo a akym bielenim do tela dostavaš? Prečo z roka na rok viac a viac nas postihuju karcinomi a pod...vo všetkom okolo nas je svinstvo, ktore za to môže, ale nemusi to tak byt, len my si chceme vala veci koly ziskom ulahčit ☹ ked uz si pri tom smilepoint, tak je to urcite efektivnejsie, zdravsie a lacnejsie v pomere cena a kvalita ako u zubara. Tam je to mozno dlhsietrvajuce ale drahe a chemicky zavadne pre telo. Ja som poskusal vsetko a mam na to vlastny nazor na zaklade vlastnych skusenosti a nie len tapat do vetra.
Okrem iného v našom meste bielenie robí kopec zubarov a viem o aspon piatich ktorí to robia presne tak isto a aj tou istou technologiou ako v salóne , akurat pýtaju za to 300,- eur.

miro2111
2. aug 2015

Sorry že som to napisal tak a dalo mi to viackrat, ale pisal som z mobilu a potom to dopisal z PC, a z mobilu mam v tom chaos. Snad mi to dievčatá prepáčite. Ďakujem 🙂

zita19
2. aug 2015

@miro2111 ked si chlap, tak si mal vybrat chpalceka ako profilovku...
Mozes mi len tak v skratke popisat na akom principe bielia zuby v smilepoint?
Ale k podstate: Nech by sa dialo s mojimi zubami cokolvek, aj keby som ich chela mat belsie, tak ich urcite radsej zverim svojmu zubarovi, ktory ma stomatologiu vystudovanu, je 3x atestovany, sleduje najnovsie trendy a verim mu, ze pre moje zuby spravi to najlepsie co moze a vie. Tetuska v smilepointe, ktora bsolvovala v najlepsom pripade nejake zaskolenie vo mne doveru nevzbudzuje. Este keby tetuska mala aspon zdravotnicke vzdelanie, ale kto vie...

miro2111
2. aug 2015

Ja hovorim z vlastných skuseností .......viem čo som absolvoval a kde a ako to robia a aj aky je efekt. Uz som to napisal vyssie. Vsetci sme nejak studovaný a kazdy niečo sledujeme a zaujimame sa o niečo. Len vravim že u nas na tej iste baze funguju aj zubari, nie je to nic ako vsade vo svete, akurat že zneuživaju cenu za to že su ako ty vravis odbornici. A ja som nespominal ziadnu konkretnu znacku, to som len reagoval na prispevok predomnou.....kedze tam dotycna spominala smilepoint. Ale tak sto ludi sto chuti a sto nazorov. Kto ma vela penazi tak je jedno asi kam ich dá 🙂

miro2111
2. aug 2015

....este k téme .......ja som absolvoval 4 x bielenie v zubnej ambulancii, raz v salone, a dvakrat v slone v rakusku. Este k tej tete 🙂 1 x mi to robil zubar, ciže chlap, raz doktorka - zubarka (starsia). Platil som 2 x 300 eur, a 2 x 100,-eur - to bola akcia cez zlavovy portal....... v salone mi to robila sympaticka mlada studovana baba, v rakusku detto.......U nas za 60 eur v Rakusku za 170,-eur..............vsetko ten isty postup, mozno ine pripravky ale pochybujem ....................

ivanatim
2. aug 2015

@zita19 Mas pravdu, ale nejde tam iba o to. V smilepoint pouzivaju gely, ktore nemaju ziadnu latku, ktora by vedela zuby efektivne bielit. Navyse nejde o postupne viacdnove bielenie, ale len jednodnove sedenie. Postupne bielenia maju vzdy vacsi efekt a su aj bezpecnejsie ako jednorazove bielenia u zubara ci v salone. Cela USA pouziva produkty na viacdnove bielenie zubov a maju krasne biele a navyse aj zdrave zuby. U nas je ta ponuka slabsia. Zubar pouzije aj peroxid, v smilepoint ho nepouziju. To je dalsi rozdiel. Aj preto je to bielenie prakticky neucinne a preto im tam ludia nechodia. To plati aj o inych podobnych salonoch, ktore bielia jednorazovo a uplne bez peroxidu nejakymi pochybnymi nizkonakladovymi gelmi (v cene musi byt plat zamestnanca salonu, drahy prenajom napr v galerke v Kosiciach, dane, vybavenie salonu a ak to bielenie stoji 30 ci 40 eur, tak neviem kde maju maržu ak gel nie je nizkonakladovy smejd...) . Ak by ludom ktori tam boli, bielenie zaucinkovalo, velmi rychlo by sa to rozsirilo normalnou ustnou cestou hovorenym slovom medzi ludmi aj k inym a hned by mali zakaznikov dost. Ale neucinkuje, preto tam maju cely den prazdno a skusaju kadejaky marketing, ktory aj tak velmi nepomaha. Lebo najdolezitejsie je, aby "produkt" fungoval, potom mu uz reklamu ani netreba. Preto vzdy hladaj produkty, ktore funguju a urcite sa nepytaj na taketo rady v anonymnych diskusiach na internete, lebo tu moze pisat kadekto, hocijaky nevzdelanec, ktory sa nevyzna. 🙂 je inak aj vela ludi, ktori ti budu tvrdit hned pri spomenuti slova "bielenie", ze "bielenie skodi bla bla bla.."...aj ked nemaju o problematike ziadne medicinske znalosti a nevedia to svoje tvrdenie, ktore od babky a dedka začuli nejako odovodnit. Prave na takych tu natrafis, takze radsej sa normalne porozpravaj so zubarom alebo googli na internete a hladaj nieco co ma overene recenzie alebo sa pytaj ludi, ktorych poznas a vies, ze nejaku formu bielenia absolvovali, lebo im mozes verit, ale v anonymnych diskusiach na internete nenajdes vela doveryhodnosti. Poviem to tak: nikdy nevies, ci je Miro muz alebo tetuska, aj ked uz ma emblem chlapceka :D...

miro2111
2. aug 2015

Este je dna vec, lebo si trosku protirečiš 🙂 napriklad v smilepointe viem na stopercent že použivaju gely s USA origoš. A teraz si zaprotirečim ja teda🙂 V USA je hadam uplne vsetko maximalne skodlive a nezdrave, už len skoro vsetky potraviny su tam GMO a pod......cista chemia atd.....Smilepoint stoji 60 eur, ale vydrzi tak mesiac az mozno dva, tri....kdežto u zubara to stoji 300 mozno 500, aj taku cenu som už videl a vydrzi ti to mozno polroka , podla toho co aj konzumuješ 🙂 ale ja len tvrdim že ten proces je uplne rovnaky 🙂 a este jedna vec, keby to v tom salone stalo 300 eur, tak by si tomu asi verila viacej ano?? 🙂 ale kedže je to lacnejsie, lebo konkurencia hybe trhom, tak uz tomu neveris?? Alebo si zubarka🙂 🙂 vsetci vidime ako sa maju, a viem aj prečo a za čo, 🙂

ivanatim
3. aug 2015

Takze predsa len som to dobre odhadla a miro je tetuska zo smilepoint ;) V smilepoint pouzivaju nefunkcny a nizkonakladovy gel, ako som uz pisala. Staci sa tam ist pozriet ako im to tam zíva prazdnotou cely den. Myslim ze si kazdy urobi svoj nazor, pisala som preco... Ja sa nerozhodujem podla ceny, nikdy som nebola na bieleni u zubara, je to podla mna predrazene na to, ze je to jedorazove sedenie a velmi narazovo silne bielenie. Radsej bielim pekne postupne a bezpecne. Pouzivam pasiky crest z usa, tie stoja okolo 50 eur a zuby nemam biele mesiac, ale rok... A cuduj sa svete, mam ich ovela zdravsie ako ludia, ktori produkty z usa nepouzivaju ;) protirecis si s tou kvalitou, pretoze z USA su kvalitne veci. Napriklad aj sampony na vlasy, kozmetika a podobne. Ale ty si asi nejaky rusofil alebo co, lebo tí maju v sebe hlboko zažitú nenavist voci usa, takych poznam dost. Tym mozes vysvetlovat, vzdy budu proti vsetkemu co je z usa 🙂 Hlavne mudruju tí, co tam nikdy v zivote neboli 🙂

miro2111
3. aug 2015

Ja som nie žiadna tetuška 🙂) ale normalny 40 ročný s prehladom fungujuci muž 🙂

Tu maš výrobky ktore sa pouyivaju a len tieto sa môžu použivat podla Uradu verejneho zdravotnictva
SLOVENSKEJ REPUBLIKY a noriem EU:

peroxid vodika HYDROGEN PEROXIDE alebo tátky, z ktorych sa peroxid vodika uvol'iluje o QALCIUM PEROXIDE o FIYDROGEN PEROXIDE o MAGNESIUM PEROXIDE o PVP-HYDROGEN PEROXTDE o SODIUM CARBONATE PEROXIDE o SODIUM PERBORATE o STRONTIUM PEROXIDE o UREA PEROXIDE o ZINC PEROXIDE

Ziadne ine nie su u nas povolene, ci už u zubarov,alebo v salonoch a vsade sa pouziva len toto.

Ja dobre viem o čom pisem a mam s tym dost bohate skusenosti, kedže som zdravotnictvo vyštudoval 🙂

Vela času nemam, ale vedel by som ti popisat o tom rozne litanie, či už by sa Ti pacili,alebo nie 🙂

Chemia je zvlastna veda, a ak jej nerozumieš, tak je nie dobre sa o nej aj baviť 🙂

Krasny den prajem

Miro🙂

Že ma tetuška slabu klientelu v OC, tak je je len o jej šikovnosti a jej marketingu, ako si to zvladne a čo ludom dokaže ponuknut. Ako sa postaviš k zakaznikovi, tak sa Ti bude aj dariť.
Ved každy sa može presvedčiť sám. A ma predsa na výber 🙂

Ak su tie pasiky take dokonale tak mi posli fotku a slubujem že ich budem použivat aj ja, lebo pravdupovediac s nimi nemam skusenosti.

ivanatim
3. aug 2015

No vidis aky mas prehlad, ze nepoznas najpopularnejsi produkt na bielenie zubov na svete 🙂 Produkt, ktoreho ambasadorkou je Shakira a ktory vyraba jedna z najvacsich firiem sveta Procter and Gamble. V usa si teda nebol, kedze ich nepoznas. Tam ich pouziva uplne kazdy, maju ich v drogeriach, lekarnach, potravinach, vsade...U nas nie su az tak rozsirene, ale ak chces vediet ake su super, tak si pozri recenzie overenych zakaznikov na heureke a to by ti malo stacit 😉 Som medzi nimi aj ja, uz som ich objednaval asi 5krat, kedze ich pouzivam pravidelne a nikdy som nebola nespokojna. Inak, recenzia overeneho zakaznika znamena, ze taku recenziu moze na heureku pridat len clovek, ktory fakt produkt kupil v nejakom eshope, lebo len jemu pride po objednavke do mailu dotaznik z heureky. Takze myslim ze ziadne fotky netreba, staci si tam precitat nejakych 500 ci tisic recenzii co tam su...alebo googlit a zistit, ze ten produkt je topka v bieleni na svete. 🙂

miro2111
3. aug 2015

Viem že to existuje, ale vravel som že som to este neskušal. A Procter and Gamble je velmi stara frma ktora už roky rokuce nie je tým cim bola a pre svoje zisky urobi cokolvek co sa bude predavať. Samozrejme že aj s efektom, ale s aj inými jedmi ako do nas pchaju rôzne ine svetove velmocne firmy. Ako tvoj nazor Ti neberiem, no ja som zastanca zdravsieho stylu vseobecne. A este k tym nizkonakladovym gelom ako Ty tvrdis. Su to gely od Kandsko - Americkej spolocnosti Beaming White, ktora sa vyvojom a bielenim zaobera už niekolko rokov a nerobi prasky na pranie, ci skroby, ci mydla.....adt, ale sa venuje iba tomu a do vyskumu tak isto dava nemale financie. Samozrejme s tym aby sa Ti do tela dostavalo co najmenej svinstva. O tom je celá tá strategia. Lenže debatu sme zvrtli uplne inde.......ja som na zaciatku tvrdil že je rozdiel iba v cene a nie v podavani sluzby a produktu v salone a v ambulancii. O to tu islo hlavne.

zita19
3. aug 2015

@miro2111 no, ked uz nm je jsne, ze si chalp, vratim sa k mojej otazke: Na akom principe funguje to bielenie v Smilepointe?
Inac, nefandi si, ze si dostal liky odo mna. Olikoval to vnuk, takze ja s tym nemam nic spolocne

miro2111
3. aug 2015

Ved ja ani neviem ako to presne tu funguje, len pisem na forum 🙂 funguje to presne tak isto ako v nasom meste u mnoho dalsich zubarov 🙂 , tak len v skratke:
Táto nová technológia bieli zuby bezpečne a rýchlo – ošetrenie pozostáva z 3 x 15 minút. Ošetrenie pozostáva z nanesenia špeciálneho gélu, ktorý sa vytlačí do gumovej zubnej násadky a vloží sa do úst. Prenikaním LED diódového špeciálneho svetla s ionizérom (novinka – ostatné prístroje ionizér nemajú) má gélový prípravok v dĺžke iba 3 x 15 minút (počas jedného ošetrenia) úžasný bieliaci účinok. Výsledok bielenia je viditeľný už po prvom zákroku. Na porovnanie a ukázanie zmeny odtieňa zubov používame tzv. shader.

Postup ošetrenia:

Jednoduché očistenie zubov pomocou špeciálneho návleku na ukazovák, ktorý je napustený čistiacim roztokom s mentolovou príchuťou. Pred zákrokom odporúčame aj vyčistiť si zuby vlastnou zubnou kefkou (nie je však podmienkou).
Vypláchnutie ústnou vodou.
Nanesenie bieliaceho gélu do násadky.
Následné vloženie do ústnej dutiny.
Spustenie LED lampy na 15 minút.
Po 15 minútach vypláchnutie ústnej dutiny a zákrok sa zopakuje ešte 2 x po 15 minút.

Presne tak isto m i to robili aj v ambulancii, aj v salone, ibaže s rozdielnou cenou.
A ja som velmi spokojny bol aj tam, aj tam.

Aby si ma este raz chapala!!! Stale hovorim o kozmetickom a hlavne bezpečnom bieleni, bez akychkolvek inch vplivov chcemickych latok na organizmus.

To je celá podstata našej debaty. A ver mi že dobre viem o čom píšem.

To som inač skopiroval z jednej zubnej ambulancii........

miro2111
3. aug 2015

Prosim Vas nejake tie chybyčky v mojich prispevkoch si nevsimajte 🙂 Vsetko pišem popri praci a v rychlosti, takže velmi nedumam nad pravopisom, ciarkami, bodkami a dlznami. Mrzi ma to 🙂

zita19
3. aug 2015

@miro2111 no taka blba nie som, ze by som to nedokazala precitat na akejkolvek stranke. Ked som dokazala napisat komenty na tvoje prispevky, zvladam citanie aj na inych strankach. Nemusel si to kopirovat. Zdroj je irelevantny. Ked porovnavas iba cenovu relaciu, tak by bolo treba zistit pomer cena/vykon. Cena je Smilepointe sice minimalna, ale co citam recenzie na nete, tak vykon nezodpoveda ani tejto minimalnej cene.
Ja som sa pytala na chemicko-fyzikalny princip bielenia v Smilepointe. A to nepisu ani na ich stranke a zrejme to nevies ani ty. A ked si ta "tetuska", ktora by mi nacapkala zazracnu pastu na zuby, je to cista hanba. Nepisu ani to, ake su kontaindikacie pre toto bielenie.
Moj zubar mi pri poziadavke na bielenie zubov vedel povedat, na akom principe to funguje a kedze pozna moju tlamu podrobne, tak mi akekolvek bielenie neodporucal, aj ked by sa ciste teoreticky mohol vcelku dobre na tomto zakroku nabalil. Tomu hovorim zodpovedny pristup.

miro2111
3. aug 2015

Najčastejšie sa použiva karbamid peroxid -vzorec CH6N2O3 a myslim že ho pouzivaju aj tam. Zistim a napisem Ti 🙂 Ale asi ano, kedže viem dodavatela, ktory ich zasobuje, ale to som ti uz pisal 🙂

miro2111
3. aug 2015

Daj link na tie zaracne pasiky, lebo je ich kopec 🙂

miro2111
3. aug 2015

....ak mas na mysli tieto pasik, tak sa pozri aka je ich nakupna cena : http://www.alibaba.com/product-detail/Teeth-Whi...,

http://www.alibaba.com/product-detail/30-Minute...

Samozrejme USA, ya tie peniaze co davas za to ty, ich kupim kvantum a budem bielit o sto sesto 🙂

miro2111
3. aug 2015

....ale akože máš pravdu recenzie su na to ozaj pozitivne. No myslim že zaleži aj od kladenia naroku na produkt. No cena sa mi aj tak zda prehnana , no a efekt je ako vsade individualny. Zalezi od viacerých faktorov, či struktury zubu,alebo stravovacich navykov, ci zlozvykov 🙂

Prakticky ani chlieb ani nič si nekupujes len jeden druh, a nie je len jeden na trhu. Je ich vela a vela aj chutnych a vela hnusnych. Niekomu vyhovuje to, inemu zase ono 🙂

.......ale teraz čitam dalej a je ich dost aj negativnych.......

betka22betka
3. aug 2015

dcéra chce ísť v septembri na bielenie zubov, ale keď to tu čítam, tak by nemala ísť ...

miro2111
3. aug 2015

Diskutujeme len dvaja ludia. Tak sa neboj. Je to len vymena nazorov dvoch ludi. Respektive poznatky dvoch ludi 🙂

ivanatim
3. aug 2015

@miro2111 No spocitaj mi tie negativne :D. Pocitam ako pocitam, ale ja tam vidim vyse 500 recenzii a 97% odporucani, pricom ked tam natrafim na negativnu, tak je tam jasne vysvetlene o co ide a ze vacsinou ide o záškodníkov.

2.) Tie linky, ktore si tu dal, vidim ze sa v tom velmi nevyznas. TOTO nie su ORIGINALNE pasiky Crest. Su to cinske fejky. Skus si ich tam objednat, nepride ti take balenie ake vidis na obrazku. Pride cinsky fejk, ktoreho priehladna folia na krabici sa lisi od originalnej krabice, aj samotne pasiky sa velmi lisia. Toto je uz VSEOBECNE ZNAMA vec, ze na alibabe, a uz aj v Anglicku, sa daju lahko kupit FEJKY pasikov crest za smiesne ceny. Ze to, ze tam Cinan dal obrazok originalnej krabice, este neznamena, ze ma originaly. Originaly su z USA, nie z Ciny. 🙂

3.) Pises o tom smilepoint, akoby si ich chcel obhajovat :D Dost okato. Hlavne tou spolocnostou Beaming white, o ktorej pises. Tak len tak mimochodom: http://www.alibaba.com/product-detail/beaming-w...
- cinsky pôvod a uplne smiesna nakupna cena toho gelu...Vies, ked raz musia platit drahy prenajom v galerke (nestoji tisic eur, ani 1500 ale viac...) + platit zamestnancov (nemaju tam jedneho) + zariadenie ambulancie a nikto im tam nechodi, marzu jednoducho musia mat extremne vysoku, inak by tie naklady nemali sancu pokryt...

4.) Spolocnost Procter and Gamble je stale gigant a stale vacsi a skusenejsi. Nechapem odkial si nabral, ze "uz to nie je to, co to byvalo": Praveze je to este lepsie ako to byvalo :D Maju obrovske vyskumne pracoviska, aj ty urcite pouzivas desiatky ich znaciek a ani o tom mozno nevies, ze je to ich 🙂 A ked uz ide konkretne o ich znacku Crest, tak to je cislo 1 zubnej hygieny v USA. Americania nekupuju Colgate ci Aquafresh, vedia, ze je to o nicom kvalita...tie kupuju Slovaci...Americania pouzivaju Crest a to skoro vsetci... Aj Americka zubna asociacia uz o tom popisala kopec vedeckych clankov a odporucani a vzdy bola na prvom mieste znacka Crest. Ved to je inak prva pasta na svete, ktora pomocou fluoridu preukazatelne obmedzila vyskyt zubneho kazu u Americanov. Ich vyskumne pracoviska maju uz dost velku historiu a skusenosti za sebou...Potom (AZ POTOM) sa pasty s fluoridom dostali aj inde do sveta...

miro2111
3. aug 2015

Žijes uplne mimo reality. Ak chces tak mi napis do emailu,dam tina seba t.č. alebo daj Ty a mozeme podebatit🙂

ivanatim
4. aug 2015

Nepotrebujem to, mam dost vedomosti o danej problematike 🙂 fakty su fakty...

miro2111
4. aug 2015

Pisalkovia....pisalkovia.....skor si myslim a vidim ze potrebujes na vsetko len vypisovat a dohadovat sa. Pravdepodobne sa velmi nemas s kym...tak si touto cestou nieco dokazujes 😉 presne tak fakty su fakty....