Bolesť brucha pri pupku

podkolienka951
29. máj 2015

Ahojte už týždeň ma boli bruchu pri pupku? Neviem čo mám robiť poraďte mi prosím.

karamel
29. máj 2015

žlčník

janinah
29. máj 2015

čo robiť? napísať na koňa,my urobíme ultrazvuk,rtg,prehmatáme,určíme dg a vyliečime 😉 sorry,nedalo mi......a teraz vážne-máš navštíviť lekára

bonaqa2013
29. máj 2015

@karamel žlčník - to nie. žlčník bolí pod pravým rebrom.... Skúsenosť....

bonaqa2013
29. máj 2015

@podkolienka951 črevá?

majulino
29. máj 2015

mojho maleho zacalo v nedelu vecer boliet ma vsetky mozne vysetrenia vsetko je negativne. brali mu krv moc testy na xukor pecen zlcnik pankreas slezinu slepak. je uplne zdravy len mu telo nevytvara zasoby zeleza a brusko stale boli

simisi
29. máj 2015

mna bolelo v okoli pupka,zo vsetkych stran a nakoniec ma pred troma tyzdnami v noci operovali na akutny slepak....zo zaciatku to tak vobec nevyzeralo,takze zbehni si k obvodnej,nech ti urobi odber a ak to bude akutne brucho,vyskoci CRP a leukocyty...

majulino
29. máj 2015

@simisi aj majko mal vysoke leukocity a aj crp vybehlo na 29,40 ale bol ako prve na chirurgii ci to nieje sllepak ale nepotvrdip sa odtial ho poslali na biochemiu s podozrenim na zapal obliciek ale tiez nic. mozes mi prosim ra blizsie popisat co sa dialo do operacie? ja si stale myslil ze je to u maleho sleak. dakujem

simisi
29. máj 2015

@majulino ta bolest sa postupne stahovala do praveho podbruska ktore bolo citlive na dotyk,zvysila sa mi teplota..poslali ma este na gynekologiu kde bolo vsetko ok,a utz brucha potvrdil apendix...ale vobec som nemala strasne bolesti,ani som nezvracala ani nic take ako sa pise a po operacii mi dr povedal ze bolo cele zahnisane a len otazka casu kedy by prasklo 😒

majulino
29. máj 2015

@simisi dakujem maly ma teplotu od zaciatku do cca 37,9 . aj jemu zisla bolest napravo dole a na usg ho mechce poslat. neviem ako dalej

simisi
29. máj 2015

@majulino a preco ho nechce poslat na utz?ak je tak ako pises,tiez by som povedala ze je to slepak...mne vsetci hovorili ze to by som mala silne bolesti a zvracala a neviem co este a vidis,operovali o pat minut dvanast 😒
skus sa pytat na utz, ak sa maly stale stazuje na bolest bruska....neterka bola pred dvoma mesiacmi tiez hospitalizovana kvoli slepaku,v Bratislave ale ju neoperovali,iba rozhanali a teraz je zatial v poriadku/10rokov/

janinah
29. máj 2015

@simisi slepák má 6 možností ako sa v bruchu "umiestniť",otočiť a preto áno,aj slepák to môže byť...ale my hádame,lekár povie dg

simisi
29. máj 2015

@janinah mas pravdu,moze to byt hocico,preto treba hladat..ja som to napisala ,ze nie vzdy musia byt priznaky specificke..len nech sa nic nezanedba

podkolienka951
autor
29. máj 2015

Neviem ci mam s tím isť k lekárovi??? Ak mi zasa bude brať výter, Budem mať zasa traumu... Nedá sa to nejako bez doktora?

mirage
29. máj 2015

@podkolienka951 Zartujes, ze?

ivuska6
29. máj 2015

mna tak bolelo aj zaludok a mala som zaludkovy a aj dvanastnikovy vred a ten dvanastnikovy je nad pupkom

0silvia0
29. máj 2015

@podkolienka951 bolesti okolo pupka vraj môžu signalizovať aj parazity v tele:
http://www.studio-zdravia.sk/odkyslenie-organiz...
Takže môže to byť naozaj čokoľvek...

mysha
29. máj 2015

Pri slepom creve som tiez mala bolesti v okoli pupka. Ak si zatlacis prstami na brucho a potom ich rychlo pustis, mala by si citit silnu bolest, akoby pichnutie - vtedy ide s najvacsou pravdepodobnostou o slepe crevo. Na zmiernenie bolesti pomahaju studene obklady. Najprv ma zle diagnostikovali, poslali ma na ultrazvuk zaludka. Bolesti som mala vyse mesiaca, uzivala som Algifen kvapky, potom uz nezaberala ani maximalna povolena davka. Na creva sa posiela na rontgen, pije sa kontrastna latka. V kazdom pripade je potrebne vyhladat lekara, ten uz posle k odbornemu na zaklade vysetrenia.

dolynkag
26. dec 2023

@podkolienka951 čo to nakoniec bolo, slepák?

podkolienka951
autor
15. jan 2024

@dolynkag zapal, dostala som lieky a bolo

diaszoky
15. jan 2024

@podkolienka951 chrbtica mna bolelo v pupku z chrbtice

dolynkag
16. jan 2024

@podkolienka951
@diaszoky tak aj mňa to pobolieva, pred rokom to trvalo asi mesiac a prešlo a teraz tiež mesiac, nič neznesitelné, len čudné maximálne, vďaka, že ste napísali, uvidíme, čo to bude u mňa

diaszoky
17. jan 2024

@dolynkag a kedy idete k dr drzim prsty

dolynkag
17. jan 2024

no bola som minulý rok a nič nezistil, teraz sa nechystám, neviem ani kde by som začala

timea301196
17. jan 2024

@bonaqa2013
@bonaqa2013 ale môže mňa tiež bolel aj tam