Bolesť čeľustného kĺbu. Čo s tým?

madulka
4. aug 2009

Ahojte všetci,
mám bolestivý problém. Už dlhšie ma bolí zubný kĺb, aspoň tak mi povedala obvodná lekárka. Najprv som si myslela, že ma bolí ucho. Tá bolesť je taká tlačivá, najviac to bolí pri jedení, pri žuvaní,aj samo o sebe, sem-tam mi tam aj tak zvláštne lupne. Bolí to akokeby tesne pred uchom. Vraj je to ten kĺb, a patrí to na zubnú chirurgiu. No naozaj si neviem predstaviť, čo by mi tam s tým robili. Ak mal niekto z Vás podobný problém, prosím, poraďte čo s tým? Je to dosť nepríjemné.
Ďakujem.

anaviky
21. júl 2017

Ajo si zistila,ze mas vyrastky? To vtedy boli nie? Ale ja to mam take,ze najradsej by som len spustila sanku na volno.

janka.l
21. júl 2017

@anaviky to mi zistili na magnetickej rezonancii. Ja som nemohla poriadne otvoriť ústa. Ale nebolelo ma to.

klinanka
21. júl 2017

mne zabrala dlaha, ktorú mi urobil zubár, prvá bola tenká na vrchné zuby, tá mi nepomohla, v noci som ju behom mesiaca rozhrýzla, druhú mi robil na spodné zuby a hrubšiu, už po prvej noci som nemala bolesť, ešte keď ma prefúkne tak to cítim ale odvtedy mám pokoj, žiadne lieky mi na to nepomáhali...

orieska325
10. aug 2017

Pridam moju skusenost v skratke..od Zs praskanie v klbe..bezbolestne...pri druhom tejotenstve aj bolest ale ustupila..porod bol sekcia takze ziadne tlaky ako by bolo myslene.od porodu bolest vystrelujuca az do ucha spodnej celuste krku..prva navsteva s rontgenom u mojej zubky..ziadne zistenie..listok na stomatochirurgiu..prehmatanie a ze mozne prexladenie trojklann.nervu..odporucene setrenie klbu stravou a biolampa..nepomohlo..navsteva odbornicky nebudem pisat mesto ani mena..navrh na dlahu...nosila som ju 5mesiacov a nic..bolesti raz viac raz mwnej..usta otvorene na minimum tj do 2cm..bolest pri jedeni zivani usmeve mimike...opatovna kontrola u pani dr..kt.marodovala...zastupujuci dr. Ma prehmatal a diagnoza..vyskoceny klb..nakolko kojim s minim.injekcou mi to opichol aby som vobec otvorila usta na kolko potreboval a napravil mi klb naspat..inak sa to vraj robi v narkoze..dnes je tomu tyzden a nemam bolesti len sem tam este..pomaly rozcvicujem a zaroven nenamaham stravou..tolko moja skuaenost...po roku chodenia po lekaroch...

janka.l
10. aug 2017

Mňa hneď pri prvej návšteve stomatochirurg poslal na magnetickú rezonanciu a až potom určil ďalší postup liečby.... mne sánka vyskočila 2 dni pred pôrodom, ale postupne za 2 týždne sa vrátila späť, ústa som však otvorila len na 2 prsty. Keď mal malý 6 mesiacov, tak som absolvovala artroskopiu - a aj s malým v nemocnici čo mi umožnili. Momentálne som 2 roky po zákroku a absolútne bez problémov. 🙂

tinka2005
24. sep 2017

Ahojte vedel by mi niekto precitat vysledok z mr celustneho klbu dakujem

vlasticka88
24. sep 2017

Tink
@tinka2005 a čo tam máte možno sa niekto nájde kto má podobný problém ... Ja mám napr poškodenie 3 stupňa

dubek
20. feb 2018

@krayo dobrý deň nasla som vašu otázku a mam rovnaký problém uz rok ako to s vami dopadlo

adrika1409
3. mar 2018

Ahojte ...nikdy som nemala tento problem...len teraz v tehu 37tyzden a mna strasne zacal boliet tento kĺb isla som s tym k ušno nosno krčnej lebo som si myslela ze ma boli ucho ale podla vysetrenia to mam v poriadku akurat ten klb mam zapaleny a preto to boli ze asi mi muselo nafukat do ucha alebo ze od zimy to moze byt ked bolo -12 a ja som bola vonku bez capice ... poradila mi nahrievat sa tym cervenym svetlom tou lampou ale tu nemam a bojim sa v tehu to skusat ...tak mam skusit tieto lieky z kazdej po 4x denne jedna kvapka do ucha a potom na vatovu tycinku trochu gelu voltaren moze byt aj ibalgin gel a do ucha a pred ucho kde ma to boli ja to mam aj trochu opuchnute tak skusam co to urobi ale sa mi zda ze to trosku pomaha od tej bolesti a hlavne mat ucho v teple takze aj ked doma vetram dam si capicu ...tak mi povedala dr.a ucho hlavne v teplucku aby bolo a normalne ozehlit kapesnik a prikladat taky teply na bolave miesto ...baby skusajte co to urobi mozno pomoze ...majte sa pekne

orieska325
7. mar 2018

Hej pokial to boli od zapalu nervu tak ok pokial je klb vyskoceny alebo poskodeny..moc to nepomoze..ja som uz pisala kdesi vyssie prispevok ako som.dopadla ja..zas sa mi bolest vratila pred casom.a dcerka mi nechtiac udrela hlavou do toho klbu cuduj sa svete par dni pobolela a od vtedy ako keby utalo nepraska nepuka neboliii a usta otvorim takpovediac na plnuuuu hubu..bodaj by sa aj vase problemy baby vyriesili takto lahko😂😂

vlasticka88
11. mar 2018

Mne zatiao pomohla ta dlaha ukludnilo sa mi to uvidime casom

maca02
16. apr 2018

Baby ako dlho Vás to bolelo? Mne asi pred 6 dňami silno praskla sánka pri zívaní a akoby sa mi posunula a odvtedy mám bolesti pri otváraní úst, žuvaní. Zubár mi povedal, že sánku mám na mieste a keď ma to prestane bolieť mám k nemu prísť a niečo porieši /asi dlahu../ Ale mňa to stále rovnako bolí a nepomáha ani nahrievanie ani lieky ..

mmama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ala76
1. dec 2018

ahojte ,precitala som si par komentarov.presla som si vyetreniami usne,neurologia a zubar nieklko krat.MR hlavy mi ukazalo v celustnej dutine cystu ktore je uz von.trvalo toto rok a pol kym som sa dostala do martina na vysetrenie tmk klbu.Momentalne kasovita strava,mäkka,mam si to odsledovat.AZ .5.2 bohuzial NA MR tmk klbu do ruzomberka.bolesti pRi jedeni nemam.
mam bolesti usi,zuby a uz aj hlava ,zavrate ,a uz davno pri fukani balona dostanem krce do sankovych svalov.NIC PRIJEMNE.ako tak citam netreba to brat na lahku vahu.moj zubar ma po roku a pol poslal do mt ked uz si nevedel dat rady.😞.co uz.DOBA JE TAKA ZE ANI NA ORL,NEURO A ZUBARI BEZNY nemusia vediet a tejto diagnoze.ochorenie akotake je este mlade oproti inym chorobam.
A preto ODPORUCAM ist hned k zubarovi a pytat si vymenny listok do MT.a budete vediet ako na tom ste.mna taketo behacky,nevedomie dostalo k psychiatrovi.-nehambim sa to to povedat kedze nase lekartstvo je take ake je a hlavne dlhe cakacie doby kedze som v dovere.A
u mna je este problem celkovy s chrupavkami -osteochodnroza v l5/s1krize,kolena a dufam ze nie aj v tmk.
DRZIM PALCE A VELA TRPEZLIVOSTI.

janka.l
2. dec 2018

@ala76 ak ti nevadí cestovať, tak skús mr niekde inde. Mne inak pomohol aj lekár, lebo zavolal do BB, že je to naliehavé tak ma vyšetrili za pár dní.

ala76
2. dec 2018

@janka.l v bb robia magnetickú sánky? Mna v Martine posielajú do Ružomberka z Detvy sa mam tam trepať. Neviem nakoľko je to vážne. Musím šetriť sánky klby

klaudiadia711
2. jan 2019

@vlasticka88 ahoj a co konkretne mas s klbom? Pomohla ti dlaha na bolesti? Ja uz zacinam byt zufala, cakam momentalne na termin co mi dala zubarka aby mi spravila dlahu. Odporucil mi ju dr Zajko z Ruzinova ale nikto mi vlastne nepotvrdil ze by za bolestami bol urcite celustny klb. Uz som z toho na nervy, 4.mesiac chronickej bolesti polky tvare😣

ala76
2. jan 2019

@klaudiadia711 toto všetko je začarovaný kruh. Napr ta mohla poslať do Martina a potom robiť dlahu ak bude treba. Mna z MT posiela MR. Sánky. Otvorené a zavreté.
Môže to byť aj trojklanny nerv. Mna bolievaju uši zuby už aj hlava. Každopádne MR od neurologicky aj.
Človek sa nabeha. Ja som takto chodila rok a pol. Neurológ. Zubár krčné..az na krcnom povedali ze to je zo zubov že nie cystou lebo aj tu som mala v čeľusťnej dutine to sa mi zistilo pri MR hlavy.

klaudiadia711
2. jan 2019

@ala76 no ja momentalne cakam na mr hlavy, len neviem ci mi daju snimky z ktorych bude moct cerpat aj neurolog. Lebo orl ma poslala na mri kvoli zavratom a do ziadanky napisala sledovat stredne ucho, pozriet ci tam nie je neurinom a este nejaku jamku spominala. Takze ak ma este posle aj neurologicka na mri tak to sa tesim... na neure som bola, dr pozerala na mna akoby som si to vymyslala a povedala ze ak sa mi zavrate zopakuju, mam sa vratit, no popravde neviem ci nemam hladat ineho schopnejsieho neurologa. Dlahu mi nepredpisala zubarka ale zajko na celustnom v ruzinove, zubarka mi ju nepredpisovala sama od seba. Tak som zvedava ci pomoze

simca06022011
2. jan 2019

@ala76 robia aj v BB.. Mne to preslo na cca dva roky po rehabilitacii. Brutalna bola, hlava sa mi dva tyzdne krutila, jednak suvis to ma aj s krcnou chrbticou, cize aj na tu som bola cvicit... a dostala som cviky na ten TMK... mna to preslo. Necvicila som skoro rok a uz ma mesiac zase zlosti klb, hlava, vsetko.. cize zase zacinam :D Lekari su na prd, nepomozu s tymto nic... povysetruju, vylucia napr. nadory a pod. a potom iba vymyslaju. V martine mi po MRku povedali, ze vlastne nic s tym robit nebudu... A ja nie com na gumicke, aby som behala a skakala ako sa prave, ktory lekar vyspi...

klaudiadia711
2. jan 2019

@simca06022011 a mas prosim ta nejaku dobru zostavu cvikov? Alebo si bola u fyzioterapeuta ktory s tym ma skusenosti?

simca06022011
2. jan 2019

@klaudiadia711 ja som bola normálne na rehabke, a áno cvičila som s fyzioterapeutkou.

matrina234
18. jan 2019

Ahojte ... mne puka v klbe neskutocne asi posledne tri mesiace ... otvorim usta tak na max 2 cm a uz mi tam puka vyraza mi to az do ucha ... zubarka ma poslala na stomatochirurgiu do mt v utorok tam idem a mam neskutocny stres co mi budu robit ... dlahu nosim uz dlho kvoli skripaniu

janka.l
18. jan 2019

@matrina234 podľa mňa na prvom vyšetrení možno nič. Mňa poslali na MR a potom podľa výsledkov navrhli liečbu.

matrina234
19. jan 2019

@janka.l no uvidime v utorok 😂

klaudiadia711
22. jan 2019

@matrina234 ahoj no co ako si dopadla?

matrina234
24. jan 2019

@klaudiadia711 poslal ma na mr do ruzomberka 😳 a potom mi povie lebo ze mne to puka kratky cas a pri kazdom otvoreni ci malom ci velkom tak vobec neviem 🤦‍♀️

klaudiadia711
24. jan 2019

tak drzim palce nech to dobre dopadne 🙂 ja som sa prave vratila zo zubnej kliniky kde som nechala 123 e za nahryzovu dlahu, takze pevne dufam ze mi to pomoze. lebo tie chronicke bolesti co nechcu od septembra prestat su na nervy:/

matrina234
24. jan 2019

@klaudiadia711 mne tie nahryzovky nemusi ani davat ja ich vyse roka mam pre skripanie v noci 😂🤦‍♀️ Stale mi rozpraval ze kasovitu stravu ale to sa neda stale 🤷🏻‍♀️ Dal ti aj nieco od bolesti?

klaudiadia711
26. jan 2019

@matrina234 mne zubarka predpisala mydocalm ktory beriem viacmenej vkuse od oktobra a udrzuje to bolest v znesitelnej hladine. No stale citim taky neprijemny diskomfort akoby som si niekedy nevedela upratat v ustach zuby😁 no chcem ho postupne vysadit, lebo mam pocit ze uz aj psychicky zacinam byt na tych liekoch zavisla a nasadila som si aj intenzivne cvicenie (nielen na klb ale aj chrbticu, hlavne krcnu nakolko mam zle postavenie a urcite to s tym suvisi.) Inak tento dr u ktoreho som bola skrz dlahu ma vysetril a poucil omnoho lepsie ako zajko a dal mi aspon nadej, ze sa to urcite zlepsi. Zajko ma vysetril dost povrchne a nemala som teda z neho pocit, ze je to taky odbornik, ako sa o nom tvrdi..