Bolesť hrdla

janka_lolo
28. nov 2022

Chcem sa spýtať, syn bol dnes u doktora, dal mu antibiotiká Lekoklar na hrdlo, ale on sa už od včera okrem bolesti hrdla sťažuje aj na to, že ani jesť nemôže a piť môže len čistú vodu, ani čaj neznesie, keď niečo zje hoc len polievku alebo napije sa čaju tak ho hrozne začne štípať v hrdle, doktor mu na to nič nepovedal, len sa ho spýtal či nevypil nič horúce ale nepil nič horúce, vieme mu niečo na to hrdlo dať lebo jeho to v lekárni sa nenapadlo spýtať a môže si popri daných antibiotikách dávať buď pastilky Tamtumverde, prípadne Dorithricin alebo sprej Glimbax, alebo mu radšej pripraviť šalviový čaj a ten aby po troche aspoň pil k tomu, teploty nemá, tie mal v sobotu v noci, na tie sme mu dali paralen ale včera už nemal teplotu ani dnes ale zápal mu niekde ešte musel zostať keďže syn hovoril, že doktor mu robil aj CRP a vyšlo mu 43 na čo sa mu už sestrička smiala, že keď nie sestra tak on prídu s nejakou lahôdkou, v stredu má ísť na kontrolu, že či sa trafil so správnymi antibiotikami na zápal čo ma šokovalo, keď mi toto syn povedal a neviem čo si o tom myslieť, či lekár nevie čo mu je alebo ako keď mu povedal, že v stredu zistia či sa správne trafil
a ešte otázka syn chce ísť zajtra do školy (vysokoškolák) môžem ho normálne pustiť keď nemá teplotu alebo radšej ho presvedčiť aby zostal doma, lebo má mať aj stretnutie so školiteľom a zároveň má mať nejakú prezentáciu, tak by sa rád v škole ukázal, aj keď manžel je proti tomu aby šiel do školy keď je chorý

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_lolo
autor
28. nov 2022

@majamat vďaka za vysvetlenie, áno to sa určite nejdem hádať, že mu dal zbytočne antibiotiká, len ma zaskočilo keď mi syn doma povedal, že v stredu sa uvidí či sa doktor trafil do antibiotík, ale ďakujem za objasnenie toho prípadu už tomu teda lepšie rozumiem a ako moje deti sú vždy špeciálne prípady kedy bez nejakého komentára doktora sa to nezaobíde, druhá vec je, že tiež neviem čo povedal doktor synovi a čo povedal syn doma,
a taká otázka môžem ho pustiť zajtra do školy lebo ako nechce si dať povedať aby zostal doma, inokedy by som mu to nemusela ani hovoriť aby zostal doma a by sa tam nehrnul ale zajtra ho to tam stále ťahá

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_lolo
autor
28. nov 2022

@majamat vďaka za odporúčanie, skúsim mu to vysvetliť aj keď už má svoj rozum v 23 rokoch a už od nás ako rodičov si nedá povedať a snáď pochopí, že zdravie je prednejšie

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_lolo
autor
28. nov 2022

@majamat manžel sa rozhodol s ním bojovať keďže syn spustil, že iný chodia do školy aj keď majú teploty a nikto im nerozkazuje a on nemôže ísť s boľavým hrdlom a potom sa človek môže doma čudovať kde ochorel keď sa takto správajú aj jeho spolužiaci a kamaráti, ktorý podľa syna riešia chorobu voľnopredajnými liekmi a čajom z automatu

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
namornicka
28. nov 2022

Na vysokej som ani ja nebola v tomto velmi disciplinovana 🥺 ani ostatni studenti, spominam si dobre. Az teraz si vazim viac svoje zdravie a chorobu vylezim. Asi by mi mohli rodicia rozpravat co chceli.

janka_lolo
autor
28. nov 2022

@namornicka viem si predstaviť máme okrem syna ešte dcéru tá aj napriek tomu, že prekonala zápal žlčníka si tiež nedá povedať keď je chorá pokiaľ vládze chodiť tak ide do školy alebo na brigádu, a najstarší syn keď ho školil zápal priedušiek a horúčky 2 týždne vkusne len skrz to, že chodil aj chorý do práce lebo nemal kto robiť tak od tej doby hoc len viac nachladnuty by bol tak ide ku doktorke a ostáva doma, ale to si uvedomil až keď mu jeho manželka povedala, že nechce oňho prísť v mladom veku len kvôli tomu, žeby zanedbával svoje zdravie

janka_lolo
autor
30. nov 2022

@majamat ten môj najmladší je tvrdohlavý ale neviem po kom, včera doma nezostal, bol nakoniec v škole ale dnes bol u doktora a ho pochválil, že už má oveľa lepšie uzliny a aj zápal mu klesol keďže CRP už mal len 9
ale chcem sa spýtať, že mal zasa hemoglobín 127 či nejak tak hovoril a doktor povedal, že zasa má niečo iné keď nie zápal ale už mu nekazal prísť tak sa chcem spýtať čo to znamená, či to máme nejak riešiť alebo netreba, syn už ku danému doktorovi moc nechce chodiť keďže na konci roka idú aj s dcérou ukončiť spoluprácu po rokoch a idú už k normálnej lekárke keďže zatiaľ sú ešte u detského lekára a tak či je to niečo vážne a mal by to riešiť alebo netreba a potom po novom roku nech sa na to u doktorky spýta keď tak

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_lolo
autor
1. dec 2022

@majamat každopádne ďakujem, vyskočilo mu to asi až včera, keďže predpokladám, že ak by už aj v pondelok mal také hodnoty tak určite by sestrička povedala o tom doktorovi ale preistotu zavolám sestričke, že čo s tým či im ho mám ešte na krv niekedy poslať, ako už si hovorím, že keď nie jedno dieťa tak zas ďalšie začne mať nejaké zdravotné problémy, horšie ako keď boli malý ani vtedy toľko nechodili po doktoroch ako teraz

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_lolo
autor
1. dec 2022

@majamat ja ho tam pre istotu pošlem, lebo aj dcéru musím poslať lebo tá ma zas nízky draslík ale obvodný to neriešil až kardiológ jej povedal až zájde za obvodným aby to začal riešiť, lebo mám pocit, že ich lekár nič nerieši u takýchto pacientov a čaká čo mu povedia

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_lolo
autor
1. dec 2022

@majamat áno žiaľ, ich lekár vekom prestáva asi premýšľať mám pocit, len tým, že sme mali problém lekárkou pre dospelých skrz to, že má veľa pacientov aj keď ku nej spádovo patríme tak my ich nechcela zobrať a tým, že sú ešte študenti tak som ich nechala u detského ale aktuálne berie aj naša obvodná tak, že mi ich od nového roka zoberie tak už si hovorím až nemusia riešiť nejaký väčší problém, dcéra si aspoň v lekárni kúpila draslík tým, že to nebolo moc ale tak uvidíme musím ich poslať oboch na krv a potom uvidím ako pochodia ale ďakujem za každú radu