Bolesť kĺbov po pôrode

3. sep 2023

Ahojte, čo vám pomohlo na bolesť kĺbov oo pôrode? Ja som po už 6 mesiacov. Ráno keď vstanem, príšerne ma bolia clenky a chodidlá m v priebehu dňa sa pridajú aj kolená a prsty na rukách. Pri kolenách mám aj také menšie opuchy. Čítala som príznaky reumy a patrí tam aj toto, ale bola som u dr nedávno a robili mi celkový krvný obraz, aj zápalové markery atď (bola som tam s iným problémom). Tak keby ste napísali vaše skúsenosti po pôrode s týmto. Ešte by som dodala že som pribrala na 74kg z nejakých 56 tak neviem či ti mám pripisovať aj ten váhe :(

trinityf
3. sep 2023

Pomohol cas. Po porode a pocas kojenia som uzivala vitaminy a postupne ako aj vaha isla dole, prestali boliet aj klby, aj chrbtica. Preslo to.

taktotedanie
3. sep 2023

Vseobecny ti nezobral parametre dolezite pri reume, jeho vysetrenie ti v nicomneponohlo

denkabemommy
3. sep 2023

Pozor pri reumatických ochoreniach nemusíš mať reumaticke faktory- volá sa to seronegatívna reuma 🙃. A realne ti odpoveď dá len reumatolog, ktorý urobí sono vyšetrenie. Ale áno po pôrode, vplyvom hormónov sa táto choroba naozaj spustiť môže. Lebo bolesť nôh, chrbta by mohlo súvisieť s váhou ale prsty nie.