Bolesť pod pravým rebrom. O aký problém ide?

zuzankkaa1
13. júl 2020

Ahojte,
prosím,kto máte skúsenosť....
4 roky dozadu keď som bola tehotná, ma začalo bolieť pod pravym rebrom. Bola som vyšetrena, povedali že bábätko mi tlačí zadockom. Porodila som, bolest sa sem- tam ozvala, min.rok som bola na gastre,všetko ok. Že od chrbtice. No ale posledny tyzden sú to už dosť nepríjemné bolesti. Nie je mi zle,nevraciam,neviaže sa to na jedlo,boli.ma to hocikedy. Ale boli.ma aj chrbát vzadu. Tak čo to je? Od chrbtice smerom k rebru alebo naopak? Neviem.to rozlíšiť. A zas ak som.mala min.rok gastro ok,mám.ist znova? Mám v tom chaos. Prosím Vás o radu 🙏
Dakujem

iriska13
13. júl 2020

...prečo gastro? Na žlčník treba sono....aj mna bolelo pod rebrom pri žlčníku a potom aj chrbát ma už bolel....skus sa na sono pýtať ....

tatiana1329
13. júl 2020

Mne na pravej strane pod poslednym rebrom od chrbatu boli smerom dopredu taka tupa bolest, ze si musim niekedy lahnut a pockat nez to prejde... Nasla som si tam hrcku, zistili mi lipom, ale vraj na nic netlaci tak nevedia preco ma to boli...

zuzankkaa1
autor
13. júl 2020

@iriska13 no na tom gastro mi robili všetko. Sono, aj žalúdok,vzorky atď... všetko negat. Rozmýšľam že zbehnem zajtra zas za dr ale keď jej poviem že ZAS po roku na vyšetrenie,nechcem.posobit jak hypochonder. Už sa normálne hanbím s tým vkuse behať. Čítala som že to nemusí byť hneď že kameň,že aj piesok alebo čo tak boli 🤷‍♀️ a pečeň???

zuzankkaa1
autor
13. júl 2020

@tatiana1329 a prejde ti to potom? Nevypozorovala si či to nie je viazané na nejaký pohyb?

tatiana1329
13. júl 2020

@zuzankkaa1 chvilku pockam, narovnana na podlahe alebo aj na postely a prejde to.. bolieva ma to obcas, naposledy asi 2 tyzdne dozadu, mozno uz aj viac... Niekedy sa rano zobudim a boli ma to (asi ked v noci zle lezim, alebo dlho na tom boku) ale vsimla som si, ze ked som lepila puzzle na zemi a bola som zohnuta nad tym (sedela som na zemi v tureckom sede a zohnuta nad tym) dlho tak ma to zacalo boliet ale neskutocne...

iriska13
13. júl 2020

@zuzankkaa1 môže byť aj piesok, mne tiež nič neukázalo a po 2 rokoch bum,malé kamienky...bolela ma už potom aj pečeň, aj výsledky boli zle...

taga
13. júl 2020

Mam to iste a aj hrcu pod rebrom, bola som na sone a nic, vsetko v poriadku. Ja som to citila najviac po alkohole, ale zevraj pecen neboli tak neviem. Uz to mam roky, ale posledne cca 4 roky nepijem/nefajcim, resp len malokedy deci vina a teda bolesti mavam veelmi zriedkavo. Naposledy som mala po nealko pive a detskych chrumkach 🤷‍♀️ paradoxne, v prvom tehotenstve som mala vysoke pecenovky, tiez mi maly tlacil a vtedy ma to miesto naopak nebolelo... tak neviem, mozno fakt zlcnik

gaaaa
13. júl 2020

@zuzankkaa1 Ja to mávam,síce už žlčník nemám,pochodila som rôzne vyšetrenia na gastre sa liečim tak to bolo prvé a napokon to mám z chrbtice,zablokuje sa mi tam niečo a rehabilitácie a cvičenie mi na to pomôžu.Klop klop už dom to dávno nemala.

jeanne14
13. júl 2020

U mna to bola oblička, bolesť vpredu pod pravým rebrom v tehotenstve. Najprv že žlčník, ale na internom nič až ma prezrel urológ a mala som ju zväčšenú.
Tak skús zájsť skôr na interne, potom sono brucha, urológ atď.

zuzankkaa1
autor
13. júl 2020

@gaaaa presne tak to cítim. Akoby v chrbtici bol nejaký blok,možno aj nerv? Preto to boli tak divne a vyžaruje to dopredu,hmmm. Nie je to po jedle.

gaaaa
13. júl 2020

@zuzankkaa1 áno presne aj mne dopredu.viem aká je bolesť pri žlčníku a vždy som si myslela,či nemám piesok v žlčových cestách lebo už aj to mala po operácií žlčníka.a napokon z chrbtice.a je to nepríjemná bolesť.

limetka69
13. júl 2020

@zuzankkaa1 ahoj, nedavno som to riesila, prvykrat v tehotenstve, potom 2x do roka, potom 4x, stale castejsie. Bola som aj na ultrazvuk, aj na vysetrenia, vsetko ok. Nakoniec asi smiesne, ale som si sama vygooglila co mi je a sedi to. Stukovatena pecen. Nieco si o tom precitaj ak chces.

zuzankkaa1
autor
14. júl 2020

@limetka69 fuha... Hej,viem.o čom.hovoris. A aj sa ti to dajak podarilo poriešiť?

limetka69
14. júl 2020

@zuzankkaa1 no zacala som aa chovat ako by to bolo toto a uz to neboli 🙂 bola som na tom ultratvuku, tam mi to aj povedali, ale navli rukou, ze to nic, to je bezne, lenze pecen ked stukovatie tak je vacsia a tlaci na organy okolo podla mna, nie som expert, tak priala korona a uz som k lekarke nesla, ale uz ma ani neboli a to ma v januari bolela denne, tusim som tiez zalozila diskusiu o steatoze.

zuzankkaa1
autor
14. júl 2020

@limetka69 no dva roky dozadu na ísť som mala v popise že hepatopatia že je to to stukovatenie ale tiež mavli s rukou že ma to každý.... tak som to neriešila. Sranda 🙂 nakoniec ma nezabije korona ale pečeň 🤣 #srandujem. Ďakujem za info. Idem nakúpiť pestrec 😉 ddúfam no,že je to len nieco take lebo dnes je ľahké hocijakú pliagu dostať 🤨

miruska0908
22. dec 2023

@zuzankkaa1 ahoj, trošku sa sem votriem do starej témy.. len by ma zaujímalo, či ste nakoniec prišli na pôvod tej bolesti, alebo bolesť ustúpila, či pretrváva ďalej? Mne sa 1x objavila pred 4 rokmi, tiež keď som bola tehotna. Po pôrode občas, ale posledny cca rok je to už dosť časté. Žlčník, sono, gastro v poriadku...

zuzankkaa1
autor
23. dec 2023

@miruska0908 ahoj, bolest bola od chrbtice. Mala som tam zaseknuty nejaký nerv medzi lopatkami a to mi vyzarovalo dopredu pod rebro. Chcelo to par masazi a prešlo to.

miruska0908
23. dec 2023

@zuzankkaa1 tak to je super, že sa to takto pekne upravilo. Ten zaseknutý nerv určil masér? Alebo bolo treba ešte obehat lekárov? Budem sa teda aj ja uberať touto cestou a uvidím. Ďakujem za odpoveď a krásne sviatky prajem 🙂

zuzankkaa1
autor
25. dec 2023

@miruska0908 áno, masér... v podstate lekar povedal,že keďže nemám žiadne iné priznaky ako tráviace problémy a chudnutie a pod., tak ze on nevie co mi je 🤦‍♀️potom som hľadala na nete a tak som našla toto a objednala som sa k.maserke. Ale zas trebalo mi viac masazi, odvtedy ma to nebolelo.
Drzim palce 🥰