Čo znamenajú bolesti v pravom boku pod rebrami?

Zodpovedané
9. jan 2022

Dobrý deň,

mám bolesti v pravom boku pod rebrami. Cítim to ako keby skôr až za rebrami zvnútra. Ide o tupú bolesť a tlaky. Vyžaruje to do brucha a dozadu do chrbta. Ako keby ľadvina.

Bola som na sono brucha a aj na urológii a všetko dobré. Teda okrem stenózy pečene.

Na aké vyšetrenie by som ešte mala ísť?

Je vhodné absolvovať RTG boku rebra brucha?

Mám problémy aj s hrudnou chrbticou.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je potrebné absolvovať RTG boku, keďže je sono brucha v poriadku.

Ak je bolesť viazaná na pohyb, tak skúste vyhľadať fyzioterapeuta. Ten skontroluje Vašu chrbticu. Ak nenájde príčinu, tak bolo by vhodné doplniť gastroenterologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková