Bolesť zuba a ruky

19. nov 2023

Ahojte prosím vás mám dve také menšie problémy. Prvá z nich je že na ľavej strane mám jeden zub ktorý mi rastie dozadu čiže dovnútra a z ďasna von. Už pár týždňov mám nepríjemné bolesti na ľavej strane líca, ako keby ten zub tlačil na nejaký nerv. Môžem to mať z toho?
A druhý problém je že v noci dosť často vstávam s bolesťami ruky a mám ich totálne stŕpnuté. Ale nie že obe ale raz ľavá strana raz pravá strana. Čím to môže byť resp čo si na to dávať? Je to dosť nepríjemné a ruka mi tŕpne aj keď píšem alebo niečo krájam. Ďakujem vám za rady

barbora0308
19. nov 2023

A čo na to lekar?

autor
19. nov 2023

@barbora0308 áno aj tam sa chystám momentálne dovolenka

minenkak
19. nov 2023

Pár týždňov máš problémy ,k doktorovi treba ísť,tu ti diagnózu nik neurči

mamina7070
19. nov 2023

treba ist v prvom tade k zubarovi

tie ruky mozes mat karpalny tunel alebo nedostatok mineralov kup si milgammu n
objednaj sa na preventivku

ale v prvom rade zubar

autor
19. nov 2023

@minenkak ja da len pýtam že či sa s tým niekto nestretol a čo to môže približne byť. Momentálne som pracovne zaťažená pracujem aj 40 h týždenne a naozaj nemám ist kedy k lekárovi. Takže poprosím k téme ďakujem

autor
19. nov 2023

@mamina7070 no zubár zatiaľ ma dovolenke a zastupujúceho nemá a k inému nechcem ísť keďže ten môj ma pozná. Jasne ze pôjdem k nemu

mamina7070
19. nov 2023

a to uz je pat tyzdnov na dovolenke ? tak potom pockaj kym sa vrati
a kup si milgammu n

40 hodin tyzdenne je standarny pracovny cas 😉

autor
19. nov 2023

@mamina7070 nikde nepíšem že je päť týždňov na dovolenke 🙈 komplex b mám a užívam. Ja viem ja mám zmluvu na 28 hodín týždenne lenže veľa ich je na PN ( chrípka, covid )

minenkak
19. nov 2023

40hpracovny týždeň je úplne normálny pracovný týždeň ,zub ti rastie mimo to netrvá týždeň ale mesiace,ruka ti tŕpne ,z nedostatku minerálov,cviknuteho nervu,zapáleného svalu,preťaženej chrbtice,skoliozi

minenkak
19. nov 2023

Máš pracovný týždeň na 28zajtra oznamis,že vo štvrtok a piatok ideš o 12:00k lekárovi a keďže máš asi moc nadčasov,nahlásis si napríklad na ďalší týždeň voľno na dva dni

autor
19. nov 2023

@minenkak áno to viem ale ja mám zmluvu na 28 hodín týždenne. Takže momentálne zastupujem a robím nadčasy. Áno zub mám taký od detstva len teraz posledný týždeň cítim ako keby sa ťahal nerv ma tej strane ako keď človek dostane porážku.

mamina7070
19. nov 2023

jaaj tak ty mas nejaky kratsi uvazok ja som ID a pracujem na plny uvazok tj 40 hodin tyzdenne plus dochadzanie

tak
chod na zubnu pohotovost ti robia aj vecer a cez vikend co ine chces robit s tym
zubom asi to neni tak bolestive inak by si niekolko tyzdnov necakala

autor
19. nov 2023

@minenkak no lenže ja len tak nemôžem oznámiť že zajtra neprídem keď nás momentálne chýba a o pacientov sa treba postarať

minenkak
19. nov 2023

Tak budúci týždeň som napísala

autor
19. nov 2023

@minenkak ja som ťa pochopila ale ja nemôžem len tak oznámiť ze v ten deň a ten deň neprídem lebo... ale ďakujem

unicornlady
19. nov 2023

Mojej spolužiačke tak zvykla ruka tŕpnuť, keď mávala problémy so srdcom (zle jej jedna chlopňa pracovala), tak potom užívala lieky. Ale teraz už nemusí, upravilo sa jej to.