Tŕpnutie rúk. Mali ste niektorá takéto problémy?

vera23
9. okt 2011

Ahojte tehulky,som v 26.tyždni tehotenstva a posledne dva týždne mi hrozne tŕpne hlavne v noci aleaj cez deň prava ruka,v noci sa to neda vydržať,vstávam aj 5 krát za noc lebo iba keď sa posadim a spustim ruku dole tak to trocha polavi inak je to katastrofa,hrozne neprijemna bolest.Hovorila som to aj svojmu doktorovi,ale ten sa nejak nevyjadril,že by to mohlo byť v suvislosti s tehotenstvom,ale mne sa to nikdy nestavalo.Mali ste niektorá takéto problemy?Ďakujem

marikac
9. okt 2011

ja to mam teraz, obe ruky mam po noci strpnute....ale v priebehu dna mi trpnu vankusiky prstov na pravej ruke a neurobim s tym nic.nepomaha masaz,ani studena,ci tepla voda.

lenuska20
9. okt 2011

mne takto trpne tiež pravá ruka aj noha, a ked som to povedala môjmu dr., tak ma hned poslal k neurologovi a je u mňa podozrenie na tetániu...

ngeliksk
9. okt 2011

Ahoj, mne trpla cele tehu lava ruka. Je to od chrbtice, po porode tieto problemy prestali. Vela stastia prajem.

wieruss
9. okt 2011

ahoj, priblizne od rovnakeho casu trpnu ruky aj mne ... trpnutie ako take mi nevadim, ta bolest v noci je vsak horsia... zial nepotesim ta, lebo nepomaha nic uplne. Da sa ro zmiernit tym, ze v noci vstanes, prejdes sa, poriadne vytrases ruky, pripadne si ich skus schladit riadne studenou vodou z hornej strany zapestia a tiez pomaha ciastocne masac loptickou (takou ako na softbal) od koncekov prstov k zapestiam . Odporucam Ti pospat cez den ked to ide (zaujimave je, ze cez denny spanok ruky nebolia) a ako pisu baby po porode to prejde ... btw cvicim aj cviky na chrbticu a houblajz z toho ...

halienka
9. okt 2011

Už tu bola podobná téma a tam babky písali, že to môže byť syndróm karpálneho tunela, na zápästí je tunel, cez ktorý vedie nerv, ten vie niekedy v tehu opuchnúť a ruka tŕpne, hlavne v noci keď zostane akoby v pokoji, prechádza to až do bolesti...dá sa to od iných problémov vraj rozoznať tým, že všetky prsty okrem tuším malíčka tŕpnu a bolia, ruka alebo obe sú ráno slabé, človek má problém v nej niečo aj udržať. A babky tam radili obklady na noc na zápästie, ktoré sťahujú opuch, teda octanová masť napríkladm, niekto si dáva chladivé obklady, tie vlastne tiež sťahujú prekrvenie a môžu uľaviť...ak je to tým karpálnym tunelom tak cviky na chrbticu určite nepomôžu, lebo to nemá nič spoločné s chrbticou, problém je v tom zápästí, bolesť môže vystreľovať od lakťa až po prsty...

annaopialova
9. okt 2011

ahoj to moze byt aj z chrbtice alebo srdce

kvetinka211
9. okt 2011

Ahoj @vera23, mne ruky opuchali zhruba od 30tt a posledne tyzdne pred porodom mi v noci akoby tuhli klby na prstoch ruk, pocit to bol podobny akoby trpli a ked som ich s bolestou chcela narovnat, tak ostavali zaseknute a iba s puknutim sa dali narovnat. Bolo to dost neprijemne a po porode to neprechadzalo, horsilo sa to najma v noci. Uz som mala ist na reumatologiu, ale zdalo sa mi ze to postupne mizne a zhruba 3-4 mesiace po porode to prestalo ... neviem co to bolo, ale uz je to nastastie prec a dufam ze sa to nabuduce nebude opakovat 😉 Urcite ale netreba nic zanedbat a povedat doktorom ak sa nieco take deje ... pisem ti ale moju skusenost, ze to mozno ani nemusi byt nic vazne a moze to prejst same od seba ...

lucia81
9. okt 2011

ja som to mala v tehu tiež a pomohlo mi vtedy Magne B6. Skús.

zuzana17
9. okt 2011

V tehu je to bežné, že tŕpnu a opúchajú končatiny. Pri malom som mala to isté, strašne mi tŕpla ruka a opúchali prsty na nej, ráno som nemohla ani pohnúť prstami, no pri malej som to nemala. Nepomáhalo mi nič. Treba vydržať, ale stále na poradni to spomeň dr.

janka_pn
9. okt 2011

neprijemna, ale uplne normalna zalezitost. predpisuju na to magnezium, porodom to prejde 😉

karmelka77
9. okt 2011

Presne ako pise Halienka, ja som o tom pisala vo viacerych temach a radila som octanovu mast na zapastie zabalit do igelitu a previazat elastickym obvazom na noc...je to syndrom karpalneho tunelu a po porode to postupne prejde, nie hned ale prejde neboj, treba uzivat aj magnezium, ale mne hlavne pomohli tie obklady...u mna to vsak suviselo aj so stitnou zlazou, tak ak mas moznost nech ti ju lekar preklepne...uplne chapem co prezivas, mne sa vsetci smiali ze si nacvicujem nocne vstavanie k malemu, ale ked som to mala nebolo mi do smiechu chodila som po dome so spustenymi rukami pokazde asi polhodinu a plakala od bolesti a bolo mi na vracanie...u mna to zacalo uz v 20 tom tyzdni, tak som si to uzila naplno...drzim palce a skus tie obklady...

bianca
9. okt 2011

v prvom rade povedat na gynde ten predpise magnezium alebo posle na neurologiu

cristi
9. okt 2011

Ja som mala tiez problem s trpnutim prstov na oboch rukach , bolestami a slabostou v rukach,ktore sa objavovali hlavne v noci.Mne to zacalo az mesiac po porode.Bola som i na neurologickom vysetreni so zaverom syndrom karpalneho tunelu.Kedze som kojila,nemohla som uzivat ziadne lieky.Tak som to riesila len cvicenim a nanasani maleho mnozstva heparoidu ung.Po dvoch mesiacoch sa mi to ukludnilo.

happy8051
9. okt 2011

mala som ten isty problem s oboma rukami, ale trochu neskor, asi od 36tt. nepomahalo nic, mala tlacila na nerv a preslo to az po porode... bolo to hrozne...

maca_p
9. okt 2011

mas to pravdepodobne syndrom karpalneho tunela. nic sa s tym neda robit v tehotenstve, treba vyckat do porodu. potom to postupne bude odoznievat. tiez som to mala, aj tema na MK je rozbehnuta, daj si to do vyhladavaca. ide v podstate o to, ze ako cela opuchas, tak prekrvanie ruk je nedostatocne. ja som to mala na konci teho az tak brutalne, ze som nemohla zasrobovat stupel na flasi, musela som chodit na vytrhanie obocka co som nedokazala drzat pinzetu atd. 😀 . najhorsie to bolo tesne po porode, mala som sekciu a tie litre infuzii po... nedokazala som ruku zovriet v päst, s malym som horko-tazko manipulovala. skratka des.

katren
9. okt 2011

len vydrzat a po porode to skonci....ja som spavala v obyvacke v polohovacom kresle s rukami spustenymi nadol a aj tak som ich mala stale strpnute...a to som sa este musela starat o jeden a pol rocnu dceru.....mne odporucil magnezium, trosku povolilo, ale preslo to uplne az po porode

jabadaba
9. okt 2011

mala som rovnake problemy. V druhom tehu trpli ruky ovela viac ako v prvom. Uzivala som na to magnezium. Obcas pomohlo, obcas nie. Od porodu tento problem uz nemam. Skus si dat to magnezko ak to bude velmi neprijemne.

sampo
9. okt 2011

no mojej kamoske trpli ruky, nebolo to sice v tehotenstve, ale nakoniec z toho bola skleroza multiplex, takze nepodcenovat 😕

ivett1
10. okt 2011

Ahoj, aj mne trpli obe ruky, aj ked neopuchali (cca od 26tt)...bol to velmi neprijemny, az bolestivy pocit a hlavne v noci....uplne to prestalo az po porode (take, dva -tri tyzdne) ...a magnezium som počas tehotenstva brala, posledne dva mesiace dokonca infuzky priamo v nemocnici, kvoli inemu problemu, ale ruky mi aj tak trpli, takze neviem....ked som to konzultovala s lekarom na rizikovej poradni, povedal, ze to je sprievodny jav v tehotenstve - "syndrom karpalneho tunela" a ziadne specialne vysetrena na neurologii nie su potrebne...takze, musis to len nejako vydrzat a zelam vela stastia🙂

monika1279
10. okt 2011

Ahoj, mne tiež neuveriteľne tŕpli ruky a hlavne pravá.Kamarátka mi poradila aby som si zápästia a dlane obviazala elastickým obväzom.Tú bolesť mi to zmiernilo.Potom mi mama dala na ruky také ortézy čo mala predpísane od lekara ked bola na operácii lebo jej trpli tiež ruky, ale stále.Zaplo sa to nad zápästie a nedalo sa mi dobre hýbať s rukami ale bolesť bola o milion krat miernejšia.mala som ich aj v pôrodnici lebo ruky mi trpli ešte asi dva tyždne po pôrode, a potom to prešlo.Skús ten elastický obväz, uvidíš či pomôže alebo nie

jendralka
10. okt 2011

mne trpli ruky posledny trimester a lekar mi odporucil B komplex, ktory troska pomohol... no po porode to preslo same 😉

pointka
10. okt 2011

Mne prve tehu tiez velmi trpli ruky, je to syndrom karpalneho tunela ako pisali vyssie, hlavne v noci mi to robila, nemohla som spat kvoli tomu. Pomohol mi tvrdsi vankus ktory som mala ako keby pod pazuchou a tym padom bola ruka vyssie. Teraz mi to uz zase zacina, ale odvtedy mam ten zvyk ze spim s vankusom pod rukou 🙂

marccelina
10. okt 2011

Ahoj, presne takto som to prezivala aj ja. Trpnutie, hlavnej pravej ruky, nocne vstavanie a cez den detto. Lekarka mi odporucila kupit si Magne B6, beriem ho uz asi dva mesiace a trpnutie pomaly stracam, cize mozem vrelo odporucit 🙂)

mona1981
3. máj 2012

Ahojte,

Som v 18 tyzdni tehotenstva a mam tak isto problem s trpnutim pravej ruky a neznesitelnosu bolestou hlavne v noci . Budim sa na strpmutu ruku ,trhanie az k ramenu . Musim ihned vstat prejst sa aby mi odtrpla ruka a znovu si uz lahnut nejdem lebo sa to stale opakuje . Najhorsie je ze bolest pocitujem aj cez den . Odsrpbovat flasku mi nejde ..ked pisem na pc citim pomalinky ako mi odrpnu prsty a ihned si musim pocvicit rukou. Chytim do ruky pero a nemozem pisat , krajam maso a po
chvilke mam uplne drevennu ruku . Hovorila som to lekarovi a povedal ze nech si kupim magne. Stalo sa ale moc mi to nepomaha . Vyskusam tie obvazy a kupim si este to stahovatko na zapastie.
Je to hrozna a neprijemna bolest . Ak by tu niekoho este nieco napadlo tak napiste .. Budem povdacna nakolko by som sa rada aspon jednu noc vyspala . 😢 😖 ☹

danusskaaa
3. máj 2012

mila vera, ja som to nemala pocas tehu, ale predtym a aj teraz obcas. hlavne ked som spala som sa budila na to, ze mam nenormalne strnute ruky. bola som u dokiho a ten mi povedal, ze je to malo zeleza!!! skus papat cviklu a v pripade ze nepomoze tak nasadit lieky, aj ked neviem ci sa mozu ked si tehu, skus podiskutovat s obvodakom o tom!

oksi77
3. máj 2012

ano treba brat zelezo.a to ti da recept tvoja doktorka povedz jej to.ja berem cele tehu aj tak mi trpnu ale menej aj magnezko tiez pomaha.ale to fakt ti musi povolit tvoja doktorka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre