Bolestivá malinká hrčka pod pazuchou

smile31
28. sep 2016

Maminky nestretli ste sa s tym niekedy?... Včera večer som si všimla, že ma iečo pobolieva pod pazuchou a kukám sa, že tam mám malú hrčku ma tak do 0,5 cm ked sa jej dotknem tak ma boli, napadlo ma, či to nemôže byť z holenia, náhodou nejaká vyrážka ale nevyzerá to tak... niečo som kukala na nete, že zdúrená uzlinka a mala by zmyznúť do 3-4 dní neviete poradiť? vďaka

sardinka336
28. sep 2016

S najväčšou pravdepodobnostou to bude zdurena lymfaticka uzlina alebo zapalena potna žlaza, žlazy takto mozu reagovat aj na antiperspiranty, deodoranty. Ak to nezmizne po nejakej dobe tak šup navšteva lekara.

smile31
autor
28. sep 2016

@sardinka336 vcera vecer ma to aj bolelo bez dotyku dnes uz len ked si to chytim... a cca nevies za kolko dni by to malo zmyznuť? dík

6326eva
28. sep 2016

mala som to z holenia mi tak zarastol chlpok, velmi to bolelo ale preslo potom.

smile31
autor
28. sep 2016

@6326eva mne sa zda, že včera som to mala vačšie... ale nemam to cervene...

6326eva
28. sep 2016

@smile31 ano ja som to tiez nevidela cervene len dnu som to mala take tvrde a bolestive.

smile31
autor
28. sep 2016

@6326eva no tak dufam, ze to nebude nic vazneho 🙂

ivushka14
28. sep 2016

@smile31 presne toto iste sa mi stalo .. uz druhy den ma to boli a stresujem.. a je pravda ze som sa holila tak hádam nam to zmizne..

sardinka336
28. sep 2016

skus si to natriet octanom alebo ichtamolovou masťou - to ti stiahne zapal a mozno aj bolest, kolko to trva netušim..ale ak by si to mala neviem 2 týždne tak ja by som k lekarovi išla, ak by to nemizlo.

smile31
autor
28. sep 2016

@ivushka14 ja tiez v pondelok....

smile31
autor
28. sep 2016

@sardinka336 ok dakujem skusim
@ivushka14 tiez to mas take malinke?...

ivushka14
28. sep 2016

@smile31 ano ja som si to nahmatala tak v strede alebo kusok pod.. a ked som zatlacila tak ma to aj boli.. a ked mam tricko dlho s uzkym rukavom tiez to citim.. nepríjemne :/

smile31
autor
28. sep 2016

@ivushka14 mna to pobolieva aj ked si silno celu ruku k telu pritlacim...a aj to tricko aj ked mam s kratkym a sa mi to tam sucha

maxiva
28. sep 2016

a je to pod kozou,ci normalne to vyviera ako vyrazka z holenia?mne sa spravila takato hrcka,ked som syna cakala a lekar mi povedal,ze to bude mliecna zlaza, 😖 tiez som na neho kukala ako puk,ze pod pazuchou?ale tak snad vie,co vravi,ked je lekar

ivushka14
28. sep 2016

@maxiva no tak teraz si ma dostala.. to prvy krat pocujem... je pravda ze cakam bábo ale toto by ma nenapadlo.. no ja to napr. mam pod kožou.. nevytrca mi to ani nic.. az ked to nahmatam to citim... 😕

smile31
autor
28. sep 2016

@maxiva len ja tehotna nie som :D teda neviem o tom :D

maxiva
28. sep 2016

@ivushka14 ja som to tiez nahmatala a ked som zdvihla ruku nad hlavu,bolo to trochu vidno.urcite to povec svojmu gynekologovi,nech ti to pozrie.malo by to byt ohranicene....a radsej nech ti to pozrie akoby si to mala potom lutovat 😖 inak ja som to tiez prvy krat pocula a dost som sa zlakla,ked som si ju nahmatala 😒 drzim päste

maxiva
28. sep 2016

@smile31 asi to sleduj par dni,ze co sa s tym robi...a ak t nebude miznut smer lekar

smile31
autor
28. sep 2016

@maxiva zda sa mi ze to je mensie ako vcera aj to menej boli..tak uvidim

sam2
28. sep 2016

Mala som to cca pred 3 tyzdnami. Zapalena potna zlaza. Ja som sa neholila a nepouzivala deo pod pazu (katastrofa to bola v tych teplach) a preslo to same. Ale viem, ze sa na to davaju aj antibiotika.
Ja som sa tak zlakla, ze som si povedala ze sa mojho podpazusia uz ziaden komercny deodorant. Kupila som si uplne prirodny bez parabenov, parfumov a chemickych latok 😊

smile31
autor
28. sep 2016

@sam2 dufam, ze aj u mna to je len takato banalitka 🙂

sam2
28. sep 2016

@smile31 urcite. Mna ukludnovala jedno: rakovina neboli (ked boli je uz zle-vysoke stadium) 😊 Mohol ti zarast chlpok, zapalit sa potna zlaza moze z holenia alebo deodorantu. Preto som to nesilila. Nechala som to ukludnit. A teraz ked sa holim tak len cistou vodou. Ak by to do par dni nepreslo smer lekar. Ja som to mala pod oboma 😊

smile31
autor
28. sep 2016

@sam2 dakujem za rady 🙂

ikke
28. sep 2016

ja som mala presne to, co @sam2 , pravdepodobne zapalena alebo aj upchata potna zlaza. po 1,5 tydni z toho vyslo vela hnisu, dezinfikovala som to asi este 3 dni a po asi 2 mesiacoch zmizli aj uplne posledne stopy (posledne zacervenanie). netreba hned robit paniku 😉

smile31
autor
28. sep 2016

@ikke ja to nemam vobec ale cervene...skor to vyzeralo vcera ako keby ma nieco postipalo bolo to take ako keby do biela trosku ale skor normalne farba ako koza...ale dnes sa mi zda ze to menej boli a je to aj mensie

ikke
28. sep 2016

@smile31 prve dni om to ani ja nemala cervene, myslela som, ze to bude lymfaticka uzlina. to moze tiez byt. jedz vela vitaminov na posilnenie imunity a nestresuj sa 😉

smile31
autor
28. sep 2016

@ikke prave som si to natrela protizapalovym kremom a ked som to natierala tak to putuje kade tade... tak hadam to bude potna zlaza

pekkka
28. sep 2016

na pohlad nevidno nic , ziadne zacervenanie -no boli to a na dotyk a stale citit hrudku. mavam taketo pred mrchou za 1-2 tyzdne zmizne a len co je prec, objavi sa mi na inej casti tela . Mala som to uz na chodidle a minuly mesiac tesne vedla oka. pred rokmi som si jednu chcela vytlacit a zostala mi po nej zatvrdlinka. Neviem co to je, ale mam to uz roky a same to zmizne a objavi sa . Neodporucam to vytlacit, ak je to to , co mam ja 🙂

smile31
autor
28. sep 2016

@pekkka mrchu akurat cakam o cca 2 dni... ale mam to od vcera vecera co som zacala registrovat ze m tam nieco boli

pekkka
11. okt 2016

@smile31 tak ako, bola to mrcha? zmizlo ti to samo?

smile31
autor
11. okt 2016

@pekkka zmyzlo mi to ked som si na to dala octanovy obklad uz to ani neboli a ani ju tam necitim 🙂