Bolestivé a studené nohy

fifozbs
11. sep 2022

Zdravím vás.
Idem si sem po radu a skúsenosti.
Už dlhší čas mám pocit ťažkých nôh, akoby aj opuchnuté (ale v skutočnosti opuchnuté nie sú, len tu ide psychika do popredia), studené a stuhnuté svalstvo.
Absolvoval som aj cievne vyšetrenie, ktoré neukázalo problém s cievami. Dr.mi povedal, že cievny systém (nohy) je v poriadku.
Môžu byť teda nohy ťažké, "opuchnuté", únavné a studené zo stresu a zlej obuvi? Často si nohy, hlavne keď ma bolia, obzerám, či nie sú opuchnuté. Pretože si vtedy namýšľam, či to nie je cieva... bolia ma obe ale viac ma bolí a nepokoj pociťujem v ľavej nohe, mám pocit, akoby to bolo aj svalstvo, pretože ma bolí v oblasti lýtka a stehna, za kolenom a keď si nohu pomasírujem, mám pocit pulzovania na priehlavku. To už bude as"úradovať" psychika, že? Nohy si po kúpeli natieram hrejivým a chladivým krémom. Čo vám pomohlo? Môže tu hrať rolu PSYCHIKA, OBUV, STRES A ÚNAVA?? Nemusí to hneď byť upchávanie ciev. Ospravedlňujem sa za dlhú správu, za NORMÁLNE komentáre, odpovede, ďakujem.

xela007
11. sep 2022

@fifozbs nemali ste covid? Ja som mala veľmi podobné + pocit akoby mi dážďovky v lýtkach chodili, cievne tiež OK, trvalo to dlho aj pár mesiacov a potom prešlo, Dr. zhodnotila ako post covid

ninka297
11. sep 2022

To bude zrejme psychikou, respektive neuro problem. Skus si dat magnezium, ci to neprejde.

fifozbs
autor
11. sep 2022

@xela007 covid som mal vo februári, odvtedy mám s dýchaním trochu problémy, ale u mňa je problém s chrbticou - dlhodobé ťažkosti... možno skôr od chrbtice, ale divné je, že viac jedna noha

fifozbs
autor
11. sep 2022

@ninka297 môže byť...len divne je, že ma bolí ľavá noha viac, aj také divné pocity v nej mam...akoby mi niekto/niečo tlačivo a ťahalo svalstvo, šľachy v lýtku a v stehne...plus aj v priehlavku mi pulzuje...
Cievne je OK, tak neviem. Možno od chrbtice, obuv alebo psychika...a možno všetko dokopy. Ale cievy asi nie.

ninka297
11. sep 2022

@fifozbs a neskusis ortopeda? Mozes nat miernu skoliozu na tu stranu a noha je viac zatazena. Pripadne ako hovorim tak neruologicky problem. Zaseknuty nerv niekde. Skus to magnezium na par dni. Alebo Milgammu N.

elizabed
6. mar 2024

@fifozbs Ahoj nemas to od chrbtice?mňa boleli od kolen dole okolo píštale z vonkamsej strany