Bolesť nôh pri stojavom zamestnaní

tomas014
19. sep 2018

Ahojte.
Chcem sa spýtať či sa niekto nestretol s niečím podobným.
Trapi má bolesť nôh, asi 4 mesiace, hlavne lytka ale sem tam aj stehná a vrchná časť chodidiel.
Začalo to ako svalovka po väčšej námahe ktorá neodoznela.
Bolesť je najsilnejšia pri statí na mieste. Bolia obe nohy ale intenzita sa strieda.
2x sa mi stalo že som dostal kŕč aj pri chôdzi.
Svalstvo je na dotyk bolestivé a pri bolesti cítim pulzovanie. Absolvoval som odber krvi, neurologické vyšetrenie a kontrolu chrbtice. Všetko v poriadku.
Skúšal som magnezium. Zmenu som nepostrehol.
Krém proti bolesti mi zaberie.
Mám stojave zamestnanie.
Za rady dakujem.

romiada
19. sep 2018

@tomas014 na skriningu ciev si bol?

tomas014
autor
19. sep 2018

@romiada nie nebol som.
O čo sa jedná?

erickatt
19. sep 2018

@tomas014 ja bola dnes u obvodného. My vynadal kde som bola dva mesiace. Za týždeň mam cievne. Potom sa uvidí co ďalej. .. pýtaj sa na cievne,

tomas014
autor
19. sep 2018

@erickatt ja som to riešil v podstate od prvého týždňa čo som pociťoval bolesti.
Cievne vyšetrenie som absolvoval a vraj som v poriadku.
Len mi skontroloval prúdenie krvi žilami na nohách

romiada
19. sep 2018

@tomas014 pozru prietok zil...ci nie je nabeh na trombozu.

erickatt
19. sep 2018

@tomas014 hej hej to ma čaká. Potom sa uvidí asi srdce a tak ďalej. N

tomas014
autor
19. sep 2018

Prietok žil mi skontroloval takým prístrojom v ordinácii a že všetko v najlepšom poriadku

ivulkap
19. sep 2018

Mama pociťovala tiež stále bolesť nôh a nakoniec jej výšla tromboza z cievneho vyšetrenia.
Skúste lioton gél. Odporúča to aj cievny aj obvod.lekar.

romiada
19. sep 2018

@tomas014 mojmu muzovi vystrelovali takto krce z vnutorneho stehna az do lytka a bola z toho diagnoza "vysunuta platnicka"

tomas014
autor
19. sep 2018

Krém vyskusam.
Ale ten už beriem len ako núdzové riešenie keď je bolesť neznesiteľná.
Ale rad by som zistil pravú príčinu bolesti.
Po vyšetreniach ešte ircite chodiť budem.

tomas014
autor
19. sep 2018

Kŕče chapem pri takomto niečom.
Ale toto je vyslovene bolesť neznesiteľná ktorá sa zmení tak za hodinu.
Neni to bolesť ktorá by vystrelovala.
A svalstvo je na dotyk bolestivé ako pri svalovke

eliska13
19. sep 2018

@tomas014 teda aj u ortopéda si bol, reumatolog?
Išla by som na masáž nôh možno máš presilene svalstvo, zlé držanie tela, zle topánky...

eliska13
19. sep 2018

@tomas014 ešte sa robí také vyšetrenie ako zatazujes obe nohy na takú podložku sa postavis pohľadaj na nete.

tomas014
autor
19. sep 2018

Ortoped, reumatolog ani vyšetrenie na držanie tela som neabsolvoval.
Ale to urcite dobré nieje nakoľko mám skoliozu.
Ale s nohami som nikdy problém nemal.
Prišlo mi to náhle v priebehu pár dní.
Presilene nie.
Prvá diagnóza bola presilenie tak som mal týždeň PN a bolesť sa vratila po 1 dni v práci na nohách.

stratenanajdena
19. sep 2018

@tomas014 skús si požiadať o UZ vyšetrenie nôh (mne ho robil ortopéd tuším?), mohlo by podľa popisu ťažkostí ísť aj o kŕčové žily. Nato najlepšie zaberá detralex - len na predpis a za plnú úhradu. Ale ak sa berie pravidelne, zaberá, spevňuje cievy zvnútra.
Kŕčové žily môžu byť aj začínajúce, vnútorné, a tak zvonka nemusí byť vidno nič. Ale tie bolia teda riadne, a aj kŕče môžu byť silné, od slabín, cez stehná až dole po lýtka...

janinah
20. sep 2018

Pokial su cievy v poriadku tal treba zvazit CT chrbtice cez ortopeda alebo neurologa

katarinamarkova
21. sep 2018

@tomas014 ak máš skoliozu tak to je na 99,9% práve z chrbtice

erickatt
21. sep 2018

@stratenanajdena takže vnútorné kŕčové žily bolia??

sense
21. sep 2018

Mozes to mat z chrbtice kedze mas aj skoliozu a tiez nevhodna obuv aj je teda vylucenie krcovych zil

stratenanajdena
21. sep 2018

@erickatt áno, tie vnútorné riadne. Mňa určite. Ale ten detralex zaberá, len treba ho užívať pravidelne. Niekedy skôr tie viditeľné sa javia ako kozmetický problém a tie, čo nevidieť, bolia. Mne vystreľujú kŕče od slabín cez celé stehná až do lýtok. Pomáha mi aj krém z aloe vera alebo lesana alebo silno stiahnuť a vyviazať.