Bolí a reže ma v konečníku. Čo mám robiť?

erilyn
14. dec 2010

Mam 20 rokov a uz niekolko tyzdnov chodim na velku potrebu s pocitom, ze ma to bude boliet. Pocas nej mam rezavy pocit, na toaletaku si niekedy najdem krv. Akym sposobom sa mam vyliecit. K doktorovi ist mi trosku trapne. ?☹

dellis
14. dec 2010

Tento problem sa vola analna fisura a je uplne bezny. Ludia, ktori nou trpia to popisuju ako vyprazdnovanie skla. Pokial sa za par tyzdnov nevyhoji sama, pripadne s pomocou cipkov (napr. Faktu), treba vyhladat lekara, najlepsie chirurga, pripadne gastroenterologa.

januska26
14. dec 2010

Presne ako pise DELLIS...mozno su to aj hemoroidy. Musis vela vela pit, aby ta to pri "tom" nerezalo. Vela vlakniny, zelenina atd. Ja som mala tieto problemy v tehotenstve...

marulka83
14. dec 2010

Je na to vynikajuci psylium husk, to je vlaknina,riedi sa s vodou. velmi na to pomaha. Najdes to v lekarni.

benne
15. dec 2010

ja som to mala kvôli častým zápalom... aspon teda si myslím, lebo dr. mi nevedel povedať z čoho to je a raz som čítala jeden anglický časopis a tam to bolo presne opísané a fakt, ako sa mi upravilo prostredie v pošve, tak aj problémy prestali

seldabi
15. dec 2010

Ja na to používam mastičku MASTU S. Konečník si umyjem , osuším a poriadne aj z dnu natriem tou mastičkou.
Mne to pomohlo. Mastičku mám vždy v rezerve.

miska333
15. dec 2010

@erilyn ja som mala presne toto iste a pomohla mi mast faktu, musis vela pit a jest vela vlaknin a samozrejme mat pravidelnu stolicu, mne to trvalo aj 2 mesiace, cize presne viem co prezivas

eliska623
5. aug 2016

Aj ja mam tento problém, ako keby zo mna vychadzalo sklo. Krv som si zatiaľ nenašla. Zacalo mi to tento týždeň, a to som uz skoro mesiac po pôrode. 😰