Borelióza a antibiotiká Zinnat

zuzibed
12. júl 2020

Ahojte, dcere po kliestovi dali preventivne antibiotika Zinnat, ma niekto prosim rovnaku skusenost? Na ako dlho vam ich nasadili? Zistovala som, ze treba brat min. 4tyzdne, najlepsie 6-8t. aby sa borelioza preliecila - to je strasne dlha doba na antibiotika... Kliesta som jej vybrala 2 t dozadu a tento stvrtok mala v oblasti prisatia cerveny flak a vecer uz teploty.
Dakujem za prispevky.

lovelizoe
15. júl 2020

@aimee77 ale no. Protilátky triedy IgG takmer výlučne svedčia o prekonanej infekcii. Potial súhlasím. Ale napr.uz u Chlamydii je to často komplikovanejšie, pri reinfekciach (a že sa dejú často) nemusia IgM vôbec stúpať, naopak stupnu IgG a IgA, aj keď infekcia je akútna.
A všeobecne protilátky IgG v závislosti na infekčnom agens pretrvávajú v organizme rôznu dobu. Áno, niektoré dozivotne..a niektoré nie.
Dr neinfektologicka.

aimee77
16. júl 2020

@lovelizoe Zrejme ako neinfektologicka mate vseobecne zauzivane medicinske info.Nie je mozne pliest hrusky s jablkami.IgA protilatky ako najakutnejsie protilatky sa napr.u borreliozy nevysetruju.My neliecime seroIogie ale kliniku.Inak pri akom agense nepretrvavaju protilatky triedy IgG dozivotne?Rada sa poucim.Jedine info je pre ockovanych hepat.B a sucasne dialyzovanych moze dost k falosnej imunitne negat.odpovedi.

lulu2014
11. júl 2021

@aimee77 dobry den prajem. Mozem vam napisat ss?! Dakujem pekne.