Bradavice na nohe viac ako osem rokov

alk05
5. máj 2015

Mal niekto bradavice na nohe osem alebo viac rokov? Neviem ako sa toho zbavit a vypalovanie dusikom nepomaha. Co vam pomohlo?

cerez
6. máj 2015

Dcéra si musela natierať takým gelom Kolodioum a mala to 24 hodín prelepené. Večer si nohu vymočila v teplej solenej vode a potom sme jej pemzou hornú čas bradavice zoškrabávali. Len toľko, koľko šlo. Potom sme opäť jej bradavicu natreli gelom, len poškodenú časť kože a prelepili tak, aby sa jej tak vzduch nedostal.

bejbulik33
6. máj 2015

Čaute, všetko, čo ste popísali vyššie, som vyskúšala. Mala som jednu ozaj že fuj na hánke a vypadala fakt nechutne a jedno obr kurie oko na šlape. Aj invazívne som to riešila s dr, laser, dusík a aj všetky tie babské recepty. Potom som však u svokry objavila storočnú knihu o bylinách a tam bola rada, že potierať lastovičníkom. Začala som hľadať lastovičník po meste, je to v podstate burina a je úplne všade. Toho času kvitne na žlto a keď zlomíte stonku, musí vytekať tmavo žltá tekutina a tou to potierať. Normálne som si aj domov natrhala a dala do pohára do vody, nech mám zásobu🙂 a nechcela som tomu veriť, ale ono to zabralo!!! Ja som sa zbavila oboch problémov a to vďaka jedej rastinky. Skúste, za to nič nedáte, je to prírodné, nebolí to.Vraj sú bylinky teraz na jar naúčinnejšie.

dush
6. máj 2015

@bejbulik33 tak lastovicnik som skusala roky..a nic.

dush
6. máj 2015

@alk05 mne odpadli samé.

zuzka767
6. máj 2015

@dush Ahoj ja som tiez skusala tu bylinku aj si ju stale aplikujem, rastie mi v zahrade , takze natieram ostosest ale tiez nezabera.tiez to mam uz viacej rokov na oboch nohach.Skusala som vsetko mozne od dusika cez rozne vodicky ale nic nezabralo.Mam to stvrdnute a ked naslapujem ma to boli.Chirurgicky som si ich dala vyrezat resp vystrihat na jednej nohe, bolelo to ako slak ,chvilu som mala pokoj ale znovu sa mi objavili, je to proste ako infekcia, ked to uz mas raz v sebe kedykolvek sa ti to znovu objavi.Tak tiez ak ma niekto nejaku radu vrelo to ocenim ako sa ich nadobro zbavim.🙂

karolinka2011
6. máj 2015

Ahojte. Mne sa objavili bradavice na nohe pri prvom tehotenstve. V deň, kedy som si dala vypáliť prvú bradavicu som neskôr zistila, že som tehotná. Potom som to už neriešila, nič som na to brať nemohla, a bradavice sa rozrastali. Konkrétne po chodidlách. Vyzeralo sto strašne. Máčala som si to vo vode s morskou soľou, a dávala si na to šťavu z rastlinky Lastovičník. Keď som prestala kojiť, liečila som si to Verumalom, je to fľaštička a má štetec ako na laku. Isto to niekto pozná. Ďalej som si v lete, kým rástol lastovičník natierala všetky bradavice. Mala som pocit, že to pomaličky zaberá, a potom ani neviem ako zmizli všetky. Nechápala som ani muž, lebo už ma ľutoval čo som stále riešila tie "nohy". Mala som pokoj do druhého tehu, to sa mi znovu urobili ale v menšom množstve. Nemám ich už vypuklé, skôr vyzerajú ako otlak. Trošku to pobolieva, keď mám obuté vysoké topánky, ale nestresujem. Lastovičník znovu pekne rastie, je ho všade plno, tak môžem natierať. Nechcem už žiadnu chémiu, pokiaľ to nie je vážne. Mám známu, ktorá sa tým trápi už roky, chodí aj na imuno a nevie sa ich zbaviť ☹. Držím prsty, aby sa to dalo do poriadku.

zuzka767
6. máj 2015

@sissy27 Ahoj a odkial si vedela , ktora bola prva ( myslis tu najvecsiu)? ja ich mam viacej. ☹

dush
6. máj 2015

@zuzka767 vyssie som pisala,mala som vela 3 uz aj na tvari..na rukach vela,ano myslela som najvacsie.

zuzka767
6. máj 2015

@mihula Ahoj ja som si to dala chirurgicky odstranit na jednej nohe, nakolko potrebujes nejako chodit , tak ak to mas na oboch tak radsej postupne.Robili to lokalne a strasne tie injekcie boleli, vravim si ze nikdy viac.Nachvilku som mala pokoj a zakratko mi znova narastli.Je to virusoviteho povodu takze sa mozu vratit znovu. 😒

dush
6. máj 2015

@zuzka767 presne tak sa to aj mne sirilo..nic nezabralo jedine toto.Ako dieta som nemohla ani do bazenov.Ked odpadli ja som nemohla uverit..a to som nevberila,ze sa nevratia..nemam ich uz asi 10r,ozaj kup si a skus. 😉

zuzka767
6. máj 2015

@dush a vdaka nejak som si to nevsimla, tak budem teda skusat nejake recepty.Ja nastastie nemam na tvari iba spodok nohy ale je to velmi neprijemne.

sissy27
6. máj 2015

@zuzka767 bolo ich spolu tuším 5, najprv jedna a ostatné neskôr a neboli tesne pri sebe, takže nebolo ťažké si to zapamätať.

mihula
6. máj 2015

@zuzka767 ja to mam iba na jednej nohe,alemusim to riesit ked budem na dovolenke doma.Inak sa neda.Pojdem aj ja chirur.no ved to hadam dam.Tuna dievcata pisu,ako a co im zabralo.Ale je rozdiel bradavica povrchova,ktora rastie a odpadne.Ale my sa bavime o vnutornej a zvlast takej,ktoru svojou vahou stale zatlacas.Ja som samooperater,ja si to sama otvorim,na pokyn doktorky a striham a striham,močim,co močim 😀 😀 mačam,a mozno by nebolo od veci aj omocit močom,kto vie 😀 mozno vynajdem,ucinnu terapiu.

alk05
autor
6. máj 2015

@mihula to robim aj ja len som citala ze by sa to robit nemalo tak neviem....

petrouchka
6. máj 2015

@alk05 8 rokov som ich nemala, ale asi 5. Najprv jednu, potom dve, tri.... Nakoniec ich bolo asi 5-6. Dvakrat mi ich vyberali chirurgicky. Po kazdom zakroku mi minimalne jedna pribudla. Potom mi ich asi 3-4 mesiace pravidelne vypalovali dusikom. Taktiez bez uspechu. Potom som skusala prikladat cesnak, aj taku vodicku z lekarne. Vsetko nula bodov. Potom som niekde citala o hlive ustricovej. Vtedy sa urobila bradavica aj synovi. On mal jednu a kratko, ja asi 5 a dlho. Jemu sa stratila asi za 2-3 mesiace. Mne moje asi za pol roka.

veriiii
6. máj 2015

@alk05 su to tie bezne bradavice?..ano,vypalovanie nemusi pomoct a kedze ide o virusovu infeciu,niekedy zaberie posilnenie imunitneho systemu zaroven s klasickou liecbou proti bradaviciam,ci uz zasa vypalovanie alebo gely s kyselinou salicylovou z lekarne..pripadne duofilm kombinovany, na recept..inac,niektori ludia maju dobru skusenost s lastovcnikom..potriet stavou....a vela ludo zmiznu bradavice same do 2 rokov,cize, predpokladam,ze mas nejaky problem aj mimo koze?alebo ide o opatovne infikovanie..

petrao2
6. máj 2015

ja som mala sice bradavice na rukach ale aj tak som to dlhodobo nevedela riesit ani s koznou...az po x tom mrazeni a kupe roznych naplasti mi svagrina odporucila kvapky CITROVITAL su to kvapky s grepfruitom a nedaju sa zohnat v kazdej lekrani ale daju sa 🙂 liecba trvala 6-8 tyzdnov ono to zasusilo a ja som si potom povytahovala s pinzetou korienky aj ked sa to nema,ale fakt som odvtedy nemala ani jednu bradavicu a tie kvapky sa daju aj uzivat vo vode a vypit raz denne ale to uz by som konzultovala aspon s pani v lekarni....
A raz som citala ze bradavice maju vlastne akoby matersku bradavicu ktoru treba odstranit ale to je tazke najst ale mozu z toho byt aj horsie gynekologicke problemy to mi potvrdila aj moja gynekologicka.Mne sa problemi vyhli a uz aj bradavice :D

alk05
autor
6. máj 2015

@veriiii klasicke bradavice na pata...a uz dlho....

mihula
6. máj 2015

@alk05 mne to praveze povedala doktorka,ze natierat,namacat s strihat,ked to je makke.Ja ak s nou nerobim 2-3 dni tak mne to stvrdne a zacne tlacit v topanke.Ja uz hosico neobujem.Ten banan mne pomaha

alk05
autor
6. máj 2015

@mihula a ako dlho ju uz mas? Pomaha to strihanie?

mihula
6. máj 2015

mam ju uz asi dva roky,v lete som bola na dusiku a povedala dr.ze ju mam hlboko a ked som sa tyzden nepostavila na nohu,lebo co odumrelo tak zacernelo,som jej volala ze co s tym,tak mi povedala,ze otvorit a bacha,ze s toho pojde kopu hnisu.No veru,mala som toho plny uterak.A povedala,ze odmačat a strihat a pozor,aby sa mojich veci nik nechytal.Ja uz mam svoju lekarnicku 😲 😲 Uz som to neriesila,musela som do zahranicia.A za 3tyzdne pridem tak zas musim s tym nieco robit.Ja mam pocit,ze som si to doniesla z kupelov

alk05
autor
6. máj 2015

@mihula moze byt....ja z plavarne :( mne nezaberaju tie lekarske zazraky tak skusim nieco z tychto rad 🙂

veriiii
6. máj 2015

@mihula
@alk05 som sokovana ze strihat,ved to musi aj boliet a krvacat..napr tu v uk ziadne strihanie ani vyrezavanie praveze neodporucaju,zbytocneto boli,krvaca, hrozia jazvy..imunitny system by si mal sam poradit s bradavicami do 2 rokov,ak teda nedochadza k reinfekcii..aj stres vie oslabit imunitu a aj pridruzene ochorenia..mozno tym smerom treba zistovat..ale-netreba drahe pripravky zasa kupovat..

dana_l
7. máj 2015

@mihula ja co viem, tak ked krvacas, tak vlastne tou krvou prenasas nove zarodky bradavic.

tova
7. máj 2015

@alk05 dcera mala na prste 2 roky, vseliake domace a s lekarne metody nepomohli, Boli sme u koznej 2 krat potriet roztokom bezbolestne ako lak na nechty (po 10dni znova) a do 2 tydnov bradavica bola prec navzdy. Roztok bol z nejakych chrobakov, ale meno neviem, nemalo ziadnu vonu ani farbu.

cerez
7. máj 2015

To sa nesmie do krvi obstrihávať. Tak ako píše @dana_l, krvou sa to prenáša.

mihula
7. máj 2015

@veriiii no ja nevravim,ze strihat do krvi,ale pekne kozu vymocit vo vode aked to zmakne,tak obstrihavat,kazdy den po malicky.Ale jasme,ze krvou sa to siri,preto musim mat svoj uterak a vsetky pomocky,ja noznice napriklad vyvaram.ALE,stale sa ja bavím o bradavici na pate,nie niekde na krku,za uchom na tvari,ruke,toto je uplne ine,take zrohovatele,tvrde a hlboke,tazko to opisat a potom to len rastie.Ja by som hadam uz chodila v dedkovskych papuciach,keby som to zanedbala

alk05
autor
7. máj 2015

@mihula aj ty to mizne ked to obstrihas? Ja si to tiez macam obstriham ale potom mam pocit ze sa to znovu zahoji a zas odznova....vrrrr

mihula
7. máj 2015

@alk05 ahoj-no je to mensie a makke,ked sa o to staram.Hlavne mozem si obut co potrebujem.Ked len tyzden si dam pauzu,cely den ma pali spodok nohy,tlaci topanka.Ale zas vravim,ze to sama nedam.Musi mi pomoct odbornik.Tak ak nieco nove behom mesiaca,tak ja napisem ako som pochodila a ako sa mi labka vyliecila

karolinka2011
7. máj 2015

aj mne stále narástli naspäť. Behom pár dní. Je to riadna pliaga ☹