Brintellix na depresiu, skúsenosti?

monca0021
17. jún 2019

Ahojte. Dnes pridali mame tento liek Brintellix na depresiu. Máte snim skúsenosti? Zabral Vám? Už sa dlho trápime lieky nezaberajú tak snáď už toto bude ten správny

miriama11
24. nov 2022

@zobaka tak uvidim ci pomozu, ked ne tak vysadim , mna hned po 1 tabletke bolela hlava. Ja som uz 2 roky dozadu brala eliceu , pomohla ale nebolo to super. Vtedy som mala busenie , uzkosti sa obmedzili ale boli aj tak a sex ani nevravim to ani pomyslenie. Potom som vysadila a bolo mi lepsie , uzkosti a paniku som mala len obcas ale teraz ja neviem preco sa mi tak spustilo, ale aj tak sa to dalo vydrzat, len si myslim ze by sa to zhorsovalo. Tak som radsej sla.

zobaka
24. nov 2022

@miriama11 u mňa escitalopram zabral, bola som stabilizovaná, ale ako píšeš, sex s tými liekmi bol náročný, po rokoch som ho vysadila a to som robiť nemala, doteraz sa z návratu depresii a uzkosti neviem dostat

miriama11
25. nov 2022

@zobaka tak ja som brala len pol roka, tak asi preto som to zvladla.

miriama11
25. nov 2022

@zobaka akurat som citala v inej teme ze si mala problem zo spankom, ja teraz 2 noc som nespala. Otras celu noc som sa prehadzovala.

zobaka
25. nov 2022

@miriama11 ano, liecim sa aj na nespavost, ale tuto noc som spala s mensou prestavkou 7 hodin

miriama11
28. nov 2022

@zobaka nespavost je hrozna, ja uz 5 den spim nahovno a potom mi je bobo aj cez den, este vcera v noci som sa kus lepsie vyspala (asi uz z unavy) a cez den to bolo lepsie a dnes v noci zas nic, akoze asi zadriemem ale asi nie na dlho. Na nic je taky spanok. Az sa bojim si dat vyssiu davku ze to bude este horsie.

zobaka
28. nov 2022

@miriama11 ja ked zaspim neskoro v noci spim lepsie ako ked idem spat normalne, beriem stale pol tbl na spanie

adanocka
17. jún 2023

@zobaka ahoj,aj ja som ho brala 3 mesiace a nič mi nepomáhal, predtým som brala Parexil,ale má výpadok,tak mi lekár predpísal brintellix, teraz som prešla na citalopram 20 mg,tak uvidíme.

petka1411
3. júl 2023

Ahojte
Ja beriem Brintellix už 6 týždňov a teda pomohol čosi ale stále mávam úzkosť a záchvat paniky(mám aj lexaurin 1,25mg ale to si dám krajný prípad štvrtku tabletky )
Brintellix som mala pred dvoma rokmi pól roka
Môže byt že teraz dlhšie trvá kým zaberie ??
Predtým zabral pekne po mesiaci
Ešte mám “svoje dni” takže moje úzkosti a ataky sú horšie akosi, ma to niekto tak isto ?

alan12
26. nov 2023

@helen4 ako to všetko prebiehalo a začal účinkovať naplno. Budem rád keď odpišete

alan12
26. nov 2023

@petka1411 dobrý deň chcem sa opýtať či ste po dvoch rokoch vysadili brintelix a kôli zhoršenú stavu ste ho museli nasadiť naspäť. Ja si momentálne prechádzam tým istým nakoľko po vysadení sa mi vrátili depresie naspäť. S doktorom sme nasadli pôvodnú dávku keď mi bolo ok, beriem ho dva a pol týždňa a stále cítim len zhoršenie. Chcel by som vás poprosiť o informácie kedy vám začali lieky zaberať a kedy zabrali na 100% momentálne sa cítite ako? Vďaka za odpoveď

helen4
27. nov 2023

@alan12 dobrý deň,ja som ho nejedla

alan12
27. nov 2023

@helen4 čo vám pomohlo

helen4
28. nov 2023

@alan12 iné myslenie

petka1411
30. nov 2023

@alan12
Druhý krát začal účinkovať po 3 mesiacoch na 70%
Teraz je to pól rok cca a stále to nieje 100% ale znížila som dávku z dvoch tabliet na 1 tabletku
Ešte stále sú dni (1 a 2x v mesiaci ) kedy to nieje bohviečo ale určite to je lepšie ako bolo

alan12
30. nov 2023

@petka1411 brali ste brintelix či ešte niečo iné. Aké dávky ste užili a ako dlho.Ked lieky zabrali bolo vám cítiť lepšie. Brali ste ich raz alebo ste ich opätovne nasadzali.

alan12
1. dec 2023

@macik6 pomohol ti

macik6
1. dec 2023

@alan12 no trosku ano

domcek77
26. jan 2024

Pomoha po tyzdni som bola ina ako kedysi,