Candida a protikvasinková diéta

denice
2. sep 2014

Ahojte kocky,

mate niektora skusenosti s tym, ze vam zistili Candidu? Nemyslim teraz konkretne iba gynekologicke problemy, ale hlavne tie traviace. Ako ste ju riesili? Co vam pomohlo?

jul11
2. sep 2014

@denice dieta velmi pomaha.jes vela a chudnes a kavisnky maju po chlebe. dlhodobo som tak zila a bolo super.prestala som a pomerne dlho som bola bez kvasiniek,ale budem musiet znovu zacat,len vola nie je. na zaciatku je to narocne,vyradit sladkosti a tak,ale po dvoch tyzdnoch pohoda a naozaj to poamaha a ja som mala aj ten vedlajsi efekt chudnutie a jedna som kazde 2-3hodiny,lebo jes jedla,ktore rychlo travia.

nutrimas
5. sep 2014

@denice Pri kandidoze je vlemi dolezite dodrziavat protikandidovu dietu - vylucit alebo min. obmedzit potraviny, ktr. prekysluju, a tym tvoria zivnu podu pre bakterie, kvasinky, virusy - teda kr.mlieko, biela muka, no najmä biely cukor. Ako vhodna nahrada sa odporuca brezovy cukor, ktr. neprekysluje, ma nizky GI7, dokonca posobi osetrujuco na zubny kaz, podporuje redukciu vahy.. Dobra je tiez stevia. Brezovy cukor nereaguje s kvasinkami, takze ho nemozno pouzit do kysnuteho cesta.
Taktiez je vhodne pouzivat len bavlnenu spodnu bielizen, najlepsie svetlu a tiez 100% bavlnene vlozky, prip. tampony. Ich pestru ponuku, v roznych velkostiach najdete v nasej ponuke, ako aj brezovy cukor a ine zdrave potraviny, prirodne oleje, doplnky vyzivy.