Caro - množstvo za deň

21. aug 2022

Baby, koľko cara denne je ok vypiť? V čase dojčenia som si dopriala aj 4 šálky, čiže 8 čl. Už nekojim, ale neviem prestať piť caro. Proste mi to chuti. Len premýšľam, či to už nie je veľa... A ano, viem, že je to nič moc produkt, toto nejdem riešiť.

nnnuuunnn
21. aug 2022

Podľa mňa je to zdravý produkt a môžeš koľko ti chuti

hilda08
21. aug 2022

V com je Caro zle?

jaskolka
21. aug 2022

Je to obilninovy nápoj, myslím ze z raže, nič sa, ti z neho nestane. Možno maximálne by ta mohlo z toho prehnat,keby fakt ze vypijes veľmi veľa

marca12
21. aug 2022

Isty cas som bola doslova zavisla na tychto obilninovych napojoch a vzdy ma bolievala hlava. Potom som zistila,ze ak uzivas alebo pijes vlakninove napoje,musis pit viacej vody,kedze vlaknina na seba viaze vodu. Takze caro kludne pi,kolko ti chuti,no pi aj dostatocne mnozstvo vody.

autor
21. aug 2022

Tak už som sa o tom bavila s kamoškami,a vraj je to riadny bordel. Osobne som toho názoru, že vzhľadom k tomu, čo všetko jeme a pijeme aj napriek tomu, že to filtrujem a stravujem sa zdravo, Caro je najmenšie zlo 😊 A viem, že je to obilninovy nápoj, niečo ako instantná melta káva, ale tak všetkého veľa škodí. Tak preto sa pýtam. Lebo sa ho neviem vzdat 🤦‍♀️

klarissa25
21. aug 2022

Mam pocit ze niektoré to už preháňajú s tým co môžu a co nie...niekedy stačí prečítať si zloženie

gab
21. aug 2022

caro je dobra, ma v sebe cakanku - ta precisti pecen,

autor
21. aug 2022

@klarissa25 ja poznám zloženie, viem, čo je Caro, pýtam sa množstvo denne vypitych šálok. To bola moja otázka.

klarissa25
21. aug 2022

Máš pri zložení nejaké obmedzenie ?? 😀

konikkon
21. aug 2022

Jačmeň, slad z jačmeňa, čakanka, raž. Toto je zloženie Cara, píšeš, že zloženie poznáš. Ktorá surovina podľa teba indikuje, že jeho pitie by malo byť obmedzené, keď kladies takú otázku?

elizita
21. aug 2022

@klarissa25 je to niekolkokrat preprazena obilnina a vtedy vznikaju nejake zle latky.. preto ze nie je to ziadny ideal.. no, uz len aj preto, ze je to rozpustne.. netreba sa hned vysmievat.. niektori to proste analyzuju.. ziadna zdrava dobrotka ako napr.domace rajcinky to proste nie je 🙂

konikkon
21. aug 2022

@elizita od kial máš túto informáciu? Budem ti vďačná za nejaký relevantný zdroj.

autor
21. aug 2022

@klarissa25 nie, ale napríklad ani pri klasickej kofeínovej káve nie sú obmedzenia (možno sa mýlim, ale doteraz som si to nevšimla). Avsak po káve sa necítim dobre, už sama viem, že jedna šálka mi stačí. Toto si dávam 4krat,ale napr dnes mam 6 šálku a manžel už dvíha obočie 🤷‍♀️ Tak sa pýtam.

autor
21. aug 2022

@elizita ale napríklad toto som aj ja počula. Ze už to, že je to instantný nápoj je nezdrave. Preto sa pýtam. Ale čakala som, že ma tu zvozia pod zem pre takúto otázku a ze budem považovaná na slepicu dňa 🤷‍♀️😊

maryetta
21. aug 2022

Nooo napr niekde som citala ze denne max 5 kav. Takze caro urcite ti v tomto mnozstve neublizi 😉

klarissa25
21. aug 2022

@elizita takto...takmer nič v tejto dobe nie je zdravé. Všetko treba jest ci pist z mierou...

viestta
21. aug 2022

Vieš ako sa vyrábajú instantné kávy, čaje aj čaro? Surovina sa vyluhuje vo vode a získaný koncentrát sa suši a granuluje.

smilingwoman
21. aug 2022

Zaujala ma tato tema. Stále lepšie caro ako nesca 😃 (aj ked ja si dam obcas aj tu). A klasicka melta ti nechuti taka ta nerozpustna co sa vari / zalieva ale treba to precedit?

autor
21. aug 2022

@smilingwoman nie, práveže klasická melta ma veľmi nechytila... Ale toto caro, tak na tomto som už 8 mesiacov závislá 😁

guiseppinka
21. aug 2022

Ked vypijes 6 salok cara, tak kolko vody vypijes? Inak ak ti chuti a mas za potreby to pit, tak to pi... Ja napr pijem niekedy 6 7 kav denne, inokedy aj tyzden nic...

autor
21. aug 2022

@guiseppinka tak vypijem 1,5 až 2 litre vody. Pijem len čistú vodu, veľmi výnimočné sladkú, to mi nechuti, čaj len k raňajkam si dám max 2 dcl. Tak snáď stačí...

elizita
21. aug 2022

@viestta ja som raz videla nejaký dokument na na stv2 a viem,že tam ukazovali že sa tá zmes aj mrazí.. a že mi to prišlo celé turbo ten proces,kým sú z toho instantné granulky čím všetkým to prejde,že to má už ďaleko od kávy..

viestta
21. aug 2022

@elizita áno, môže sa sušiť mrazom aj teplom

elizita
21. aug 2022

@konikkon no veď rada by som ho aj ja mala a ešte raz pozorne počúvala 😀 neviem či som to nepočúval v nejakej reportáži v rádiu Slovensko . Ale fakt už neviem.. záver tam bol,že "zdravšie" 1x kvalitnú zrnkovu kafe ako obilninovu nescu..

autor
21. aug 2022

Vraj tie instatne nápoje obsahujú nejaké škodlivé zložky, teda ze viac je tam škodlivín ako v neinstatnych. Nechce sa mi googlit, však nemôže tam byť toho veľa, keď je to určené na priamy konzum pre ľudí, ale tak vsetkeho veľa škodí. Preto ma zaujíma, koľko je vlastne už veľa.

hilda08
21. aug 2022

@elizita aj ja som o tom raz počula v rádiu, vraveli tam ze “neska” je v podstate koncentrovaný a vysušený vylúhovaný odpad z výroby kavy, a to iste aj caro ale odpad z výroby niečoho z jačmeňa uz neviem coho, neska je “nezdravsia” ako caro ale caro sa tiez neda považovať za zdravu potravinu, len som dufala ze niekto uvedie este aj iný zdroj tejto informácie keďže caro mam tiez rada 😀

lamonita
21. aug 2022

Začni starému aj ty dvíhať obočie na vypité pivká, alebo keď si bude dupľu nakladať na tanier🤣🤣

simona20201309
21. aug 2022

Neviem ci robíš cielene reklamu (😆srandujem) ale toľko tu ten nápoj opisujes, že hneď zajtra si ho idem kúpiť 😄
Dostala som na neho chuť, asi som to ešte nepila.

autor
21. aug 2022

@simona20201309 😂😂😂😂 Ani náhodou, čo si 😂😂 Vlastne mi doteraz nenapadlo, že možno netrebalo uvádzať názov 🤦‍♀️😊 Ale fakt sa toho neviem dopiť 🙈

simona20201309
21. aug 2022

Ale čosi... je to v pohode, bezne sa tu riesia konkrétne značky 😀