Časté krvácanie z nosa

iizy
27. mar 2019

Zdravím.
Chcel by som sa vás opýtať na váš názor, z čoho mi môže tak často tiecť krv z nosa.
Prvý raz sa mi spustila v sobotu vo vani, pri kúpaní. Druhý krát hneď v nedeľu, keď som cestoval na zápas. Tiekloso mňa s prepáčením ako z prasaťa, nevedel som to zastaviť. A posledný krát dnes, všimol som si to dostatočne skoro a zastavil to. V sobotu a dnes to bolo slabšie krvácanie ako v nedeľu. Ešte neviem čí má s tým nejaký súvis aj to, že fajčím. Tlak som si meral a mám ho v poriadku.
Prosím o radu

janinah
27. mar 2019

Je to relat. časty problém u mladých chlapcov,mužov.Krváca zhluk cievok v nose,volá sa to locus Kiesselbachi.Pomôže poleptanie cievok na orl amb.,niekedy to treba opakovať.Môžeš si kúpiť Ascorutin tlb. z lekárne a vit. C /obyčajný,nie šumivý/. Prvá pomoc- predklon hlavy,nie zaklon,vyfúkať všetku krv z nosa aj krvné zrazeniny,zatlačiť prstom nos. krídlo,dozadu na šiju studený obklad,stále v miernom predklone.Ak krv steká do hrdla,tak vypľuvať,nehltať,nerobiť paniku.Ak takto nevieš zastaviť 15 minut tak smer orl ambulancia najbližšia.aký šport robíš? nie box či podobné a údery do hlavy? nie som laik v orl.

iizy
autor
27. mar 2019

@janinah Ďakujem za radu, venujem sa rozhodovaniu futbalu a nemal som žiadny úraz, len ma to začalo už trápiť keď tretí krát sa mi spustila, zatiaľ som nepotreboval pomoc doktora, dokázal som si poradiť.

topasitta
27. mar 2019

@iizy a krvny tlak mas v poriadku?

didileo
27. mar 2019

@iizy
mala som podobný problém. Pri fúkaní nosa sa mi stále pustila krv (z ľavej dierky), neskôr už hocikedy aj mimo fúkania - v obchode, na zastávke, v autobuse .... Primárna lekárka ma poslala k ORL. Tá to vyriešila behom 5 minút - zaleptala. Tých 5 minút bolo celé vyšetrenie (aj uši a napísanie správy). Vôbec nebolelo - zrejme lokálna anestéza, neviem. Len ma upozornila, aby som nemykla hlavou. Jednoducho vôbec ale vôbec nebolelo. Išla som s veľkým strachom, takže sa neboj a rieš čím skôr.

chlucia
27. mar 2019

@iizy Tiež som mala ten istý problém ☺️ Chodila som na “leptanie” - ambulantne, asi 3x, veľmi to šteklí = problem solved ☺️ Po asi 13 rokoch ani kvapka krvi z nosa😉 good luck 😉

eliska13
27. mar 2019

@iizy mala som to dosť často pomohol ascorutin je bez predpisu spevní cievky.nebol si prechladnutý? vtedy je sliznica opuchnutá a častejšie sa spustí krv, aj alergici sú náchylní či v zime, keď sa kúri a je vysušený vzduch

diewcatqoo
27. mar 2019

@iizy ahoj, mavala som to iste. Niekedy sa mi pustala krv aj niekolkokrat do dna. Najviac prave pri kupani alebo ked som bola v zafajcenom priestore alebo este ked bolo velmi horuco. Takze asi tie cigarety na to maju nejaky vplyv - u mna urcite mali, a to som nefajcila, stacilo, ze napr po chodniku predomnou siel niekto, kto fajcil a ja som to vdychla - hned sla krv.
Ako ti radia, pomohlo poleptanie cievok a ascorutin. To poleptanie som absolvovala niekolkokrat a naozaj to vobec neboli.

drimonna
30. mar 2019

@iizy Môj brat to tak ako menší mával (aj teraz od malých úderov a tak) ...Prišli nato,že má zväčšenú sliznicu alebo žlčník ...

jasminet
30. mar 2019

moj syn to maval volakedy - presne, ascorutin dostal a ze ked sa to bude castejsie opakovat, tak pojde na poleptanie cievok - prosto sa rano zobudil na uplne krvavom vankusi, viac krat...
a brat to maval ako dieta tiez, on ale aj malo pil, vzdy ked bolo viac teplo a nepil, tak sa mu spustila krv z nosa.

neluskas
6. júl 2019

@iizy ahoj, v prvom rade treba uzivat spravne vyzivove doplnky na posilnenie ciev. problémy s tlakom nemusis mat, ale srdce a cievy su spolu prepojene, takze aj na podporu srdiecka tiez by som nasadila nieco. znama mala tento problem u dcerky. pomohla som jej s tym problemom, ze sme nasadili prirodne produkty na podporu ciev, ale zároveň aj na srdiečko

janinah
6. júl 2019

@neluskas nasadila by si niečo? ako laik alebo ako lekár?prečo si myslíš,že pri epistaxe treba podporovať srdce?

@iizy daj si pozor kto ti čo podsúva....

neluskas
7. júl 2019

@janinah áno, nasadila by som prirodne produkty, ktore mojej známej pomohli na tento problém. konzultovala som to s lekarmi, ktorí sa venujú prírodnej liecbe, takze to nie je z mojho laické ho úsudku

janinah
7. júl 2019

@neluskas že niečo niekomu pomohlo ešte neznamená,že to budeme posúvať každému....pokial nie si lekár,tak si laik a nemáš čo ordinovať pri epistaxe čosi neoverené čím vraj chceš odporovať sdrce...

janinah
7. júl 2019

podporovať,nie odporovať....

neluskas
7. júl 2019

@janinah vo svojom prispevku uvadzam, ze tento problem som konzultovala s lekarom, ktory nasadil tieto produkty

neluskas
7. júl 2019

@janinah nespochybnovala by som nazor lekar s ktorým som konzultovala tento problém a ktory produkty aj nasadil. ja nikomu nic nepodsuvam, kazdy tu ma pravo vyjadrit svoje skúsenosti s daným problemom

katinka789
9. sep 2022

@iizy používaš nejaké vône , parfémy , spreje, vône do auta atď ?

mirkapatrik34
29. nov 2023

Dobrý deň môžem sa spýtať mám problém s krvácaním z nosa bola som na ORL zaleptali praskla mi cievka potom o týždeň zase krvácala bola som Na ORL zase mi zaleptali a dali my tamponadu a teraz zase krvacam pijem ascuritan emoflix mast a nič nepomáha bojím sa ísť zase na ORL