Časté točenie hlavy

lenka07
4. okt 2014

Ahojte kedže som tu nenašla nič o točení hlavy chcem poprosiť o radu ako sa zbaviť točenia hlavy je dosť nepríjemné a vadí to aj teraz keď to píšem radšej s hlavou veľmi nehýbem lebo sa so mnou stále krúti keď je hlava na pokoji tak sa dá no ťahšíe je keď potrebujem isť niekam von a bojím sa aby som niekde nenabúrala a točí sa s vami akoby ste boli opití .Alkohol nepijem tak prosím píšte len tie ktoré to myslite úprimne a chcete pomôcť .to točenie mám asi týždeň a lapám aj po dychu .

mijo53
17. mar 2018

točenie hlavy môže byť od nízkeho tlaku, meriate si tlak? Pri nízkom tlaku môže s Vami hodiť aj o zem, mne sa to nestalo, ale známa mi hovorila, že z točenia spadla, dobre, že si nerozbila hlavu o radiátor

corvetka
17. mar 2018

@marinka70 Ďakujem, ja mám vertigo už druhý krát...žiaľ vrátilo sa mi to po troch rokoch bez varovania, nič sa mi nestalo, žiadne bolesti šije ako predtým /len trošku pravé rameno a kľúčna kosť pobolievali.../...prvý krát to do týždňa pekne odznelo /magnézium a diazepam/ a myslela som si, že mám túto epizódku za sebou navždy...☹ Je fakt, že teraz to nie je také strašné ako vtedy ale nekomfort teda riadny...od utorka som PN a beriem ten betahistin a magnerot /mega dávky/. Zabudla som sa opýtať na neuro ako dlho užívať tie lieky. Asi tam zavolám, lebo u nás sa treba objednať. Dnes mi je už lepšie, ešte mi dosť píska v ušiach. Inak ja to mám údajne z krčnej chrbtice, bola som aj na CT a MR...už som objednaná aj na rehabky, keď sa to upokojí.

marinka70
17. mar 2018

@corvetka no u mna to bolo tak ze to zacalo.z nicoho nic bez bolesti nic...len sa mi tocila hlava...tak som sla k svojej dr...nerobila a zastupoval ju dr internista...tak ten mi pozrel krk a ze to mam asi z toho...dal mi ten betahistin...a povedal ze ak mi to neprejde do 2t mam prist...ale preslo to...tak som tam ani nesla...tiez mi nepovedal.ako.dlho ho brat a tak...a nemala som.ani.ziadne vysetrenie...teraz zas bolesti krku vystrelujuce do hlavy...zas moja dr nerobila tak som bola pohotovosti a dal mi dr iba injekciu a dosriflex a novalgin to vsio...neviem ci si obehat dake vysetrenia

mia18112
17. mar 2018

@scarlett24 No ja som behala po doktoroch vyše 1 roka. Mne už bolo do zufania. Na ORL jednoznačne vylúčili menierovu chorobu. Nikto nevedel, čo mi je. Bolo to strašné. Mavala som aj zlé aj dobré dni. Keď bolo zle, normálne ma pri určitých pohyboch akoby ťahalo na 1 stranu. Furt som mala pocit, ze mam 2 dcl vina v sebe. Najhorsie to bolo samozrejme v praci, pri šoferovaní. Až 3. neurolog, co ma vysetroval navrhol specialne vysetrenie, myslím videonystamografia sa to volá. Tam mi až zistilo, čo mi je. ˇZiadne lieky na to neexistujú! Mám to doteraz, ale špeciálnymi cvikmi sa mi to upravilo..... chodila som pravidelne každý mesiac na to meranie, po 3 mesiacoch cvičení sa to upravilo, resp. zmiernilo, a mozem fungovať normálne....

pepita52
10. aug 2018

Ahojte tak sa pridavam neviem ci mame to iste. Ja som pred mesiacom odpadla a od vtedy mam zavraty vsetky vysetrenia ok kazali mi vysadit antikoncepciu dali mi cosi na zavraty a koniec som zufala uz neviem preco s coho idem teraz na vysetrenie hormonou ak aj to bude ok tak uz fakt neviem momentalne mam zavraty a zle vydenie

miriamka
10. aug 2018

@pepita52 ja podobne a z krcnej chrbtice plus mam podozrenie na tetaniu

bobricek1979
10. aug 2018

@lenka07 daj si závrate, vertigo do diskusie nájdeš plno tém

eliska13
10. aug 2018

@miriamka robí to hlavne krčna chrbtica, stres tetaniu ľahko neurolog odhalí jedným hmatom
Treba sa dať viac x dobre pomasirovat

pepita52
10. aug 2018

@miriamka. Ahoj a ty mas ake tazkosti. Ja tomu nerozumiem zdravo som zila behala som 10.15.km na sutaze a z nicoho nic toto o tetanii som aj ja citala

pepita52
10. aug 2018

Zajtra idem aj na masaz lekari hroza aby som sama vsetko .a ako vam zistili ze to mate s krcnej

miriamka
11. aug 2018

@eliska13 no u mna je to zatuhnuta krcna...ked cvicim 3x denne lepsie no ako to zanedbam opat zle

rehabe
11. aug 2018

Ahoj. Ja som už absolvovala aj neurologické vyšetrenie VEMP, ktoré nedopadlo dobre, mala som tam o 50 percent vyššiu krivku a nikto s tým nič nerobí, že to je len funkčné vyšetrenie. že som v podstate zdravý človek. Urobili CT vnutorného ucha, ale to bolo v poriadku. A ked som si chcela zmeniť úrazovú poistku, tak ma poistovna odmietla poistit. Tak pre poistovnu som chorá a pre štát zdravá.

ivca82
11. aug 2018

@pepita52 aj na neurologii si bola? A krcna tiez ok?

eliska13
11. aug 2018

@pepita52 spravia RTG a pozrú aké máš strbiny pochybujem, že keď nechodíš už dlhodobo na ortopediu neurologiu spraví Ti niekto MRI
Masér jedným pohmatom zistí, že máš spazmy zatuhnuté svaly .max Ti dajú lieky na uvoľnenie a rehabilitáciu magnet, elektroliecbu...krčna vie narobiť obrovské problémy treba denne do a aspoň chvíľku cvičiť cviky na uvoľnenie su na webe

pepita52
11. aug 2018

@eliska13. Dnes som bola u maserky len mi povedala vyskocene stavce zapal a ze to mam asi s klimi.

olive777
11. aug 2018

@lenka07 Treba ísť čím skôr k lekárovi, môže to byť z čohokoľvek, ale týždeň vkuse??...daj si spraviť testy krvi, neurológ ťa pošle na mri alebo ct, taktiež rtg či to nie je krčná chrbtica a možno ťa dá zaľahnúť do nemocnice aby ti spravili komplet vyšetrenia...

olive777
11. aug 2018

@mia18112 a môžem sa spýtať ako prebiehala tá videonystamografia?..ja som mala tiež tieto stavy ťahanie do jednej strany ale mne to časom prešlo, ale som aj začala cvičiť na krčnú chrbticu..a robili mi vyšetrenie stredného ucha ale nič extra nezistili..

marci77
11. aug 2018

Som sice tehotna, dost casto mi byvalo na odpadnutie, nastastie som nikdy neodpadla, som si myslela, ze to susivi s tlakom, ale ten som na poradni vzdy mala ukazkovy a teraz som sa docitala, ze mam asi malo zeleza a z toho sa mi moze tocit hlava a mat pocity na odpadnutie, pridavam link, kde som sa to docitala: https://najmama.aktuality.sk/clanok/1168/29-tyz...
"Anémia čiže málokrvnosť je v tehotenstve bežná. Nakoľko sa vám zväčšil objem krvi cca o tretinu, než ako ste mali pred tým a potrebujete dostatok červených krviniek, ktoré prenášajú kyslík je potreba dostať do tela viacej železa, aby sme nepociťovali príznaky ako pocit na odpadnutie, závraty, zatmenie pred očami, zrýchlenie dýchanie či únava. V prípade týchto príznakov okamžite vyhľadať lekára."

pepita52
27. sep 2018

Ahojte mne konecne po 3 mesiacoch stavov mi zistili ze mam zuzenu cievu na mozgu nie menierov

rehabe
27. sep 2018

@pepita52 ahoj pepita a ako sa Tí podarilo presvedčit lekárov, aby Ta riešili dalej a neuzavreli to manierom?

pepita52
27. sep 2018

@rehabe citila som sa ako blazon lebo mi stale nebolo dobre chodim uz do prace ale len tak prezivam pred tym som chodila skoro kazdy den bezat a teraz som rada ze prezijem v praci.dr si uz musela mysliet ze mi sisi chodila som kazdu chvilu k nej nech ma niekde posle. A ked som uz bola vsade vsetko ok vybrala som sa naspat k neurologovi kde som ziadala magneticku a s tade to viem .ale moje prapenie pokracuje mam tabletky na roztiahnutie ciev ale je mi po nich zle

rehabe
27. sep 2018

@pepita52 čudujem sa, že Ti neurobili magnetickú hneď a nie po takej dobe trápenia. Verím, že Ti bude lepšie. Niekde som počula, že take lieky sa musia brať dlhodobejšie, aby sme pocítili zlepšenie. Držím palce.

lucia1974
19. dec 2018

Ahojte pred mesiacom sa mi to stali prvy krat... Rano som vstala a ked som sa postavila som sa musela držat steny... Po hodine bolo lepšie. Po mesiaci zas a dnes cez den ako som si isla lahnut zas.. Ale po chvilke lepsie... Co to je??? Krcnu mam zlu viem mam tam akoby hrb.... A som tak unavena...

kkikuskaa
9. apr 2019

Zdravim žienky ....ja mám tiež dosť časté točenie hlavy, nie veľké ale predsa. ..necítim sa vo svojej koži. 6.1 toho roku dom spadla na hlavy do zadu a mala som slabší otras mozgu.
Teraz už dobrých 5 týždňov pociťujem tieto divné stavy že sa mi občas točí hlava. Nie som na Slovensku som pracovne mimo štát, tak že lekára môžem navštíviť až v máji keď prídem domov.

sona2014
12. jún 2019

@lucia1974 ahoj lucia ako si natom,ja mam nedtabilitu a akoby som bols opita uz 9mesiacov,poriadne neviem.chodit,a zacalo sa to takisto ked som vstala z postele a ma az akoby.hodilo,potom ma tahalo a tackslo ale rozne.doterax sa toho neviem zbavit

miriamka
29. jún 2019

@sona2014 U mna za tieto stavy mohla nakoniec histaminova intolerancia + candida.

mlpj
24. mar 2020

@marinka70 dobry den, prosim vas viem ze mate davny prispevok, ale chcela by som sa spytat moze sa urutal vysadit aj sam od seba, respektive skoncit, kedze nemame dalsie tabletky a dr nerobi...su pri tom neake symptony, manzel ich bral po cmp, obvodny nam ich nemoze predpisat ...dakujem

marinka70
24. mar 2020

@mlpj ja som dobrala 1 balenie a uz som viac nejedla...problemy sa nevratili..

mlpj
24. mar 2020

@marinka70 dakujem...

janula2511
21. apr 2021

@kadri prosím ťa aké tabletky si brala?