Často mám zápal horných dýchacích ciest

16. dec 2022

Už neviem čo robiť možno mi poradíte.Mavam často zápal horných dýchacích ciest nahuhnany nos bez nádchy, bolesti hrdla, bolesti ramien dýchacej trubice.
Niekedy mi lekárka dá ATB, občas povie, že to je viróza podľa crp, ale aj tak, keď mi vidí hrdlo povie preliecme to ATB.Lenze z takejto virózy sa dostávam 14 dni
Teraz mal syn chrípku veľký kašeľ dala mu Sumamed na 3 dní už je celkom fit ešte vykasliava.Ja som mala teplotu 2 dní a bolesť hrdla ležala som poctivo 6 dní tretí deň stále cítim zadnú nádchu hlien v ústach, sopel nemam, len stále cítim bolesť v tých ramenách, nadýchnem sa a boli má chrbát mám aj svalovicu z kaslacelá som slabá

autor
16. dec 2022

A trocha zachripnuta.U lekárky som nebola, ale už som nahnevaná toľko dní doma a stále chorá:(mám si ísť dať spraviť crp do lekárne?Či ísť k lekárke?Dávam si calcium, kvapky do nosa, Tantum Verde na hrdlo.Aj uši ma ako by svrbeli hučali.
Už mi je trápne 10 dní a stale chorá.Volakedy som mala v nose zlatého stafylokoka.Ked pôjdem k doktorke zase to bude na mňa skúšať s bylinkami, cmulajucimi tabletami.Je možné, aby ma tak boleli ramená svaly?naposledy som bola takto v lete poslala ma na RTg bolo čisté a potom mi dala ATB, že má priedušnicu chytenu mňa vždy viróza boli týmto štýlom.

autor
16. dec 2022

Alebo čo robiť?naparovat sa?mám sucho v hrdle a boli má dýchacie trubica nie stále, ale cítim diskomfort.

domka222
16. dec 2022

Minule vravela sestrička, že naparovanie nad teplým spôsobuje opuch slizníc. Ak tak inhalovanie. Dá sa kúpiť aj samotest crp. Ak máš chrípku, tak nič nezvyčajné, že bolia aj svaly a ťahá sa to dlhšie

minarova22
16. dec 2022

Ste fajčiarka?

dadka128
16. dec 2022

Inhalovať vincentku, alebo kupte si sprej do nosa vincentku .. ešte na tske problémy su veľmi dobré sinupret tabletky ja si kupujem akut, ale je aj sirup len je neskutočne horký je to viac menej prírodné.

zuzickak
16. dec 2022

Nemáš alergiu? Ja som toto kedysi tiež mala a ORL mi zistil alergiu, ani som o tom nevedela
A dobre je preplachovat konvickou

lilke
16. dec 2022

Ak nemáš nádchu, vyzerá to na zápal dutín, zadné sople. To ti steká na priedušky. Dcéra s týmto bojovala roky. Napokon sme to poriesili nasledovne, a už 6 rokov bez problémov: Suché teplo - infralampa + kanvickovanie (do toho dať iba 1 kvapku teatree) a časť vtiahnuť a cez ústa vypľuť (aby sa to dostalo k zapalenym dutinam, je to prírodné antibiotikum) + nosná sprcha.