Ceny u zubára
Čo platíte u vášho zubára za vytrhnutie a umrtvenie? Prípadne za umrtvenie a vŕtanie? Človek sa bojí normálne ísť koľko eur tam nechám ale už ma bolí zub budem musieť ísť. Ďakujem za komentáre.
Asi by bolo fajn uviesť mesto, predpokladám že v BA sa ceny pohybujú niekde inde ako v Sabinove či Čadci
Každý zubár ma svoj vlastný cenník. Je to len a len jeho rozhodnutie, koľko si vypýta. Horná suma nie je ohraničená. Injekčna anesteza vychádza okolo 15 e plus mínus. Ak je zazmluvneny a nevypyta zubár nič navyše, tak je v rámci poistenia. Vythnutie ma ešte väčší rozpltyl cien. V BA za nenáročny vykon môže padnúť aj 100 eur. Čo sa týka plomb záleží aký veľký kaz to je. Pod 100 eur som neplatila nikdy. Inak poisťovna na plomby prispieva máličko, preto aj tie doplatky u zubára sú.
Najlepšie by bolo sa informovať u svojho zubára, resp. pozrieť jeho cenník.
Anesteza 15, plomba 60, vytrhnutie zavisi v akom stave je zub...tam to moze ist od 60-150e kludne 🙂
Vytrhnutie zuba v KE, moja zubárka zuby netrha takže dá papierik a platíte 2e + injekcia...vrthanie,plomba inak cca 60€
Ono vytrhnutie a umŕtvenie ešte ako tak sa dá porovnať medzi zubármi (ak nejde zrovna o komplikovane rastúcu osmičku). Ale vŕtanie a robota (plomba), to je hrozne široký pojem - koľko plôšok, aký typ kazu, aká hĺbka a ja neviem čo ešte. Takže tam tie ceny môžu byť od buka do buka... Cenník môjho zubára (Bratislava) na obrázku. Pozerám, že aj trhanie má dokonca dve ceny 🙂.
@autorka MDDr. Longauer v minulom roku trhanie 51€, plomba 40€. Tento rok to ale mohlo ísť hore, ako všetko...
Mrkni diskusiu z roku 2021/2022:
https://www.modrykonik.sk/forum/zvolen/mddr-bohdan-longauer-zvolen/
Prešov, dcéra umŕtvenie, ošetrenie, plombovanie hornej päťky za 45€, ja umŕtvenie, ošetrenie, plombovanie hornej sedmičky 75€
@ninka297 dobry den, kde ste prosim v Poprade za vutrhnutie zuba zaplatili len 20e? :O Ja som nedavno zaciatkom roka skoro odpadla pri cene ktoru mi povedal :D 185e za vytrhnutie zuba, aspon budem vediet do buducna
@palenicka ale on mam pocit ze zdviha ceny kazdy mesiac... za maly kaz v detskom zube bez umrtvenia 30e... rtg 40e...


Ja naposledy 70 - umrtvenie, vŕtanie a plomba