Červ v stolici

sylwi23
28. okt 2016

Zdravým potrebujem veľmi poradiť. Pred mesiacom som si našla v stolici jedného červíka biely dlhý malý tenký a len jeden podobný tomu v jablku či ovocí len dlhší... Jediný problém som mala že ma viac bolel žalúdok a vetry inak nič. Dali sme si všetci komplet vyšetriť stolicu a nič všetko OK: Odvtedy som to ani raz nespozorovala a včera znova. červíka sa mi podarilo odobrať aj tú stolicu, ale čo ďalej som už skeptická, že mi tam niečo nájdu keď ani vtedy nenašli... Lekár povedal, že ak by tam červy boli alebo zárodky tak by to vyšlo a videli, ale ja tomu neverím tak ako aj lekárom... Hygiena dodržujeme zviera v dome nie je... Vonku chováme hydinu aj zajace tie mali červy ešte v lete a odvtedy nič. V škôlke boli červy pred rokom nikdy som si to nevšimla.... Lekár vraví, že to nesúvisí ani s hygienou ani so zvieratami, že vraj máme všetci červy.. Ja som si to všimla len vďaka nášmu záchodu máme ten typ ako v nemocniciach 🙂... Neviem čo robiť lebo mi dal síce nejaké chemické lieky, ale nesmú ich kojacie ženy a všetko ostatné čo je prírodne na detox tiež nie. Cesnak nemôžem je mi z neho zle a brala som aj cesnakové tabletky a nepomohlo... Povedal, že malá z toho neumrie a že nech si ešte zoberiem len dva krát. Ale príde mi to také hala-bala... a po druhé čítala som o tom že treba preliečiť komplet celú rodinu, že nemá význam len seba...Ja neviem čo teraz .... Znova dať vyšetriť stolicu a červíka...Inak v jednom dokumente na YouTube o červoch je fakt dokument kde som presvedčená o tom, že podľa toho čo som videla máme červy naozaj všetci len o tom nevieme ..... Prosím o radu. dakujem

radusiq
28. okt 2016

@sylwi23 ja by skusila ineho lekara, cervy v stolici urcite normalne nie su. Nechapem na co ti dava lieky ked si mysli ze to nic nie je...tak bud diagnostikujem poriadne a liecim, alebo ked nic nie je tak na co lieky a este nie kompletnu davku? A ak chces nieco prirodne tak skus oreganovy olej, mozno niekto poradi ci sa moze pri kojeni.

obsadenemeno
28. okt 2016

caj z paliny a obmedzit cukor po dobu 2 tyzdnov

sylwi23
autor
28. okt 2016

Veď práve ja viem, že s tým treba niečo robiť... Je to dosť nepríjemné a hlavne nemám zatial žiadne extra problémy, ale cítim, že to nie je ok... Ten lekár je divný ja by som ho najradšej vymenila, ale neviem ešte za ktorého... Snažím sa nájsť nejaké súkromné zariadenie na parazity a tam to zaniesť . Oregano mám skúsim. dik
Ešte ten lekár vravel, že zvláštne , že len jeden...

sylwi23
autor
28. okt 2016

dakujem

hivanik
28. okt 2016

@sylwi23 Ano; parazity sa v tele mozu nachadzat a ak si das vysetrit stolicu yak vysledok je negativny. Potvrdila mi to lekarka ze malo kedy tam nieco najdu. Zvykne sa brat 3 vzorky a aj tak ti nemusi ukazat pritomnost parazitov.

klara333
28. okt 2016

Vermox. Celej rodine.

sylwi23
autor
28. okt 2016

Klara333 mas tym dobre osobne skúsenosti môžu aj kojacie ženy spôsobuje hnačky? Trpela som na zápaly čriev preto sa bojím ale červy nechcem. dakujem

katka708
28. okt 2016

určite ísť k inému lekárovi. Tiež som sa stretla s názorom že parazitov v tele má 80% populácie ale keď ho raz zbadám vo svojej stolici, nenechám to tak. Mi to príde ako keby som mala vši a kašlem na ne lebo však ich môže mať každý druhý, nie? Dosť laxný prístup.
My sme brali Vermox celá rodina pred rokom. Syn bol na vyšetrení u urológa a keďže bol čas spánku a na dr. nie je zvyknutý, urobil tam riadnu scénu že 3 sme mali čo robiť aby sme ho udržali. Urológ nám do papierov uviedol že je v poriadku ale odporúča vyšetrenie na parazitov lebo tak nervné a nepokojné dieťa ešte nevidel.
Pediatrička sa zasmiala a bez ďalších vyšetrení nám nasadila spomínaný Vermox lebo vraj je bežné že v stolici v laboratóriu nič nenájdu aj keď rodič na vlastné oči v stolici videl hlísty (takže tak) Lenže problém je ten, že Vermox zaberá len na hlísty, mrle a tuším pásomnicu. Ale môžeš mať aj lamblie a na tie ti Vermox nezaberie. Tie sa dajú zistiť aj z krvi.....

lucinka511
28. okt 2016

@sylwi23 nabuduce toho cervika zober zo sebou.este sa dava sklicko na konecnik a oni ako v noci vychadzaju.tak tam kladu vajicka .mozno sa hedna obhlisty na tie je vfaj dobre jest sipky.cele..resp urobit sipkovy dzem.bez umytia.oni maju nejake stetinky tie sipky kt cwrvy nemaju radi.

sylwi23
autor
28. okt 2016

dakujem idem do toho nechcem cervy a odkedy to mam citim problem s travením ....môzu to aj kojacie zeny? Neda sa vsetko zistit z krvy? Ja by som hocico urobila aby mi to zistili ale tej stolici uz neverím ze nieco zistia....

sylwi23
autor
28. okt 2016

cervika mam doma schovaneho co s nim teraz kam?

hivanik
28. okt 2016

@katka708 Presne ako hovoris aj ked vysetria tak nic nezistia. Ono parazity pravdepodobne maju suvis viacerymi chorobami napr.aj zaludocne, alergie, kozne atd. Keby lekari viac mysleli na parazity tak by sa vyhli mnohym aj chronickym diagnozam.

sylwi23
autor
28. okt 2016

Dajú sa parazity zistiť aj špeciálnym odberom krvi? Myslím všetky zo stolice tomu neverím...Ako mám začať liečbu keď neviem aké červy mám. Dá sa to zistiť z toho čomám doma je už ako sušienka🙂 Je to úplne maličké ako z ovocia...

dakoda
28. okt 2016

@sylwi23 parazity sa pri vysetreni stolice malokedy zachytia. ak si ty pozorovala parazita, zbytocne ho niekde skladovat 😂 jednoznacne treba preliecit. podava sa antiparazitarny liek - Vermox. tak ako bakteriu neprelieci ziadna ludova medicina, tak parazita neprelieci cesnak 😉 takze jednozbacne cielena liecba

sylwi23
autor
28. okt 2016

mohol by to byt kvasinkovy cerv?Trpim kvasinkami vyzera aj tak ako na obrazku môze byt kvasinkovy cerv v stolici vidiet

katka708
28. okt 2016

@dakoda lenže ako som vyššie písala, vermox zaberá len na pár druhov (mrle, hlísty a možno pásomnica) Lamblie sú možno oveľa častejšie a tam ti je Vermox na 2 veci. Viem že jedna mamička tu vo fóre písala, že dcérke zistili lamblie z krvi až v nemocnici keď tam boli na inom liečení.....

sylwi23
autor
28. okt 2016

ok dakujem cize urobit si test z krvi co biorezonancia.... môze clovek kvasinkového cervika vidiet aj v stolici

dakoda
28. okt 2016

@katka708 pri lamblii sa do stolice vylucuju cysty, nie samotny parazit. pre vacsi zachyt cyst v stolici sa davuju 3 vzorky stolice + sa robi biopsia z duodena. lieci sa tiez cielene, ale metronidazolom.

sylwi23
autor
28. okt 2016

Aha takze lambili to asi nebudu ak som tam mala celého cervíka

lucinka511
28. okt 2016

@sylwi23 ved odnes v pondelok toho vysuseneho cerva.lrpsie ako nic a ontom vermoxe si previtaj.ci mozu kojace.respnzavolaj gyndosovi.

menoruze
30. okt 2016

.

menoruze
30. okt 2016

co teda moze kojaca zena? proti co najvacsej skale parazitov?

sylwi23
autor
31. okt 2016

Takze zo stolice nález oka cerva som na radu lekara do flase s alkoholom a je to mrla detska. Zevraj velmi casto sa objavuje . Takze stolice uz neverím ani slovo dva krát vyslo, ze nic este, ze ten cerv... Takze idem na liecbu a po mesiaci znova kontrola
fuj nech je ta potvora uz prec...

petrabu
31. okt 2016

Nam detska doktorka odporucila papat surovu kyslu kapustu, ze vraj to nici vsetky cerviky v stolici ... zatial sme ziadne nemali,takze to potvrdit nemozem ... ale skusit to mozes ... drzim palce

forever
18. jan 2017

@hivanik .Presne tak,suhlasim,moj syn ma uz dlhu dobu kozne problemy a nevieme zistit preco? Objavila SOM MU V STOLICI BIELEHO MALEHO CERVIKA,podobny ako v jablku.nEVIEM NA 100% ale je predpoklad ze tie kozneho problemy ma s tych parazitov.

bosoriak
18. jan 2017

@forever Ten cervik je mrla ludska, nema to vobec ziadny suvis s koznymi chorobami. Je to najbeznejsi detsky parazit, to iste ako vos. Treba ist k lekarovi, predpise Vermox, davaju sa dve tabletky, jedna hned, jedna o dva tyzdne. Odporuca sa tiez vyprat a vyzehlit postelne a spodne pradlo.

Mrle sa velmi casto prenasaju v detskych kolektivoch, ale ani medzi dospelymi to nie je taka rarita, neexistuje totiz 100% prevencia. Malokto si umyva ruky kazdych 10 minut.

Takze odporucam ist k lekarovi kvoli tym tabletkam. kozne problemy zas lieci kozny lekar, ten vam poradi.
Drzim palce.

hivanik
18. jan 2017

@bosoriak Na koznom nam lekarka povedala ,ze vyrazky na kozi mozu sposobovat parazity. Ale ani z 3 vzoriek sa to nepotvrdilo. Vela krat za tym su prave parazity. A co este povedsla je fakt ze je ich tazko zo stolice zistit aj ked sa tam nachadzaju. Tot moja skusenost.

forever
18. jan 2017

@bosoriak Tak neviem s coho ma tie kozne problemy,ale pracujeme na tom,rozmyslala som ze mozno aj praci prasok ,alebo avivaz mu moze robit zle.Urcite zajdeme k lekarovi,aj ked zatial som nasla iba jedneho bieleho cervika.Drz palce,sme v zahranici,dufam ze nam pomozu 😉

bosoriak
18. jan 2017

@forever Pytaj si nieco, co obsahuje mebendazol, to je ucinna latka Vermoxu. Staci jeden cervik v stolici, ked uz ho je v stolici vidiet, uz je nakaza rozsirena, ver mi. Netrap dieta, je to velmi velmi neprijemne, svrbi to v konecniku. Moze z toho aj zle spat, lebo mrle vyliezaju vacsinou v noci.
VEla zdaru.

forever
18. jan 2017

@bosoriak Dakujem za podporu a radu 😉