Červená bodka v oku. Čo to môže byť?

zuzka565
2. máj 2019

Žienky prosím poraďte mi co sa mi to urobilo v oku. Reze ma to. Zajtra sa chystám na očné. S ničím som si oko neporanila aspoň o tom neviem. Nemáte skúsenosti?

nellka21
2. máj 2019

@zuzka565 nepraskla len zilka?

zuzka565
autor
2. máj 2019

@nellka21 neviem ale to ze mi to vadi.

nika3136
2. máj 2019

@zuzka565
Prasknutá žilka ti pokojne môže spôsobovať nepríjemný pocit. Môžeš si kúpiť dezinfekčné kvapky (ak je možné, že ti oko niečo podráždilo), poprípade priamo Jodid draselný na tieto problémy + pri slabších žilách odporúčam Ascorutin 3x1tbl
Môže to byť aj príznakom aj nejakej choroby, napríklad vysokého tlaku

nellka21
2. máj 2019

@zuzka565 mne nedávno praskla tiež zilka v oku bolo to nepríjemné akoby som v oku niečo mala, stále som myslela ze tam mam smietko až doma v zrkadle som zistila ze to bolo toto. Vyzeralo to dosť podobne, mala som aj trochu začervenane okolie. Po pár dňoch to slablo.. Nedávala som si na to nič.. Zmizlo mi to same

deti95060810
2. máj 2019

mávala som .... mne povedali že modrina...zmizne.

andreasko
2. máj 2019

@zuzka565 mala som to prednedavnom ...zmizlo mi to same od seba do troch dni ale zas nic mi tam nevadilo

flowerss
9. máj 2019

@zuzka565 ja mam taku ale ciernu uz dva roky..zevraj pigmentove znamienko ocna povedala

mim987
21. nov 2019

@flowerss nechcem vás strašiť ale môj brat mal tiež vraj pigment v oku a nakoniec bol z toho nádor. Očná tiež neriešila, naši s ním však šli radšej do BB a tam mu to zistili.

flowerss
21. nov 2019

@mim987 no moja povedala ze mam vala pigmentu mam tmave oci aj vlasy..len ma poslala do trnavy z Pn na taku foto toho ze sa to bude sledovat.uz presli dva roky.od vtedy som tam nebola.vobec sa to nemeni ani nezvacsuje....nemate foto?

mim987
7. dec 2019

@flowerss nie nemám ale môjmu bratovi nijakú foto nerobila, ona hneď zhodnotila, že je to pigment. Až v BB mu spravili normálne vyšetrenie. Tak ak to sledujú tak dobre

flowerss
7. dec 2019

@mim987 a neviete mi prosim zistit kde kde v banskej bystrici?dakujem

angelinja
1. máj 2020

@zuzka565 prosím čo to bolo?

zuzka565
autor
1. máj 2020

@angelinja prasknutu zilka. Dala mi Dr kvapky a zmizlo to

angelinja
1. máj 2020

@zuzka565 dakujem pekne názov nevieš?a išla si hneď či?

zuzka565
autor
1. máj 2020

@angelinja asi o nejaké dva dni som išla. Neviem ako sa volali ale viem ze boli voľnopredajné.

alexandrahaspi
13. apr 2022

@flowerss ahoj, prosim ta mas tam stale tu bodku? Ja mam pri duhovke tmavu, ako spendlikova hlavicka, asi aj mensiu, tiez mam vela pigmentu. Zlakla som sa ci to nemoze byt melanom, ale mam to uz asi aj 3r a ziadne tazkosti a asi sa to nemeni. Pojdem na vysetrenie, urobia mi a aj CT ak by trebalo. No ja verim ze len nejaka cievka praskla alebo znamienko ako ty vravis. Mna nikdy nenapadlo ze by to mohlo byt nieco zle .