Červené fľaky na prstoch

christianna_1
23. jan 2021

Ahojte, minulý mesiac som takmer celý mala na prstoch jednej ruky také červené flaky... hneď pri nechtoch. začalo to ako malé bodky a následne sa z toho stali flaky, ktoré svrbeli, na dotyk boleli. Asi týždeň/dva dozadu, sa mi objavil červený flak na prostredníku, prst vyzeral, akoby som sa porezala a je to reakcia na to, lenže vyzerá to čím ďalej tým viac katastrofálne... od včera sa mi spravili znovu spomínané flaky na ďalších prstoch... neskutočne to svrbí, pri dotyku to bolí, a obvodná mi povedala, že nevie čo to je a predpísala mi zodac... nestretli ste sa prosím s týmto problémom? :(

lenuska9999
23. jan 2021

Nech ťa obvodná pošle na kožnē.. a nie takto naslepo predpisovať lieky

christianna_1
autor
23. jan 2021

prikladám foto z dnešného rána, do večera to vyzeralo ešte horšie, tak som si močila prsty v repíku a na radu obvodnej natierala prsty zinkovou masťou a betadinom :( ak by šlo o alergiu, mala by som tento problém asi na oboch rukách, nie?
*nechty si prosím nevšímajte, začala som sa sama učiť ich robiť :D

andreatytler
23. jan 2021

@christianna_1 Neprala si nieco v rukach? Mas to na hankach na tych dvoch prstoch... to ja ked periem v rukach tak zmolim pradlo medzi rukami prave tymi hankami...
A est druha vec co ma napadlo. Pises ze si sa zacala ucit ako robit nechty... nepouzila si nejake chemikalie... kedze ti to zacalo pri nechtoch... moze to byt z toho.
Ak si das nejake lieky na alergiu, prestane to svrbiet?

marianarem
23. jan 2021

@christianna_1 Nemala si covid? Videla som, ze niekedy moze byt aj takyto prejav. Ale urcite na kozne, ked obvodna nevie.

syslik81
23. jan 2021

alergia na chlad ... daj si antihistaminy tabletky -mne pomozu okamzite ... mavam to na nohach ...

christianna_1
autor
23. jan 2021

@andreatytler ohľadom nechtov to napadlo aj mňa, ale nerobím na pravej ruke nič iné, ako na lavej, preto mi to nedáva zmysel... v rukách som raz prala rúško a nepoužívala som tieto časti prstov vôbec...
dala som si včera polku jednej tabletky zodacu a možem povedať, že som od deviatej večera spala doteraz, takže neviem povedať, či to prestalo, ale rozhodne zodac si už nedám 🤣

christianna_1
autor
23. jan 2021

@marianarem covid som nemala a myslím, že ten článok, žeby toto bolo spojené s covidom, je hoax...

mummy01
23. jan 2021

@christianna_1 hoax to nebol ale covidove prsty su skor asi na nohach...synovec ma aktualne presne taketo prsty na nohach a vsetci u nich doma maju covid.

christianna_1
autor
23. jan 2021

@mummy01 aha tak to som nevedela, nezdalo sa mi to nejako dôverné, keď som na to natrafila na internete 🙄 ale nie, covid nemám, ani som (klop klop) nemala

alfged
23. jan 2021

Máte nejaké domáce zvieratká? Mačku, psa?

christianna_1
autor
23. jan 2021

@alfged áno, máme psa asi od augusta, ale alergiu na zvieratá nemám... aj keď mi to napadlo, ale bola som pred pár rokmi na testoch a vraj nemám na nič okrem zemiakov alergiu 🤣

alfged
23. jan 2021

@christianna_1 A nemá nejaké kožné problémy, lupiny, suché miesta, ekzém? Lebo toto môže byť nejaký druh zoonózy, trebárs plesňová infekcia. Každopádne by to chcelo vyšetrenie, dr vie spraviť ster, alebo odobrať kúsok kože a poslať na rozbor. Skúste masť Cannesten, dostanete v lekárni. Ak nepomôže tak už len návšteva ambulancie.

mandy552
23. jan 2021

@christianna_1 To iste mavam aj ja. Je to alergia na zimu.

kristiii
23. jan 2021

@christianna_1 a nešúpala si zemiaky?

christianna_1
autor
23. jan 2021

@kristiii zemiaky mi vôbec nič nerobia, tú alergiu vôbec nejako neriešim, pretože to nijako nepociťujem

@alfged nemá nič, je to zdravé šteňa 🐕

@mandy552 naozaj? doteraz som takéto niečo nikdy nemala a mám to naozaj len na jednej ruke, na druhej ani náznak

alfged
23. jan 2021

@christianna_1 alergia na chlad sa da testnut aj doma, prilozenim kocky ladu na par minut na predlaktie. Ak je to ono, koza zareaguje. Ak sa neudeje nic, zimou to nebude.

miriam11
23. jan 2021

@christianna_1 predvčerom som čítala článok a je to jeden z príznakov Covid. Si negatívna?

mandy552
23. jan 2021

@christianna_1 Tiez mam teraz len na pravej ruke. Pracujem v chlade a v pravej ruke drzim skener, cize prsty maju malo pohybu. Lavu ruku pouzivam aktivne, preto tam teraz nic nemam. Ked je vonku 10°C a menej, tak bez rukavic nevychadzam von. Mam to asi piatu zimu. Ono to prejde, len to chce cas 🙂

kristiii
23. jan 2021

@christianna_1 len ma to zaujalo, lebo akurát som bola včera so synom prvýkrát na alergológii a doktorka mi povedala, že mám vyskúšať test, nechať ho šúpať zemiaky, či sa mu nevyhadzu prsty 🙂

christianna_1
autor
23. jan 2021

@miriam11 áno 🙂 ako som už spomínala, covid som nemala a ani nemám, takže covidom to nie je

@kristiii nemala som zatial nikdy problém pri šúpaní zemiakov, preto to vylučujem 😕

@mandy552 ja práveže nezvyknem byť v zime, hlavne teraz som začala robiť z domu a keď som vonku, mám rukavice...

kristiii
23. jan 2021

@christianna_1 tak alergie sa prejavujú aj priebežne, ani jemu kedysi nevadili jablká či zvieratká a teraz už áno. Asi by som pátrala týmto smerom

andreatytler
24. jan 2021

@christianna_1 Treba na to ist vylucovacou metodou... najskor sa daj znovu otestovat na Covid19, potom tie zemiaky, kocku ladu a neviem co este tu poradili.

christianna_1
autor
24. jan 2021

@andreatytler na teste som bola v piatok, takže si nemyslím, žeby bolo potrebné, aby som išla zas. zemiaky som skúsila, jedine skúsim tú kocku ladu

christianna_1
autor
3. feb 2021

takýto je update po dvoch týždňoch 😔 nepomáha ani repík, ani zinková masť, ani beloderm, ktorý mi všeobecná predpísala 😔 nestretli ste sa s tým niekto? 😩 lebo sa to len zhoršuje, rozširuje sa to a nevidím žiadne zlepšenie 😔

christianna_1
autor
3. feb 2021

a objavila sa mi na prostredníku aj takáto bodka, ktorá neskutočne bolí na dotyk 😩

mandy552
3. feb 2021

@christianna_1 Ako som ti predtým písala, toto mám aj ja. Mávam to aj na kĺboch. Premasťuj modrou indulonou. Keď sa to začne hojiť, budeš to mať tmavočervené až bordové. Aj tá bolestivá bodka na vankúšiku patrí k tomu. Naposledy som ju mala na malíčku zboku .. áno, riadne to bolí. Musíš len vydržať, zmizne to úplne 🙂

mousegirl
3. feb 2021

@christianna_1 ja by som si dala odstrániť ako prvé tie umelé nechty. Možno reaguješ na nejakú latku v nich.

angi07
3. feb 2021

@christianna_1 moja znama to mala podobne ale ona mala alergiu na ten prach ked jej brusili nechty.ked uz ich mala hotove tak jej nevadili preto je brusila nechty tak ze ona mala gumeme rukavice kt.odstrihli konce 🤷‍♀️ mozno by som na chvilu prestala s nechtami.

christianna_1
autor
3. feb 2021

neprikladám za vinu nechty, nakoľko ich mám na oboch rukách a toto mám len na jednej ruke, gelove nechty mam s prestávkou už asi 6 rokov, takže tam chyba určite nebude
@mandy552 zajtra idem znovu k doktorke, dúfam, že pošle konečne na kožné a než sa dostanem k termínu hádam mi prsty neodpadnú 😅

mattkapd
3. feb 2021

@christianna_1 na kožné nepotrebujete výmeny lístok tak si kľudne zbehnité..držím palceky