Červené fľaky na prstoch

christianna_1
23. jan 2021

Ahojte, minulý mesiac som takmer celý mala na prstoch jednej ruky také červené flaky... hneď pri nechtoch. začalo to ako malé bodky a následne sa z toho stali flaky, ktoré svrbeli, na dotyk boleli. Asi týždeň/dva dozadu, sa mi objavil červený flak na prostredníku, prst vyzeral, akoby som sa porezala a je to reakcia na to, lenže vyzerá to čím ďalej tým viac katastrofálne... od včera sa mi spravili znovu spomínané flaky na ďalších prstoch... neskutočne to svrbí, pri dotyku to bolí, a obvodná mi povedala, že nevie čo to je a predpísala mi zodac... nestretli ste sa prosím s týmto problémom? :(

jit_sm
28. dec 2022

Ahoj,
mam uplne to same na rukou a tohle je prvni prispevek, ktery jsem na internetu nasla od nekoho se stejnym problemem.
Mam to uz 7 let na obou rukou, zacina to vzdycky v listopadu (november) a konci jakmile se zacne oteplovat (april/maj). Byla jsem s tim u spoustu doktou (kozni, alergologie) a nikdo nevi z ceho to je, Urcite to neni z nehtu - nikdy jsem umele nehty nenosila a objevilo se to z niceho nic. Taky jsem na to dostala antibiotika (dvakrat) a tisic mazani (nefungovalo nic) a kazdy rok se to objevuje znova. Nejak to souvisi s chladem, ale "oficialne" to chladova alergie neni. Umyvani nadobi, stres, domaci zvirata na to taky nemaji vliv...
Stalo se ti to tenhle rok znovu? Nebo se ti to podarilo nejak vyresit?