Chcem pribrať

7certik7
17. sep 2015

Ahojte maminy,som mlada mamicka,mam synceka,ktory bude mat 23. 3 mesiace,m na vas otazku,a chcela by som poradit.Vecsina mamiciek po porode chce schudnut,no ja zas naopak pribrat.Moja vaha pred tehu bola 52kg pri vyske 160.pocas tehu som pribrala 18kg.Ked som sla rodit som mala 70kg.mala som cisarsky rez,a celkovu anesteziu.Syncek bol velky mal 52cm,a 4060.mam len 17rokov a celkovo bol porod pre mna velmi tazky.No chcela by som pribrat,pretoze hned po porode v nemocnici slo 10kg dole a doma hned o dva alebo tri dni dalsich 5.po porode som nejedla vobec,pretoze zo vsetkeho ma natahovalo.zacala som jest vsetko no nepriberam vobec,vwlmi vas chcem poprosit o radu,ci neviete ako by sa mi to podarilo.Dakujem vam za rady urcite vsetko vuskusa..prajem pekny den.

zlte_kuriatko
17. sep 2015

ahoj moja mama mala tiež tento problém, doktorka jej poradila užívať každý den vitamin B. podporuje to chuť k jedlu, aspon u mamy zabral, večne iba jedla - jej to pomohlo 🙂

worker_falcon
17. sep 2015

@7certik7 jedz všetko a veľa. Pretože očividne ješ málo, aj keď si to nemyslíš (to, že "ješ všetko", ešte neznamená, že toho ješ dosť). Vo všeobecnosti ľudia jedia málo (a napriek tomu sú obézni) a stravovacie návyky sú biedne. Takže šup šup, denne 3 hlavné jedlá - raňajky, obed, večera - s aspoň 500 kcal v každom jedle. A min. 3-4 menšie jedlá - desiata, olovrant, druhá večera, tretia večera - s aspoň 300 kcal v každom jedle. Mala by si jesť každé 2 - 3 hodiny. Napr. 6:30, 9:30, 11:30, 14:30, 17:30, 19:30, 21:30. Pravidelne, nie 1x denne 1500 kcal a medzitým tri "jedlá" po 100 kcal. To sú tie nesprávne návyky.

Čo sa týka obsahu - nevyhľadávaj moc zlé tuky - napr. slanina, klobása. A jednoduché sacharidy (napr. pečivo) ťa nezasýtia, iba rozhasia inzulín.

Potrebuješ naštartovať metabolizmus, aby ti chutilo jesť. Lebo ľudia potlačili pocit hladu a boja sa jesť.

Mimochodom, tento návod je aj pre tých, čo chcú schudnúť 😀 Tí tiež musia začať jesť.

To B-čko je super nápad. A skús si dať vyšetriť štítnu žľazu, pri hypertyreóze sa nedá pribrať. Šťastní to ľudia...

7certik7
autor
17. sep 2015

dakujem vam baby no skusim vsetko 🙂

zibi
17. sep 2015

@7certik7 mas len 17 rokov , a tvoje BMI vobec nie je v hranici podvahy mas 160 cm a 52 kg to je normalna vaha... neviem ako proporcne vyzeras, ale mozno by si mohla skusit nabrat nejake svaly pravidelne jest . nezda sa mi , ze by si mala nejaku podvahu pri tej vyske plus si hrozne mlada.. vekom este priberies, ale do istoty chod ne endokrinologiu..mas este rychly metabolizmus, vekom sa to ustali a budes este chceit schudnut ...
ked sa chces este poradit su tu take skupiny kde maminy cvicia a aj sa zdravo stravuju a mozno by si sa mohla inspirovat v nejkakych jedlach...napr. cesta k mojej premene, alebo sme fittnes zeny .... sice tam kazda chudne, ale mozno by ta nieco inspirovalo...
hlavne sa daj po porode doporiadku, a fakt vyvazena, zdrava strava to budes potrebovat aj pri kojeni a aj aby si vladala vsetko okolo babatka

7certik7
autor
17. sep 2015

bojuzial kojila som len 1mesiac lebo som nejedla stratila som mliecko.. povediac pravdu cvicím celkom ked je casu.. drepy,výpady atd,ale ked som bola plnsia trosku nie zas neviem aká,mala som vecsie sebavedomie a cítila som sa lepsie 🙂 uvidím,ako to ude dalej..

zibi
17. sep 2015

@7certik7 a co jes cely den..napis jedalnicek